Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Spotkanie żołnierzy WOT ze starostą radomskim

Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

Spotkanie robocze podsumowujące działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Powiecie Radomskim odbyło się w piątek, 15 maja. Wzięli w nim udział starosta radomski Waldemar Trelka, podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu oraz Bernadetta Nędzi, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego radomskiego Starostwa Powiatowego.

Pomoc i wsparcie

Jak raportował podpułkownik Łukasz Baranowski, radomscy terytorialsi intensywnie działają na wielu płaszczyznach, niosąc pomoc i wsparcie placówkom, instytucjom oraz mieszkańcom Powiatu Radomskiego. Wśród zadań żołnierzy znalazły się między innymi: dystrybucja środków ochrony osobistej i płynów do dezynfekcji dla szpitala w Iłży, gdzie terytorialsi dodatkowo rozstawili namioty, wykorzystywane jako polowe izby przyjęć. Ponadto żołnierze wielokrotnie transportowali napoje i produkty żywnościowe  z Banku Żywności w Radomiu, których łączna masa przekroczyła 40 ton. Jedną z wielu obdarowanych placówek był Dom Matki i Dziecka imienia Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym oraz Domy Pomocy Społecznej w Wierzbicy i Krzyżanowicach.

Z pomocy skorzystali również wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Barbary w Pionkach, gdzie po przetransportowaniu  i rozładowaniu 15 ton żywności, żołnierze rozdali ją najbardziej potrzebującym mieszkańcom w tym rejonie. Ważnym elementem było również zaopatrzenie w maseczki ochronne mieszkańców Powiatu Radomskiego, a przede wszystkim kombatantów Armii Krajowej oraz realizacja zakupów czy recept dla osób przebywających na kwarantannie.

Podczas neutralizowania skutków epidemii koronawirusa pojawiło się wiele potrzeb i sytuacji, których rozwiązanie wiązało się z podejmowaniem często błyskawicznych decyzji. Wszelkie działania radomskiego 62. Batalionu WOT były możliwe dzięki wsparciu wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza.

Wzorowa współpraca

 - Współpracę Starostwa Powiatowego z terytorialsami oceniam jako wzorową, a dowodem tego są wymierne efekty i korzyści dla mieszkańców i dziękuję za wszelką pomoc - mówi Waldemar Trelka, Starosta Radomski. - Dzięki żołnierzom WOT można było dotrzeć do wielu placówek i instytucji, które potrzebowały takiego wsparcia. Jestem pod wrażeniem zaangażowania i sprawności żołnierzy, którzy bez wahania zajęli się wszelkimi działaniami w trudnym dla nas wszystkich czasie. Mam też pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów, będziemy mogli liczyć na naszych przyjaciół z Wojsk Obrony Terytorialnej – dodaje starosta.

Od kilku dni Starostwo Powiatowe w Radomiu, działając w imieniu Wojewody Mazowieckiego, zajmuje się przekazywaniem płynów do dezynfekcji dla gmin i ich jednostek organizacyjnych, jak szkoły, przedszkola, żłobki i inne. W tym zadaniu wsparcie w zakresie transportu i logistyki zapewnili właśnie radomscy terytorialsi.

- Serdecznie dziękuję panu staroście za naprawdę merytoryczną, bezproblemową, owocną współpracę, na której korzystają przede wszystkim mieszkańcy powiatu. W świetle dotychczasowych działań może być ona stawiana za wzór – powiedział podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. - Celem naszych działań od samego początku było wspieranie lokalnych społeczności oraz pomoc skierowana do każdego, kto tylko jej od nas oczekiwał. Cieszę się, że żołnierze radomskiego batalionu tak szybko odnaleźli się w działaniach kryzysowych i stawiają potrzeby innych na pierwszym miejscu, a mieszkańcy dostrzegają i doceniają ich wysiłek – dodaje dowódca 62 BLP.

Galeria zdjęć

 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...

wstecz

Aktualności

 • 2020.05.27

  Starosta zamierza odwołać dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

  We wtorek, 26 maja Powiatowa Rada Rynku Pracy pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Złożył go starosta radomski Waldemar Trelka z uwagi na dalece niezadowalającą efektywność realizacji statutowych obowiązków PUP, w tym aktywizację osób bezrobotnych oraz jednoznacznie negatywną ocenę realizacji wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 • 2020.05.25

  Dzielnicowi Roku z upominkami od władz Powiatu Radomskiego

  Komenda Miejska Policji w Radomiu nagrodziła najpopularniejszych policjantów w jedenastej edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”. W konkursie oceniano pracę i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa. Władze Powiatu Radomskiego również uhonorowały trzech najlepszych policjantów upominkami i dyplomami.

   

 • 2020.05.22

  Starostwo Powiatowe w Radomiu wznawia obsługę interesantów w budynkach. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

  W związku z powolnym znoszeniem zakazów i łagodzeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, od poniedziałku, 25 maja 2020 roku ulegnie zmianie organizacja obsługi interesantów w budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu. Będą oni przyjmowani w pomieszczeniach biurowych, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem merytorycznym.

   

 • 2020.05.20

  Pieniądze z budżetu państwa na zakupy sprzętu dla szpitala w Pionkach

  Powiat Radomski otrzymał ponad 760 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakupy sprzętu medycznego dla szpitala w Pionkach. Decyzję, przyznającą dotację, podpisał premier Mateusz Morawiecki, a nowoczesne urządzenia mają pojawić się jeszcze w tym roku.  – To kolejny pozytywny efekt współpracy samorządowców i parlamentarzystów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

   

 • 2020.05.18

  Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

  Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

   

 • 2020.05.15

  Podziękowania za pomoc dla DPS w Jedlance

  Dom Pomocy Społecznej w Jedlance w gminie Jedlińsk jest jak dotąd jedyną placówką tego typu, gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa. Mieszkańcy, dyrekcja i pracownicy chcą podziękować za dary, jakie otrzymali od służb państwowych, sponsorów i mieszkańców.

 • 2020.05.14

  Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

  W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

 • 2020.05.13

  Dokumentacja na budowę pawilonu zabiegowego w Pionkach gotowa

  Dyrekcja szpitala w Pionkach otrzymała właśnie od firmy projektowej z Gliwic kompletną dokumentację wykonawczą, niezbędną do rozpoczęcia przetargu na I etap budowy nowego pawilonu zabiegowego.

   

 • 2020.05.08

  Wideorozmowy w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Pionkach

  Szpital w Pionkach wprowadził jako jeden z pierwszych w regionie radomskim możliwość wideorozmów z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Od połowy marca obowiązuje tam zakaz odwiedzin dla osób z zewnątrz, ale bliscy i pacjenci potrzebują wzajemnego kontaktu.

   

 • 2020.05.07

  Wyjątkowe kierunki, wysoka jakość kształcenia - to atuty szkół średnich Powiatu Radomskiego

  Warto wybrać jedną ze szkół średnich w Powiecie Radomskim. Ich atutem jest jakość kształcenia, o czym świadczą znakomite wyniki egzaminów zewnętrznych – maturalnych oraz potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Pod tym względem szkoły Powiatu Radomskiego są wśród najlepszych na Mazowszu.

   

   

Kalendarium

«kwiecień2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.