Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Lotnisko w Radomiu

Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Marek Suski, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Mariusz  Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Nie zabrakło też parlamentarzystów PiS z regionu, a także przedstawicieli wojska, czy radomskiego biznesu.

Inwestycja głęboko uzasadniona

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma głębokie uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

- Lotniska pomocnicze na całym świecie są tworzone w odległości około 100 kilometrów od metropolii, tak będzie również w przypadku powstania CPK w Baranowie, dla którego głównym zapleczem będzie właśnie port lotniczy w Radomiu - mówił premier Morawiecki, podkreślając, że już od od trzech lat trwały prace nad projektami, które zwiększą szanse rozwojowe Radomia i powiatu radomskiego.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękował z kolei wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie plan zrównoważonego rozwoju, wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego również ziemia radomska ma mieć okazję do szybkiego rozwoju i doganiania Warszawy, która pędzi niczym pendolino - mówił Adam Bielan.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski zaakcentował zaś znaczenie nowego lotniska dla biznesu. - Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom - mówił podczas uroczystości.

Pamięci Robotników Czerwca 1976

Premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Suski, wicemarszałek Adam Bielan, wiceminister Mikołaj Wild i prezes Mariusz Szpikowski wbili też pierwszą łopatę na placu budowy. W ten symboliczny sposób rozpoczęli budowę nowego portu, który już za dwa lata ma obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie. Zaprezentowali też nową nazwę dla przyszłego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Powiatowy wkład w gigantyczną inwestycję

Uroczystość na lotnisku w Radomiu nie mogła obyć się bez samorządowców z powiatu radomskiego. Reprezentowali go starosta Waldemar Trelka oraz członek zarządu powiatu Zdzisław Mroczkowski. Byli też obecni: Ewa Markowska - Bzducha, wójt gminy Wolanów, Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, czy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Oficjalne uroczystości zakończyła wizyta szefa rządu pod Pomnikiem Czerwca 1976, gdzie czekali na niego uczestnicy tamtych wydarzeń oraz leśnicy. Premier złożył również kwiaty pod pomnikiem Pary Prezydenckiej. W obu miejscach towarzyszył mu również starosta radomski wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem.

Jak podkreśla Waldemar Trelka, powiat radomski ma również wkład w tę przełomową dla regionu inwestycję, ponieważ w zakres rozbudowy portu lotniczego wchodzi półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń – Małęczyn.

- Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, w myśl zapisów tak zwanego ZIL-u, czyli Zezwolenia na Inwestycję Lotniskową, inwestor musi zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt. Ma ona zostać wykonana do września 2020 roku - mówi Waldemar Trelka. - Będzie przebiegać równolegle do istniejącej drogi w Kiedrzyniu, ale po terenach prywatnych, mniej więcej tam, gdzie podczas pokazów Air Show znajdują się parkingi. Działki pod inwestycję, ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę, realizowaną z tak zwanej specustawy drogowej, będzie nadzorować Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oraz wydziały Starostwa Powiatowego - dodaje starosta radomski.

 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Radomiu

wstecz

Aktualności

 • 2019.08.18

  Jubileuszowe Targi Papryki w Przytyku za nami

  Czerwone, żółte, zielone, słodkie  bądź ostre – najróżniejsze odmiany papryki można było spróbować i zakupić podczas XX Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

 • 2019.08.13

  Słońce, piasek i …. siatkówka

  Piękna pogoda towarzyszyła finałowi  Grand Prix Pionek 2019 w piłce plażowej zorganizowanym przez Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Pionkach oraz Powiat Radomski.

 • 2019.08.12

  Już 25 lat spotkań z twórcami sztuki ludowej w Iłży

  Już 25 lat spotkań z twórcami sztuki ludowej w Iłży

  Jubileuszowy Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży, zorganizowany już po raz 25. przez Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących kiermasz tradycyjnie przyciągnął rzemieślników, artystów ludowych i rękodzielników nie tylko z regionu radomskiego.

 • 2019.08.05

  Stachursky muzyczną gwiazdą jubileuszowych Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku

  Już w niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie koło Przytyka odbędą się jubileuszowe XX Ogólnopolskie Targi Papryki. Oprócz stoisk producentów tego warzywa będą też inne atrakcje, w tym wielkie gotowanie leczo z Papryki Przytyckiej oraz koncerty muzyczne. Gwiazdą wydarzenia będzie wokalista dance Stachursky.

 • 2019.07.31

  Mammobusy odwiedzą gminy powiatu radomskiego

  W pierwszym tygodniu sierpnia miasta i gminy powiatu radomskiego odwiedzi mobilna pracownia mammograficzna firmy LUX MED. Bezpłatną mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia będą panie mogły wykonać bez skierowania lekarskiego.

 • 2019.07.29

  KAMIZELKI DLA RADOMSKICH PIELGRZYMÓW

  Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę otrzymała wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Radomiu. W poniedziałek, 29 lipca starosta radomski Waldemar Trelka przekazał na ręce księdza Mirosława Kszczota, dyrektora pielgrzymki radomskiej 70 kamizelek odblaskowych oraz 20 lizaków z logo Powiatu Radomskiego.

 • 2019.07.25

  UWAGA! Utrudnienia w ruchu drogowym

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej nr 3531W Kuczki - Kazimierówka-Skaryszew, od 26 lipca 2019 r. zostanie zamknięty dla ruchu odcinek drogi w m. Kuczki Kolonia.

 • 2019.07.23

  Pekaesy wrócą na drogi powiatu radomskiego? Pierwsze spotkanie samorządowców

  We wtorek, 23 lipca w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyło się spotkanie z włodarzami oraz przedstawicielami miast i gmin, tworzących Powiat Radomski w sprawie uruchomienia komunikacji autobusowej w miejscach, gdzie nie funkcjonuje publiczny transport zbiorowy. Jego inicjatorem był Waldemar Trelka, starosta radomski, a gościem specjalnym Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który przedstawił założenia rządowego programu, nazywanego umownie Funduszem Autobusowym.

 • 2019.07.21

  W Iłży znów zabrzmiały utwory Józefa Myszki

  Ponad 300 artystów ludowych z różnych stron kraju przybyło do  iłżeckiego amfiteatru, aby walczyć o nagrody w 25. Festiwalu Folkloru im. Józefa Myszki. Wśród gości i zarazem fundatorów nagród dla najlepszych kontynuatorów tradycji ludowych był starosta radomski Waldemar Trelka.

   

 • 2019.07.19

  Awanse dla radomskich funkcjonariuszy

  Na placu przed Komendą Miejską Policji w Radomiu odbyły się uroczystości z okazji obchodów Święta Policji, podczas których radomscy funkcjonariusze otrzymali awanse.

Kalendarium

«czerwiec2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.