Sukces sportowców z Jedlińska /04.11.2010 r./ |
Sportowcy z Jedlińska już po raz kolejny udowodnili wysoki poziom zwyciężając w kwalifikacji szkół gimnazjalnych XII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Spośród 300 szkół z terenu Mazowsza reprezentacja Jedlińska okazała się najlepsza pozostawiając daleko w tyle Płock, który zajął dwa kolejne miejsca. Gimnazjum zawdzięcza sukces nie tylko znakomitym występom w biegach przełajowych, które od lat są koronną dyscypliną Jedlińska czy wicemistrzostwu dziewcząt w pięcioosobowej piłce nożnej i lekkiej atletyce, ale także wysokim miejscom drużyn w unihokeju.
Zapytani o tajemnicę sukcesu swoich podopiecznych nauczyciele wychowania fizycznego Krystian Kilar i Radosław Ofiara bez większego namysłu wymieniają trzy czynniki: powszechnośc, praca i tradycja.
- W eliminacjach niższego szczebla oraz różnych imprezach bierze udział niemal co trzeci uczeń. To dzięki temu wygrywaliśmy Biegi Kazimierzowskie, ligę unihokeja o Puchar Redakcji ”Echo Dnia” czy turnieje piłkarskie. Wyłoniona z grupy, najbardziej utalentowana młodzież, osiąga sukcesy pracując systematycznie na zajęciach pozalekcyjnych – argumentują.
- Nie możemy też zmarnować pracy naszych kolegów i koleżanek z podstawówek – Dariusza i Aliny Cielniaków, Sławomira Słomki z Jedlińska, Iwony Śmiechowskiej ze Starych Zawad, Anny Bińkowskiej z Jedlanki i innych - dodaje Kilar.
W rywalizacji szkół podstawowych na miejscu 14 uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa również z Jedlińska oraz na miejscu 22 Publiczna Szkoła Podstawowa ze Wsoli.
W klasyfikacji powiatów radomski znalazł się tuż za podium, na miejscu czwartym z wynikiem 179, 5 pkt. wyprzedzając m.in. Warszawę Zachodnią, Siedlce, Ostrołękę i Piaseczno.
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to największa sportowa impreza w kraju. Tylko w jej finałach bierze udział około sześciu tysięcy dzieci i młodzieży z ponad 600 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podsumowanie imprezy odbyło się w Ciechanowie. Wśród gości znaleźli się bohaterowie olimpiady z Pekinu i tegorocznych Mistrzostw Świata w Barcelonie - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski oraz mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.