Bezpieczny Powiat

Breadcrumbs

Treść strony

BEZPIECZNE WAKACJE W POWIECIE RADOMSKIM 2012

W ramach bezpiecznych wakacji w połowie czerwca br. został wystosowany apel do organizatorów letnich wypoczynków, wójtów, burmistrzów, nauczycieli oraz do rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zbliżających się wakacji . Dla tych dzieci, które spędzały czas wolny od szkoły w domu - świetlice, domy kultury, a także domy parafialne zaproponowały różne formy aktywnego wypoczynku.


Na terenie gminy Jastrzębia dyrektorzy szkół przeprowadzili z uczniami pod koniec roku szkolnego rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu i grożących niebezpieczeństw. W ramach programu ,, Razem Bezpieczniej” zostały rozdane kaski i świetlenie rowerowe dla uczniów szkół podstawowych.
Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w gminie Zakrzew podjęto wspólne działania z miejscowym Posterunkiem Policji. W szkołach odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat życia bez nałogów i ich szkodliwego wpływu na zdrowie. Odpowiednie służby zostały poinformowane przez wójta gminy o wątpliwościach związanych z przygotowaniem miejsca kolonii. Gmina Zakrzew dofinansowała wypoczynek letni dla 35 dzieci oraz zajęcia profilaktyczne w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. Promowane były wszelkie wartościowe sposoby organizacji wypoczynku w placówkach i miejscach zamieszkania. Został także wprowadzony nadzór - w ramach współpracy policji i samorządu - nad pracami polowymi . Celem takich działań było wyeliminowanie obsługi maszyn rolniczych przez młodzież.


W gminie Przytyk zostały zorganizowane półkolonie dla dzieci, które zostały zgłoszone do Kuratorium Oświaty. W półkoloniach uczestniczyło 258 dziewcząt i chłopców. Zorganizowano spotkania z inspektorami PIP, którzy przekazali rodzicom informacje o zagrożeniach wynikających z wykonywania prac polowych przez dzieci.
Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zorganizowało dla dzieci i młodzieży Akcję Lato, która zapewniła czynny wypoczynek uczestników przy szczególnym zwróceniu uwagi na ich bezpieczeństwo. W okresie wakacji we wszystkich zajęciach uczestniczyło około 500 dzieci. Caritas Parafii Jedlińsk zorganizował dla dzieci w lipcu 10-dniowy wypoczynek w Zakopanem. Młodzież szkolna wzięła udział w 3 obozach sportowych, a także w dwóch wycieczkach krajoznawczych. Funkcjonariusze Policji prowadzili kontrolę bezpieczeństwa i pogadanki. Omawiane były także zagadnienia dotyczące ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa podczas imprez masowych. Posterunek Policji w Jedlińsku podjał działania kontrolne, skierowane na bezpieczne korzystanie z dróg przez rowerzystów i motocyklistów.


Na terenie gminy Skaryszew przeprowadzono kontrolę obiektów sportowych, rekreacyjnych oraz elementów małej architektury. Przed wakacjami przeprowadzono akcję edukacyjną wśród młodzieży o tematyce profilaktyki uzależnień. W okresie wakacyjnym na terenie gminy i miasta Skaryszew czynne były świetlice środowiskowe, a także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie.


We wszystkich placówkach szkolnych w gminie Pionki w okresie od 18 kwietnia do 16 maja zostały przeprowadzone spotkania rodziców z przedstawicielami policji. Rodzice zostali pouczeni, aby przy wykonywaniu prac polowych szczególną uwagę zwracali na swoje dzieci. Policja wzmogła kontrole w miejscach , w których najczęściej przebywali najmłodsi. Podobnie jak i w gminie Skaryszew, na terenie gminy Pionki został przeprowadzony przegląd stanu technicznego obiektów sportowych i placów zabaw.
Wspólnie z policją, służbą zdrowia, Środowiskowo-Lekarskim WOPR w gminie Jedlnia Letnisko zorganizowano dla uczniów i przedszkolaków pokazy ratownictwa wodnego i medycznego na zalewie w Siczkach. Kąpielisko to zostało zgłoszone do Sanepidu i Środowiskowo-Lekarskiego WOPR w celu sprawdzenia stanu wody i jego oznakowania. Zostały również wystosowane pisma do Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu z prośbą o zwiększenie patroli na terenie gminy.
 

Wspólnie z policją, służbą zdrowia, Środowiskowo-Lekarskim WOPR w gminie Jedlnia Letnisko zorganizowano dla uczniów i przedszkolaków pokazy ratownictwa wodnego i medycznego na zalewie w Siczkach. Kąpielisko to zostało zgłoszone do Sanepidu i Środowiskowo-Lekarskiego WOPR w celu sprawdzenia stanu wody i jego oznakowania. Zostały również wystosowane pisma do Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu z prośbą o zwiększenie patroli na terenie gminy.


Również na terenie gminy Kowala przeprowadzone zostały pogadanki z uczniami szkół podstawowych na temat bezpiecznego wypoczynku. Zrealizowano tu projekt pn. ,,Pożyteczne wakacje 2012”, w którym to uczestniczyło 16 młodych mieszkańców gminy w wieku od 7 do 17 lat. Organizowano także wiele innych tego typu przedsięwzięć, aby zapewnić dzieciom i młodzieży przyjemne i bezpieczne wakacje. Od połowy sierpnia br. trwały zajęcia Letniej Akademii Kreatywności. Zajęcia odbywały się codziennie przez 5 dni w tygodniu i wzięło w nich udział około 80 dzieci.


Na terenie gminy i miasta Iłża poczyniono wiele przedsięwzięć zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Sprowadzony został stan techniczny budynków, w których młodzież spędzała wolny czas. Miejsce do kąpieli zostało oznaczone i wyposażone zgodnie z Rozporządzeniem dla akwenów wodnych. Zostały zamontowane tablice zakazujące kąpieli w miejscu niedozwolonym. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwało 2 ratowników WOPR. Dokonano także przeglądu i konserwacji sprzętu wodnego i placów zabaw. Przy tzw. Orlikach młodzież mogła w wyznaczonych godzinach korzystać z kompleksu boisk. Zajęcia odbywały się pod opieką nauczycieli. Dostępne były także świetlice środowiskowe. W małych szkółkach wiejskich w okresie od 1.07.2012 r. do 31.08.2012 r. nauczyciele prowadzili dyżury. W tym okresie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju gier plenerowych i wyjazdów na basen. Dom Kultury, jak co roku zorganizował letni wypoczynek dla dzieci. W br. była to szkółka rękodzielnicza, w której udział wzięło 50 dzieci. Dom Kultury wspólnie z Dyrektorem Miejsko-Gminnego

 

Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizował wiele imprez kulturalnych:
- Regionalne spotkanie z folklorem im. J. Myszki,
- Iłżeckie Dni Kultury,
- Jarmark Sztuki Ludowej,
- Odpust u Panny Marii,
- Rekonstrukcja Bitwy pod Iłżą


Imprezy te cieszyły się wielkim uznaniem, a porządku i bezpieczeństwa strzegli funkcjonariusze policji.
W sąsiedztwie zalewu w gminie Iłża przygotowano plażę oraz boisko do siatkówki. Po przebadaniu próbek Sanepid wydał pozwolenie na korzystanie z kąpieli wodnej.
Dzięki wszystkim instytucjom zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa w czasie wakacji, - Policji, Straży, parafiom, dyrekcji ośrodków kulturalnych – przede wszystkim dzieci mogły czuć się bezpieczniej. Funkcjonariusze strzegli akwenów wodnych i ulic, a także kontrolowali i zabezpieczali imprezy masowe odbywające się na terenie powiatu podczas wakacji 2012.

   

wstecz

Aktualności

 • 2020.10.23

  Wykaz punktów pobrań testów na obecność COVID-19

  Gdzie zrobić test na koronawirusa? Oto wykaz punktów w regionie.
  1.Punkt pobrań Corten Medic w Radomiu, ul.Beliny Prażmowskiego 33a od 21.10.2020 r. do czwartku funkcjonuje w godz. od 12:00 do 18:00.
  2.Punkt pobrań Corten Medic w Radomiu, ul. Królewska 15a funkcjonuje od 22.10.2020 r. od godz. 11:00 do 17:00
  3.Punkt pobrań obecnie funkcjonujący od 11.05.2020 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. ul. Juliana Aleksandrowicza 5, 26-617 Radom od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-19:00, sobota-niedziela w godz. od 9:00-13:30
  4.0d 22.10.2020 r uruchomiono punkt pobrań tzw. drive-thru zorganizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej w Wojskowym Ośrodku Sportowym przy ulicy Lubelskiej 150 (dawny KS Czarni). Punkt funkcjonuje w godzinach 8.00-19.00 (łącznie z sobotą i niedzielą).
  Wykaz aktualnych punktów pobrań:
   
   
 • 2020.10.22

  Szpital w Pionkach rozszerza działalność świadczeń medycznych

  Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach im. Lecha
   i Marii Kaczyńskich – Pary Prezydenckiej rozszerza działalność świadczeń medycznych wykonywanych w Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz w Poradni Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.

   

 • 2020.10.16

  Strefa czerwona w Powiecie Radomskim. Jak będą pracować szkoły i starostwo?

  Od soboty, 17 października w Powiecie Radomskim będzie obowiązywała tak zwana czerwona strefa obostrzeń epidemicznych. Z punktu widzenia samorządu powiatowego, wprowadzone obostrzenia wpływają głównie na pracę szkół ponadpodstawowych.

 • 2020.10.15

  Wybrano najlepsze pasieki w powiecie radomskim

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu podsumowano XVI edycję konkursu na najlepszą pasiekę w powiecie radomskim, którego celem jest poprawa stanu zdrowia owadów oraz higieny i estetyki pasiek. 

   

 • 2020.10.15

  Konferencja pn. ,,Świadomy rodzic dziecka w wieku szkolnym”

  Informujemy, że konferencja pn. ,,Świadomy rodzic dziecka w wieku szkolnym”, która miała odbyć się 23 października br. pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w ramach realizacji Karty Praw Rodziny Powiatu Radomskiego, ze względu na obecne obostrzenia spowodowane pandemią została odwołana.

 • 2020.10.15

  Komunikat w/s konkursu pn. ,,Wybieram życie”

  W związku z obecną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się pandemii, konkurs pn. ,,Wybieram życie”, który jest organizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu odbędzie się na terenie szkół, które zgodnie z regulaminem konkursowym, jako pierwsze zgłosiły się do tego  konkursu.

   

 • 2020.10.08

  Strefa żółta. Obostrzenia od soboty 10 października. Co się zmienia?

  Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłaszają kolejne obostrzenia w Polsce w związku z epidemią koronawirusa.

 • 2020.10.01

  Wmurowano kamień węgielny pod nowy szpital w Pionkach

  W środę, 30 września 2020 roku wmurowano kamień węgielny w budynek nowego pawilonu zabiegowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. Największa od dwóch dekad inwestycja Powiatu Radomskiego już trwa – od 10 sierpnia na placu budowy wylano już fundamenty, a obecnie trwa zbrojenie ścian podpiwniczenia pierwszego pawilonu zabiegowego.

   

 • 2020.09.25

  Niebieska strefa ASF w powiecie radomskim

  Po stwierdzeniu ogniska ASF w Jaworskiej Woli, powiat lipski, w obrębie wyznaczonego obszaru zagrożonego, czyli w „strefie niebieskiej” znalazły się miejscowości gminy Iłża: Małomierzyce, Prędocin i Prędocin Kolonia.

   

 • 2020.09.21

  Radni o podziale Mazowsza i godnych patronach szpitala w Pionkach

  Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek, 21 września, Rada Powiatu w Radomiu przyjęła pozytywne stanowisko w sprawie podziału województwa mazowieckiego. Poprzedziła je momentami gorąca dyskusja radnych. Przychylono się również do wniosku o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich – Pary Prezydenckiej nowemu szpitalowi w Pionkach. W tej ostatniej kwestii uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Kalendarium

«październik2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00  (Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30)

wtorek - czwartek 7.30 - 15.30  -  (Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00)

piątek 7.00 - 15.00  -  (Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30)

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.