Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wicestarosta Roman Frąk złożył rezygnację z pełnionej...

Zmiana na stanowisku wicestarosty radomskiego

Podczas 31. Sesji Rady Powiatu Radomskiego, przeprowadzonej w formie stacjonarnej w piątek, 28 maja, wicestarosta Roman Frąk złożył oficjalną rezygnację z pełnionej dotychczas funkcji. Jednocześnie Rada Powiatu w głosowaniu tajnym jednogłośnie wybrała nowego wicestarostę, którym został Krzysztof Kozera, wieloletni radny powiatowy z Iłży.

Roman Frąk zrezygnował ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę. Jak podkreślił, długo dojrzewał do tej decyzji.

- Pracy samorządowej, społecznej poświęciłem 26 lat swojego życia. Ponieważ czuję się spełniony, przyszedł moment, aby więcej czasu przeznaczyć na życie prywatne – uzasadnił Roman Frąk. - Jedna osoba nie jest w stanie zrobić wiele, ale wspólnie już tak. Żeby polepszyć sytuację służby zdrowia, na początku tej kadencji trzeba było podjąć konkretne decyzje i sięgnąć po ogromne pieniądze na budowę nowego szpitala w Pionkach. Udało się je pozyskać, a także zabezpieczyć środki na kolejne etapy inwestycji. Myślę, że do końca kadencji budowa szpitala zostanie ukończona i będziemy mogli się wspólnie cieszyć z nowoczesnej i bardzo dobrze wyposażonej placówki – podkreślał Roman Frąk. - Dziękuję Zarządowi Powiatu za zaufanie, za to, że wspólne dążyliśmy do wyznaczonego celu. Budowa szpitala jest także zasługą całej naszej Rady, widać to było w wielu głosowaniach, za które również dziękuję. Wczoraj żegnałem się z pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych powiatu, praca z nimi była przyjemnością, nadal chciałbym ją kontynuować w roli członka Zarządu, bo jak powiedziałem na początku wspólnie można więcej – mówił były już wicestarosta Frąk.

Następnie kandydata na swojego zastępcę zgłosił starosta Waldemar Trelka.

- To człowiek doświadczony, wyważony, mądry, pokorny. Jestem przekonany, że będzie wnosił do powiatu spokój, rozwagę, doświadczenie, a przede wszystkim skuteczność, bo w takim zespole chcielibyśmy dalej pracować - mówił starosta, rekomendując na to stanowisko Krzysztofa Kozerę, dotychczasowego członka Zarządu Powiatu.

Prowadzący obrady wiceprzewodniczący Rady Powiatu Teodozja Bień i Zdzisław Mroczkowski poprosili radnych o dokonanie wyboru komisji skrutacyjnej, ponieważ zgodnie z przepisami wicestarostę wybiera się w głosowaniu tajnym. Po dopełnieniu formalności i procedur, okazało się, że wszyscy obecni, czyli 23 radnych jednogłośnie wybrało Krzysztofa Kozerę na nowego wicestarostę.

- Zmiana na takim stanowisku w trakcie kadencji nie może oznaczać nic innego jak  tylko dobrą kontynuację. Pewne decyzje zostały już dawno rozpoczęte i chcę uczestniczyć w ich realizacji. Cenię sobie uwagi kolegów i koleżanek z Rady, jestem otwarty na opinie i wnioski. Liczę na dobrą współpracę i dziękuję za dzisiejsze głosy – powiedział wicestarosta Kozera.

Podsumowaniem tych decyzji była symboliczna zamiana tabliczek z funkcjami członków Zarządu Powiatu, której dokonał Roman Frąk, wręczając swoją tabliczkę z napisem „Wicestarosta Radomski” Krzysztofowi Kozerze.

W kolejnych punktach sesji radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2021 roku za usunięcie pojazdu z drogi i przewiezienie go na parking strzeżony, a w związku ze zmianą przepisów, takimi pojazdami stały się również… hulajnogi elektryczne lub spalinowe. Na zakończenie jednogłośnie przyjęli uchwałę o ustanowieniu logotypu Powiatu Radomskiego oraz zasady jego wykorzystywania.

Kolejna sesja Rady Powiatu ma odbyć się 18 czerwca i będzie to sesja absolutoryjna, podczas której będzie głosowany dokument pod nazwą „Raport o stanie powiatu”, a radni wyrażą też wotum zaufania wobec Zarządu Powiatu, jak również będą głosować za akceptacją rozliczenia budżetu i udzieleniem absolutorium staroście.

Krzysztof Kozera

Ma 65 lat. Od początku istnienia samorządu powiatowego, czyli przez sześć kadencji jest radnym powiatowym z Iłży, w drugiej kadencji był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Absolwent studiów pedagogicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni dyrektor Domu Kultury w Iłży (niedawno odszedł na emeryturę). Zaangażowany w działalność społeczną, animator kultury, przewodniczył gminnemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych. Uhonorowany odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Interesuje się sztuką, teatrem i sportem. Żona Kazimiera jest nauczycielką, mają dwóch dorosłych synów, Tomasza i Piotra.

 • Wicestarosta Roman Frąk złożył rezygnację z pełnionej...
 • Roman Frąk zrezygnował ze stanowiska wicestarosty...
 • Nowym wicestarostą został Członek Zarządu Krzysztof Kozera
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.

wstecz

Aktualności

 • 2021.07.27

  Powiat Radomski składa trzy wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych

  Starosta radomski Waldemar Trelka poinformował we wtorek, 27 lipca, że samorząd Powiatu Radomskiego złoży trzy wnioski do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Zakładają one przebudowę ponad 20 kilometrów dróg powiatowych, montaż Odnawialnych Źródeł Energii w budynkach należących do powiatu, a także cyfryzację administracji, umożliwiającą m.in. załatwianie spraw urzędowych przez internet bez konieczności wizyty osobistej.

 • 2021.07.18

  XXVII Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki

  W ostatni weekend pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego odbył się XXVII Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki. Impreza promująca dorobek artystyczny  wybitnego twórcy ludowego, zgromadziła na iłżeckiej przystani rzeszę miłośników folkloru.

  W festiwalowym konkursie  wystąpiło 250 wykonawców reprezentujących 35 podmiotów scenicznych: kapele ludowe, zespoły śpiewacze oraz solistów.

 • 2021.07.13

  Ankieta dotycząca opracowania Strategii Powiatu Radomskiego

  Rozpoczęto prace nad opracowaniem projektu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Radomskiego do roku 2030, która będzie dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju naszego Powiatu.

 • 2021.07.06

  Bardzo dobre wyniki matur w szkołach Powiatu Radomskiego

  W szkołach średnich w Pionkach i Iłży, prowadzonych Powiat Radomski, do matury przystąpiło 216 tegorocznych abiturientów, z czego pozytywny wynik w terminie głównym uzyskały 174 osoby. Tylko nieliczni absolwenci będą musieli poprawiać niektóre przedmioty w sierpniu. Średnia zdawalność wyniosła 81 %, czyli więcej niż średnia wojewódzka (79,2 %) oraz krajowa (74,5 %).

 • 2021.07.05

  Wnioski budowlane można złożyć przez internet

  W imieniu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego zapraszamy mieszkańców Powiatu Radomskiego do korzystania z serwisu internetowego e-budownictwo. Za jego pośrednictwem można wypełnić i przesłać elektronicznie do właściwego urzędu rozmaite wnioski, związane z procesem budowlanym.

 • 2021.07.02

  Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego.

  Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 28. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Powiat radomski znalazł się w obszarze zagrożenia wścieklizną.

   

 • 2021.07.02

  Szczepimy się i wygrywamy

  Ruszyła możliwość szczepienia drugą dawką w dowolnym punkcie oraz loteria dla zaszczepionych. Powiatowe Punkty Szczepień: w Pionkach przy ul. Sienkiewicza 29 i Iłży przy ul. Danuty Siedzikówny „Inki” 4 - posiadają wolne terminy.

 • 2021.06.30

  Sztuczna inteligencja made by Iłża

  Maksymilian Paczyński, uczeń z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Iłży znalazł się w finale Programu Intel AI for Youth. Stworzył sztuczną inteligencję, która może uratować życie uczestników ruchu drogowego. "Zmęczenie plagą dzisiejszego świata - detekcja oraz analiza użytkownika" - tak brzmi pełna nazwa nagrodzonego projektu licealisty.

 • 2021.06.28

  Przebudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów. Firma Strabag: termin zakończenia prac dotrzymany

  Dodatkowe prace na dwóch odcinkach drogi w okolicach Piastowa związane ze stabilizacją gruntu przed położeniem nowych warstw nawierzchni nie wpłyną na termin zakończenia prac – deklaruje wykonawca prac, firma Strabag z Pruszkowa. – Nie zamierzamy już przedłużać terminu realizacji tej inwestycji, który wyznaczono na 31 września 2021 roku – zapowiada Waldemar Trelka, starosta radomski.

 • 2021.06.27

  Obiekt Sportowy w Jedlni w gminie Pionki ma swojego patrona

  W niedzielę, 27 czerwca 2021r., w 10-tą rocznicę powstania Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy Jedlnia” odbyła się uroczystość nadania imienia Tomasza Wróbla Obiektowi Sportowemu w Jedlni w gminie Pionki. Inicjatorem nadania imienia był utworzony dziewięcioosobowy Komitet składający się z miejscowych społeczników.

Kalendarium

«lipiec2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ankieta - Strategia Powiatu Radomskiego