Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wicestarosta Roman Frąk złożył rezygnację z pełnionej...

Zmiana na stanowisku wicestarosty radomskiego

Podczas 31. Sesji Rady Powiatu Radomskiego, przeprowadzonej w formie stacjonarnej w piątek, 28 maja, wicestarosta Roman Frąk złożył oficjalną rezygnację z pełnionej dotychczas funkcji. Jednocześnie Rada Powiatu w głosowaniu tajnym jednogłośnie wybrała nowego wicestarostę, którym został Krzysztof Kozera, wieloletni radny powiatowy z Iłży.

Roman Frąk zrezygnował ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę. Jak podkreślił, długo dojrzewał do tej decyzji.

- Pracy samorządowej, społecznej poświęciłem 26 lat swojego życia. Ponieważ czuję się spełniony, przyszedł moment, aby więcej czasu przeznaczyć na życie prywatne – uzasadnił Roman Frąk. - Jedna osoba nie jest w stanie zrobić wiele, ale wspólnie już tak. Żeby polepszyć sytuację służby zdrowia, na początku tej kadencji trzeba było podjąć konkretne decyzje i sięgnąć po ogromne pieniądze na budowę nowego szpitala w Pionkach. Udało się je pozyskać, a także zabezpieczyć środki na kolejne etapy inwestycji. Myślę, że do końca kadencji budowa szpitala zostanie ukończona i będziemy mogli się wspólnie cieszyć z nowoczesnej i bardzo dobrze wyposażonej placówki – podkreślał Roman Frąk. - Dziękuję Zarządowi Powiatu za zaufanie, za to, że wspólne dążyliśmy do wyznaczonego celu. Budowa szpitala jest także zasługą całej naszej Rady, widać to było w wielu głosowaniach, za które również dziękuję. Wczoraj żegnałem się z pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych powiatu, praca z nimi była przyjemnością, nadal chciałbym ją kontynuować w roli członka Zarządu, bo jak powiedziałem na początku wspólnie można więcej – mówił były już wicestarosta Frąk.

Następnie kandydata na swojego zastępcę zgłosił starosta Waldemar Trelka.

- To człowiek doświadczony, wyważony, mądry, pokorny. Jestem przekonany, że będzie wnosił do powiatu spokój, rozwagę, doświadczenie, a przede wszystkim skuteczność, bo w takim zespole chcielibyśmy dalej pracować - mówił starosta, rekomendując na to stanowisko Krzysztofa Kozerę, dotychczasowego członka Zarządu Powiatu.

Prowadzący obrady wiceprzewodniczący Rady Powiatu Teodozja Bień i Zdzisław Mroczkowski poprosili radnych o dokonanie wyboru komisji skrutacyjnej, ponieważ zgodnie z przepisami wicestarostę wybiera się w głosowaniu tajnym. Po dopełnieniu formalności i procedur, okazało się, że wszyscy obecni, czyli 23 radnych jednogłośnie wybrało Krzysztofa Kozerę na nowego wicestarostę.

- Zmiana na takim stanowisku w trakcie kadencji nie może oznaczać nic innego jak  tylko dobrą kontynuację. Pewne decyzje zostały już dawno rozpoczęte i chcę uczestniczyć w ich realizacji. Cenię sobie uwagi kolegów i koleżanek z Rady, jestem otwarty na opinie i wnioski. Liczę na dobrą współpracę i dziękuję za dzisiejsze głosy – powiedział wicestarosta Kozera.

Podsumowaniem tych decyzji była symboliczna zamiana tabliczek z funkcjami członków Zarządu Powiatu, której dokonał Roman Frąk, wręczając swoją tabliczkę z napisem „Wicestarosta Radomski” Krzysztofowi Kozerze.

W kolejnych punktach sesji radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2021 roku za usunięcie pojazdu z drogi i przewiezienie go na parking strzeżony, a w związku ze zmianą przepisów, takimi pojazdami stały się również… hulajnogi elektryczne lub spalinowe. Na zakończenie jednogłośnie przyjęli uchwałę o ustanowieniu logotypu Powiatu Radomskiego oraz zasady jego wykorzystywania.

Kolejna sesja Rady Powiatu ma odbyć się 18 czerwca i będzie to sesja absolutoryjna, podczas której będzie głosowany dokument pod nazwą „Raport o stanie powiatu”, a radni wyrażą też wotum zaufania wobec Zarządu Powiatu, jak również będą głosować za akceptacją rozliczenia budżetu i udzieleniem absolutorium staroście.

Krzysztof Kozera

Ma 65 lat. Od początku istnienia samorządu powiatowego, czyli przez sześć kadencji jest radnym powiatowym z Iłży, w drugiej kadencji był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Absolwent studiów pedagogicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni dyrektor Domu Kultury w Iłży (niedawno odszedł na emeryturę). Zaangażowany w działalność społeczną, animator kultury, przewodniczył gminnemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych. Uhonorowany odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Interesuje się sztuką, teatrem i sportem. Żona Kazimiera jest nauczycielką, mają dwóch dorosłych synów, Tomasza i Piotra.

 • Wicestarosta Roman Frąk złożył rezygnację z pełnionej...
 • Roman Frąk zrezygnował ze stanowiska wicestarosty...
 • Nowym wicestarostą został Członek Zarządu Krzysztof Kozera
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.
 • 31. sesja Rady Powiatu Radomskiego, 28 maja 2021 r.

wstecz

Aktualności

 • 2021.09.17

  Budowa obwodnicy Skaryszewa

  Biuro Arkas-Projekt z Olsztyna działająca na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaprasza mieszkańców miasta i gminy Skaryszew do  wzięcia udziału w „II akcji informacyjnej” dotyczącej projektowanej obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9.

  Formularze opinii i uwag na temat przebiegu trasy można przesyłać w terminie: do dnia 30 września 2021 r.

  Materiały informacyjne dostępne są na stronie internetowej:

  https://dk9-obwodnica-skaryszewa.pl

 • 2021.09.16

  Jazda z miasta! po powiecie radomskim

  Już w najbliższą niedzielę kolejna wyprawa z cyklu Jazda z miasta!, której celem będzie leśny Przystanek Historia w pobliżu Augustowa.

  Na przedostatnią w tym roku „Jazdę z miasta!” zapraszają Salon Rowerowy Rodex, Bractwo Rowerowe i radomski oddział Gazety Wyborczej. Swój udział w wydarzeniu ma także Powiat Radomski. Na mecie przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy  o powiecie a w nagrodę uczestnicy dostaną przydatne gadżety promocyjne takie jak: torba sportowa, ręcznik szybkoschnący czy kubek z logo powiatu. Zachęcamy do udziału w wyprawie, a więcej o przebiegu trasy mówi Paweł Matracki.

   

 • 2021.09.13

  Wielki plac budowy na drogach Powiatu Radomskiego

  W tym roku w Powiecie Radomskim zostanie przebudowanych ponad 21 kilometrów dróg powiatowych w kolejnych kilku gminach. Jednocześnie pięć innych odcinków zostanie wyremontowanych wraz z odnową nawierzchni. Prace mają zakończyć się do końca października, a w niektórych przypadkach do końca listopada.

 • 2021.09.01

  Powiatowe szkoły średnie na dużym plusie

  Od środy, 1 września 1702 uczniów rozpocznie naukę w szkołach średnich i placówkach oświatowych, prowadzonych przez Powiat Radomski. Wszystkie są doskonale przygotowane do nowego roku szkolnego, ponieważ podczas wakacji wiele obiektów szkolnych zostało zmodernizowanych. Powiatowa edukacja zmienia się na plus, a to za sprawą potężnych inwestycji, których wartość przekroczyła już kwotę 12 milionów złotych. Najważniejsze z nich to rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chwałowicach czy budowa nowoczesnej sali gimnastycznej oraz wirtualnej strzelnicy przy liceum w Pionkach.

   

 • 2021.08.30

  Dożynki Województwa Mazowieckiego

  W ostatnią niedzielę sierpnia w Muzeum Wsi Radomskiej obyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy Powiat Radomski otrzymał trzecie miejsce. Nagrodzony wianek przygotowali mieszkańcy Lisowa w gminie Jedlińsk, a ośpiewali go członkowie Zespołu śpiewaczego z Bieniędzic w gminie Wolanów.

   

 • 2021.08.25

  Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie!

  Już od najbliższego piatku, 27 sierpnia w Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży można oglądać wystawę zdjęć dawnej Iłży.

 • 2021.08.24

  O strefie ciszy w Jagodnie oraz inwestycjach powiatu

  W poniedziałek, 23 sierpnia o godz. 10 rozpoczęła się kolejna, 23 sesja Rady Powiatu Radomskiego. Radni przegłosowali szereg uchwał, dotyczących m.in. działań nadzoru wodnego, zmiany w sieci powiatowych szkół średnich czy pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Przyjęto również informację o wykonaniu planu finansowego dwóch powiatowych szpitali w Pionkach oraz Iłży. Najwięcej emocji wzbudził projekt uchwały, skierowany do Rady przez grupę wędkarzy, dotyczący ponownego ustanowienia tzw. strefy ciszy na zalewie Jagodno.

   

 • 2021.08.20

  Koperta Życia dla mieszkańców Powiatu Radomskiego

  Powiat Radomski rozpoczął program Kopreta Życia. Koperty są dostępne w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

 • 2021.08.13

  Ponad 800 tys. złotych na wsparcie niepełnosprawnych

  Ponad 800 000 złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu.

 • 2021.08.09

  Udany Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży

  Wielbiciele sztuki ludowej, ale także odwiedzający Iłże turyści mogli podziwiać piękne i niepowtarzalne wyroby twórców ludowych. W niedzielę na Przystani w Iłży, pod patronatem starosty radomskiego Waldemara Trelki, odbył się XXVI Jarmark Sztuki Ludowej zorganizowany przez Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących w Iłży.

Kalendarium

«wrzesień2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.