Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • szpital w Iłży

Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

- Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

Nowe władze Powiatu Radomskiego od początku kadencji wdrożyły szeroki program inwestycyjny, zmierzający do modernizacji szpitala powiatowego w Iłży. Tylko w 2019 roku placówka otrzymała z budżetu powiatu ponad 4 miliony złotych. W 2020 roku finansowanie placówki wyniosło ponad 3,7 miliona złotych. Zakupiono nowy agregat prądotwórczy, konieczny do zabezpieczenia działalności placówki w przypadku awarii prądu, zostały też wymienione windy wraz z niezbędną infrastrukturą.

Tegoroczne inwestycje

Największą inwestycją jest trzyletni program kompleksowej przebudowy i modernizacji Bloku Operacyjnego wraz z Działem Chirurgicznym Ogólnym, którego zakończenie zaplanowano na 2021 rok. W tym roku z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel ponad 2,3 miliona złotych, a blisko 210 tysięcy złotych stanowi wkład własny szpitala. Dużą inwestycją jest zakup, wymiana i montaż nowego zbiornika na ciekły tlen o pojemności 6 metrów sześciennych wraz z parownicą, niezbędny w działalności szpitala jako placówki covidowej. Bezzwrotną dotację na ten cel w wysokości 369 tysięcy złotych przekazał wojewoda mazowiecki w ramach funduszy do walki z COVID-19.

Oprócz tego 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na przystosowanie obiektów szpitalnych do aktualnych wymogów przeciwpożarowych. Będą też mniejsze zadania: za 34 tysiące złotych ma być wymieniona centrala telefoniczna, a za kolejne 30 tysięcy wybudowana wiata na odpady komunalne – obie inwestycje one w głównej mierze finansowane z budżetu powiatu.

Wsparcie od marszałka?

Po zakończeniu trzyletniej przebudowy Bloku Operacyjnego, niezbędne będzie przeprowadzenie kompleksowego remontu pomieszczeń Działu Pediatrii, gdzie warunki leczenia i pobytu małych pacjentów są obecnie mało komfortowe. Władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie do marszałkowskiego programu pod nazwą „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Wniosek dotyczy dofinansowania do przebudowy Oddziału Pediatrii wraz z dobudową szybu windowego oraz wyposażenia Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w sprzęt medyczny.

- Z tego instrumentu można uzyskać maksymalnie 1 milion 557 tysięcy złotych dofinansowania i o taką kwotę wnioskujemy. Mam nadzieję, że za jakiś czas, po rozstrzygnięciu tego naboru, będziemy mogli wraz z panem marszałkiem ogłosić wspólny sukces w pracy na rzecz mieszkańców Iłży czy szerzej południowych krańców województwa mazowieckiego – dodaje starosta Waldemar Trelka.

Oprócz tego Powiat Radomski zamierza wkrótce złożyć wniosek do rezerwy ogólnej budżetu państwa o 70-procentowe dofinansowanie do zakupu sprzętu i aparatury medycznej dla potrzeb Bloku Operacyjnego i Pracowni Endoskopii.

Personel otrzyma pieniądze

Podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu mają zostać wprowadzone dwie uchwały, dotyczące wsparcia samorządu powiatowego dla finansów placówki. Pierwsza z nich zakłada udzielenie szpitalowi pożyczki z budżetu powiatu w wysokości 318 tysięcy złotych, głównie na spłatę zobowiązań z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych za 2018 rok. W ten sposób wszyscy uprawnieni pracownicy SPZZOZ – Szpital w Iłży otrzymają należne im środki. Druga uchwała dotyczy zgody radnych na umorzenie 111 tysięcy złotych pożyczki, udzielonej szpitalowi w 2018 roku. Dzięki temu sytuacja finansowa szpitala ulegnie polepszeniu.

 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży
 • Szpital w Iłży

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.