Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do...

Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

Starosta radomski Waldemar Trelka, przypomniał, że w marcu w ramach tego właśnie instrumentu władze województwa przeznaczyły ponad 150 milionów złotych na podobne projekty samorządów powiatowych i lokalnych.

– Z ogólnej liczby 82 projektów z całego województwa mazowieckiego, wsparcie pana marszałka otrzymało 16 wniosków z regionu radomskiego. Jako samorząd powiatowy chcemy również znaleźć się w gronie beneficjentów, właśnie ze względu na zrównoważony rozwój województwa – mówi starosta.

Wsparcie dla powiatowych szpitali

Dwa wnioski o dofinansowanie przez marszałka mazowieckiego dotyczą wsparcia dla służby zdrowia. Pierwszy z nich zakłada przebudowę Oddziału Pediatrii wraz z dobudową szybu windowego oraz wyposażenie Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w sprzęt medyczny w szpitalu powiatowym w Iłży. Można uzyskać tam maksymalnie 1 milion 557 tysięcy złotych dofinansowania i o taką kwotę zwróciły się władze powiatu.

Drugi projekt medyczny dotyczy wsparcia zakupu ambulansu transportowego wraz z wyposażeniem medycznym dla szpitala powiatowego w Pionkach, gdzie można uzyskać maksymalnie 307 tysięcy złotych dofinansowania.

- Nasze wnioski to realne wsparcie dla służby zdrowia w czasie pandemii oraz wzmacnianie potencjału medycznego szpitali nie tylko w Warszawie i okolicach. Dodam, że pani dyrektor szpitala w Pionkach zwracała się już do pana marszałka z prośbą o wsparcie w zakupie takiego ambulansu, ale otrzymała odpowiedź odmowną – podkreśla starosta.

Ważna droga Radom - Wierzbica

Trzeci z wniosków do marszałka dotyczy dofinansowania do przebudowy drogi powiatowej Radom – Polany – Wierzbica. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 7,7 miliona złotych, a z instrumentu można uzyskać maksymalne dofinansowanie do kwoty 4 milionów złotych.

Zdaniem starosty, to bardzo istotna informacja dla mieszkańców Radomia oraz trzech okolicznych gmin, czyli Skaryszew, Kowala i Wierzbica. Droga o długości około 14 kilometrów, została w połowie przebudowana ze środków Powiatu Radomskiego, od Sołtykowa do Gębarzewa, powstała tam m.in. ścieżka rowerowa wraz z wiatą i zestawem narzędzi dla rowerzystów oraz infrastruktura dla pieszych, jak chodniki czy przystanki autobusowe.

- Ze spokojem czekam na wyniki naboru, ponieważ wierzę, że nabór do programów marszałkowskich jest transparentny, są w nich jasne, przejrzyste kryteria, a wygrywają wnioski, które są ważne dla mieszkańców i wspierają równomierny rozwój województwa – mówi Waldemar Trelka. – Liczę, że w ciągu kilku miesięcy będzie wiadomo czy nasze wnioski uzyskają wsparcie marszałka mazowieckiego.

Wnioski były składane

Starosta, odpowiadając na pytania dziennikarzy, przypomniał również, że wbrew temu, co twierdzą przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, Powiat Radomski w 2020 roku składał wnioski do mazowieckich instrumentów wsparcia.

- W Mazowieckim Instrumencie Wspierania Infrastruktury Sportowej Mazowsze zaproponowano nam 70 tysięcy złotych oraz niekorzystne warunki poprzez klauzulę, że nie możemy już pozyskać środków z innych źródeł. Tymczasem z programu rządowego Sportowa Polska bez żadnych warunków otrzymaliśmy 600 tysięcy złotych. Podobnie było z wnioskiem do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z którego niektóre samorządy otrzymują do 50 procent dofinansowania inwestycji, ale dla nas była propozycja kilkuprocentowego wsparcia, która nie mogła być przyjęta – tłumaczył Waldemar Trelka.

Nabór bez naboru?

- Oczywiście, aby wygrać los na loterii, trzeba kupić los, ale akurat w tym przypadku mazowiecki punkt sprzedaży był zamknięty. Wśród wielu oficjalnych komunikatów i informacji Urzędu Marszałkowskiego nie było ani jednego o rozpoczęciu naboru wniosków do instrumentu wsparcia zadań ważnych, co można łatwo sprawdzić i do czego zachęcam zwłaszcza dziennikarzy radomskich mediów – mówił starosta radomski. - W kwietniu 2019 roku ogłoszono, że taki instrument powstanie, potem zapadła cisza aż do października 2020 roku, gdy pojawił się komunikat o zawieszeniu naboru w związku z epidemią koronawirusa. Potem znów długo była cisza i nagle w marcu tego roku została ogłoszona lista dofinansowanych projektów. Nasuwa się pytanie skąd włodarze zwycięskich samorządów wiedzieli, że mogą składać wnioski? Może nabór był prowadzony telefonicznie i nie do wszystkich udało się dodzwonić? – pytał Waldemar Trelka, dodając, że właśnie dlatego samorząd Powiatu Radomskiego już teraz złożył odpowiednie wnioski o dofinansowanie.

 • Wniosek o dofinansowanie - szpital w Pionkach
 • Wniosek o dofinansowanie - szpital w Iłży
 • Wniosek o dofinansowanie - droga

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.