Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Projektują obwodnicę Skaryszewa. Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie

Spółka projektowa Arkas-Projekt, działająca w imieniu i na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaprasza mieszkańców miasta i gminy Skaryszew do zgłaszania opinii, dotyczących projektowanej obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej numer 9.

Od 16 lutego spółka projektowa rozpoczęła pierwszą akcję informacyjną, w ramach której przedstawiono ogólne przebiegi projektowanej obwodnicy Skaryszewa. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie na ten temat za pomocą formularza online lub tradycyjnego formularza papierowego. Na tym etapie akcji informacyjnej projektanci czekają na opinie do dnia 8 marca 2021 r.

Materiały informacyjne zostały udostępnione na stronie internetowej

https://dk9-obwodnica-skaryszewa.pl

Formularze opinii dotyczących przedsięwzięcia można przesyłać w terminie:
do dnia 08.03.2021 r.,
korzystając z arkusza zamieszczonego poniżej:

Formularz opinii na stronie

lub 

Formularz opinii I tura – do wydrukowania  

pocztą na adres:
Arkas-Projekt sp. z o.o. sp. k.
Ul. Piłsudskiego 70a
10-450 Olsztyn
adres email : biuro@arkas-projekt.pl
z dopiskiem:
Akcja Informacyjna I – Budowa Obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9”

Przesłane formularze opinii powinny być imienne i podpisane (nie dotyczy to tylko formularzy wysyłanych e-mailem) i zawierające adres nieruchomości, której dotyczy opinia. Jak zapewnia projektant, wszystkie opinie zostaną przeanalizowane, a uzasadnionych przypadkach, możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych, środowiskowych i finansowych - również uwzględnione.

Bardziej szczegółowe rozwiązania projektowe, obejmujące lokalizację jezdni dodatkowych oraz obsługę terenów przyległych, zostaną udostępnione do zaopiniowania podczas drugiej akcji informacyjnej. Ma ona rozpocząć się jesienią 2021 roku.

Trzy warianty nowej trasy

Obwodnica Skaryszewa ma przebiegać po całkowicie nowym śladzie. Trzy warianty trasy zostały zaprojektowane zarówno po zachodniej, jak i po wschodniej stronie miasta. Czas realizacji inwestycji to kilka lat, według harmonogramu projektanta, najdłużej potrwa etap zdobywania niezbędnych decyzji, w tym środowiskowej oraz innych pozwoleń, a sama budowa powinna zakończyć się do 2028 roku.

Link do rysunków z wariantami proponowanych rozwiązań

W wariancie I początek obwodnicy założono po północnej stronie miasta, w rejonie przecięcia istniejącego odcinka drogi krajowej numer 9 z projektowanym węzłem drogi ekspresowej S12. Obwodnica ma zakończyć się po południowej stronie Skaryszewa, w rejonie skraju obszaru leśnego, za istniejącym łukiem, gdzie trasa będzie włączać się w dotychczasowy przebieg „dziewiątki”.

W wariancie II przebieg nowej trasy jest nieznacznie zmodyfikowany w porównaniu do pierwszej koncepcji, zaś w wariancie III obwodnica miałaby omijać miasto od strony wschodniej, za obecną ulicą Bogusławską, a potem szerokim łukiem wracać w stronę „dziewiątki” i węzła projektowanej trasy S12.

Opis inwestycji

Obwodnica ma być drogą jednojezdniową klasy GP, czyli ruchu przyspieszonego (ograniczenie prędkości do 100 km/h) z odseparowaniem ruchu lokalnego od tranzytu i wydzielonym ruchem pieszo – rowerowym. W ramach inwestycji ma zostać wykonana:

 • budowa nowego śladu jednojezdniowej obwodnicy o dwóch pasach ruchu,
 • budowa skrzyżowań projektowanej trasy z innymi drogami publicznymi,
 • przebudowa istniejącego układu dróg lokalnych w rejonie inwestycji wraz z zapewnieniem dostępu do drogi dla działek terenu przyległego,
 • budowa wiaduktów drogowych,
 • budowa urządzeń ochrony środowiska m.in ekranów, przejść dla zwierząt, nasadzenia zieleni,
 • budowa infrastruktury dla potrzeb obiektów przy drodze krajowej, w tym: sieci energetyczne, sanitarne i inne,
 • przebudowa kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury nad – i podziemnej,
 • budowa oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 • Projektują obwodnicę Skaryszewa. Mieszkańcy mogą zgłaszać...

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.