Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Samorządowcy o inwestycjach drogowych i pomocy dla hospicjum

Samorządowcy o inwestycjach drogowych i pomocy dla hospicjum

Styczniowe spotkanie z burmistrzami i wójtami Powiatu Radomskiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu stało się już tradycją. Starosta Waldemar Trelka podziękował samorządowcom za współpracę nie tylko przy inwestycjach oraz podsumował inwestycje drogowe w 2020 roku.

W spotkaniu brali udział: Robert Kowalczyk, burmistrz Pionek, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Robert Faryna, zastępca burmistrza Skaryszewa, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, Wojciech Ćwierz, wójt gminy Jastrzębia, Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia – Letnisko, Dariusz Bulski, wójt gminy Kowala, Mirosław Ziółek, wójt gminy Pionki, Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk, Zdzisław Dulias, wójt gminy Wierzbica, Ewa Markowska – Bzducha, wójt gminy Wolanów, Leszek Margas, wójt gminy Zakrzew.

Starosta radomski wraz z Joanną Chojnacką, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych przedstawił zebranym plany budowy, remontów i modernizacji dróg powiatowych na terenie miast i gmin w 2021 roku.

Wspólne inwestycje drogowe

Wśród nich znalazły się m.in. modernizacje zniszczonych odcinków byłych dróg wojewódzkich w gminach Wolanów i Kowala, jak również ulic Spacerowej i Polnej przy Stawie Górnym w Pionkach. Inwestycje drogowe mają być również w gminach Zakrzew, Jastrzębia czy Jedlnia – Letnisko, a odcinkowe remonty nawierzchni praktycznie w każdej z gmin.

Włodarze zadeklarowali partycypację finansową w inwestycjach drogowych na terenie ich miast i gmin. Wynosi ona 35 procent wkładu własnego powiatu do danego zadania. Oznacza to, że jeśli na przykład powiat wykłada 1 milion złotych, to gmina dokłada 350 tysięcy złotych.

- Ten rodzaj współpracy, którą zaproponowaliśmy jako nowy Zarząd Powiatu od 2018 roku, doskonale się sprawdził, dzięki czemu możemy wykonywać więcej inwestycji drogowych, i to nie po kilkaset metrów w każdej gminie, ale po kilka kilometrów w kilku gminach. Nie bez znaczenia jest dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, wynoszące 80 i 70 procent wartości inwestycji po przetargu – mówił starosta Waldemar Trelka.

W sumie jednostki samorządu terytorialnego dofinansowały inwestycje na drogach powiatowych łączną kwotą ponad 2 milionów 762 tysięcy złotych. Pomocy finansowej udzieliły następujące gminy:

 • gmina Wierzbica – 617 849,00,
 • gmina Jedlińsk – 828 111,62,
 • gmina Przytyk – 535 000,00,
 • gmina Wolanów – 60 000,00,
 • gmina Gózd – 438 900,00,
 • gmina Jastrzębia – 142 785,00,
 • gmina Skaryszew – 140 000,00.

Z kolei dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 16 milionów 354 tysięcy złotych.

Pomoc dla hospicjum

W dalszej części spotkania starosta poinformował o zamiarze przekazania pomocy finansowej  dla Hospicjum Królowej Apostołów i zaproponował włodarzom miast i gmin podobne działania. Hospicjum jest jedną z nielicznych takich placówek w regionie radomskim. W 2020 roku otaczało opieką ponad 100 pacjentów z pięciu powiatów oraz udzielało wsparcia ich rodzinom. Obecnie budowana jest nowa siedziba hospicjum w podradomskim Sołtykowie, a działkę pod budowę przekazał samorząd Skaryszewa. O postępach prac budowlanych poinformował zebranych dyrektor hospicjum ks. Marek Kujawski.

- Już kilka miesięcy temu zadeklarowałem, że jeśli uda nam się pozyskać kilkanaście milionów złotych na budowę szpitala w Pionkach, to zaapeluję do lokalnych samorządów o współfinansowanie inwestycji w Sołtykowie. Powiat Radomski zamierza przekazać na ten cel 100 tysięcy złotych, a inne samorządy mogą przekazać 20 procent z tej kwoty lub więcej, czyli co najmniej 20 tysięcy złotych. W ten sposób wszystkie miasta i gminy z Powiatu Radomskiego mogłyby wesprzeć budowę hospicjum kwotą 360 tysięcy złotych – dodaje starosta Trelka.

Zainteresowane gminy udzielałyby wsparcia na zasadzie pomocy finansowej dla samorządu powiatowego, który z kolei mógłby dofinansować projekt, prowadzony przez hospicjum. Warunkiem, który musi spełnić dyrektor hospicjum, jest umieszczenie budowy nowego obiektu w tak zwanym systemie IOWISZ (Instrumencie Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia).

Galeria zdjęć

 • Wójtowie i burmistrzowie Powiatu Radomskiego w siedzibie...
 • Wójtowie i burmistrzowie Powiatu Radomskiego w siedzibie...
 • Władze powiatu z wójtami i burmistrzami

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.