Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Kalendarium Powiatu Radomskiego 2020

Rok 2020 upłynął nam głównie w cieniu epidemii COVID-19. Mimo wielu trudności i obostrzeń, dla Powiatu Radomskiego był jednak szczęśliwy a to za sprawą milionowych grantów, wspierających inwestycje. Jak to w życiu, było i do śmiechu, i do łez. Pamięć o szczegółach jest jednak ulotna. Przywróćmy więc jej obraz, sięgając do kalendarium wydarzeń najważniejszych i najciekawszych w panoramie od stycznia do grudnia.

Styczeń

 • W ogólnopolskim rankingu edukacyjnym liceów i techników...
  W ogólnopolskim rankingu edukacyjnym liceów i techników 2020 pisma „Perspektywy” bardzo wysoką pozycję zajęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, gdzie odnotowano 100-procentową zdawalność egzaminów zawodowych. Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Iłży z wynikami zdawalności matur powyżej średniej mazowieckiej, zostało sklasyfikowane o wiele wyżej niż znane radomskie szkoły średnie.
 • Radni byli za utworzeniem Specjalnego Ośrodka...
  Radni byli za utworzeniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chwałowicach. Nowa placówka zajmie część budynków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Z oferty SOSW skorzystają przede wszystkim uczniowie niepełnosprawni.
 • Starosta powierzył dr Jolancie Borek społeczną funkcję...
  Starosta powierzył dr Jolancie Borek społeczną funkcję Powiatowego Rzecznika Praw Rodziny i przewodniczącej Rady Dialogu „Razem dla Rodziny”. Jest adiunktem na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach.

Luty

 • W bilansie roku 2019 szpitala w Iłży pojawiła się po raz...
  W bilansie roku 2019 szpitala w Iłży pojawiła się po raz pierwszy od kilku lat nadwyżka 231 tysięcy złotych. Od kwietnia miał ruszyć tam przebudowany oddział chirurgiczny, przebudowano pracownię diagnostyki z nowym tomografem komputerowym (z projektu unijnego, rozpoczętego w poprzedniej kadencji). Trwa, rozpisana na lata 2019-2021, modernizacja bloku operacyjnego, której koszt to w sumie 7 milionów złotych z budżetu Powiatu, a ponad 640 tysięcy złotych wykłada szpital.
 • W „kusy wtorek” przed Środą Popielcową w Jedlińsku odbyło...
  W „kusy wtorek” przed Środą Popielcową w Jedlińsku odbyło się jedyne w Europie barwne widowisko - Ścięcie Śmierci, sięgające tradycją XVI w., które tym razem zgromadziło ponad 500 gości.
 • Od dłuższego czasu na skrzyżowaniu w Kowali dochodziło do...
  Od dłuższego czasu na skrzyżowaniu w Kowali dochodziło do wielu wypadków i kolizji. Zmiana tego stanu rzeczy stała się możliwa dopiero po przekazaniu odcinka drogi wojewódzkiej numer 733 w zarząd Powiatu Radomskiego. Zmiany w ruchu, zwiększające bezpieczeństwo, wprowadzono tam bardzo szybko.

Marzec

 • Piękna pogoda i atrakcyjna trasa sprzyjała uczestnikom...
  Piękna pogoda i atrakcyjna trasa sprzyjała uczestnikom biegów „Tropem Wilczym” w: Jastrzębi, Skaryszewie oraz Pionkach zorganizowanych w celu uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gościem biegu w Skaryszewie był popularny aktor Tomasz Karolak.
 • Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek i wtorek Wielkiego...
  Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek i wtorek Wielkiego Postu już po raz 387. na Wstępach w Skaryszewie handlowano nie tylko końmi. To największa tego typu impreza w Europie. Na sprzedaż wystawiono 273 klaczy, ogierów i kuców.
 • Pierwsze uderzenie epidemii COVID-19. Powiat Radomski przy...
  Pierwsze uderzenie epidemii COVID-19. Powiat Radomski przy współpracy z Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz Ratownictwem Medycznym rozpoczął ogólnopolską akcję pod hasłem #NieKłamRatownikom. Powiatowa służba zdrowia ograniczyła planowe urlopy personelu i wprowadziła teleporady, a powiatowe szkoły średnie - nauczanie zdalne. Zarząd Powiatu anulował zaplanowane imprezy plenerowe, a uzyskane oszczędności wzmocniły rezerwy finansowe na walkę z koronawirusem. Mieszkańcy powiatu spontanicznie zaangażowali się w szycie maseczek ochronnych dla szpitali i innych instytucji.
 • Wobec nieprzyjmowania porodów od 3 lat, formalnie...
  Wobec nieprzyjmowania porodów od 3 lat, formalnie zlikwidowano ginekologię i położnictwo w szpitalu w Pionkach, aby w to miejsce powołać oddział ginekologii jednego dnia. Radni powiatowi dokonali tego podczas sesji, którą rozpoczął pomiar temperatury ciała u wszystkich obecnych.

Kwiecień

 • Trzy dezynfektory do rąk Clean & Go trafiły do Starostwa...
  Trzy dezynfektory do rąk Clean & Go trafiły do Starostwa Powiatowego w Radomiu. Genialne w swojej prostocie urządzenie to wspólne dzieło firm Koordynacja z Radomia oraz ISUS z Zielonej Góry. Słupki dezynfekujące przekazał starostwu nieodpłatnie Mariusz Strzecha, prezes firmy Koordynacja. Trafiły one do szpitala w Iłży. Wkrótce potem podobne dezynfektory zostały zakupione dla szpitala w Pionkach (dzięki darowiźnie w kwocie 100 tysięcy złotych od Fundacji Enea).
 • Rozbudowę trzech dróg powiatowych: Gulin – Wsola –...
  Rozbudowę trzech dróg powiatowych: Gulin – Wsola – Wojciechów, Wierzbica – Modrzejowice oraz Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk została sfinansowana w 70 procentach z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna dotacja od państwa to prawie 23 miliony złotych.
 • Ponad 35 osób w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy miało...
  Ponad 35 osób w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wkrótce potem personel placówki odwiedził starosta Waldemar Trelka, zapewniając o wsparciu powiatu oraz wypłacie dodatkowych wynagrodzeń dla personelu.
 • Wsparcie dla szpitali na walkę z COVID-19 płynęło szerokim...
  Wsparcie dla szpitali na walkę z COVID-19 płynęło szerokim strumieniem od wielu darczyńców: starostwa, urzędów centralnych i wojewódzkich, firm, instytucji i organizacji, a także osób prywatnych.

Maj

 • Szpital w Pionkach jako jeden z pierwszych w regionie...
  Szpital w Pionkach jako jeden z pierwszych w regionie radomskim wprowadził wideorozmowy z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Od połowy marca obowiązywał tam zakaz odwiedzin dla osób z zewnątrz, ale bliscy i pacjenci potrzebowali kontaktu.
 • Zarząd Powiatu odstąpił od likwidacji Młodzieżowego...
  Zarząd Powiatu odstąpił od likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy. Za decyzją przemawiała troska o zdrowie wychowanek podczas pandemii oraz wzrost liczby podopiecznych placówki. Finansowanie działalności ośrodka zostało zbilansowane.
 • Decyzją Premiera RP, powiat otrzymał blisko 762 tys. zł z...
  Decyzją Premiera RP, powiat otrzymał blisko 762 tys. zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakupy sprzętu medycznego dla szpitala w Pionkach. Nowoczesne urządzenia trafiły tam jeszcze w 2020 roku.
 • Mł. asp. Jarosław Pochylski z Komisariatu Policji w...
  Mł. asp. Jarosław Pochylski z Komisariatu Policji w Pionkach został zwycięzcą 11. edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”.

Czerwiec

 • Nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy został Sebastian...
  Nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy został Sebastian Murawski. Jednocześnie starosta rozwiązał umowę o pracę z jego poprzednikiem Józefem Bakułą. Zdaniem nowego dyrektora było przyspieszenie rozpatrywania zaległych i bieżących wniosków od przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.
 • Starosta Waldemar Trelka wraz z wicestarostą Romanem...
  Starosta Waldemar Trelka wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem w kameralnej atmosferze wręczyli nagrody najlepszym sportowcom Powiatu Radomskiego. W pierwszej kategorii wiekowej są to: I miejsce - Jakub Płachta, Tang Soo Do, II miejsce - Zuzanna Chołuj – karate, III miejsce - Alicja Wiszniowska - kickboxing. W drugiej kategorii wiekowej: I miejsce Aleksandra Grzywacz - Tang Soo Do, II miejsce Cezary Nowak – zapasy, III miejsce Julia Górka - gimnastyka sportowa. W spotkaniu wzięli udział również trenerzy: Dariusz Sułek, Artur Rutkowski, Marcin Stąpór i Anna Stawczyk, którzy również otrzymali statuetki, dyplomy i upominki.
 • W Jedlińsku otwarto kolejny odcinek wyremontowanej drogi...
  W Jedlińsku otwarto kolejny odcinek wyremontowanej drogi powiatowej Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów wraz z mostem na rzece Tymiance, nowym rondem, chodnikiem oraz parkingami obok szkoły i cmentarza w Jedlińsku.
 • Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa,...
  Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, w reżimie sanitarnym obradowała Rada Powiatu Radomskiego. Zarząd Powiatu otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za 2019 rok, a sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za poprzedni rok przyjęto jednogłośnie.
 • Zakończył się trzeci, ostatni etap przebudowy drogi...
  Zakończył się trzeci, ostatni etap przebudowy drogi powiatowej Kuczki - Kazimierówka – Skaryszew. Modernizacja odcinka długości 4,56 kilometra kosztowała 4,9 miliona złotych, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 3,9 miliona złotych.

Lipiec

 • Poznaliśmy szczegóły wizualizacji projektu pawilonu...
  Poznaliśmy szczegóły wizualizacji projektu pawilonu zabiegowego nowego szpitala w Pionkach. Znajdą w nim miejsce m.in. blok operacyjny, oddział chirurgii z pododdziałem ginekologicznym, izba przyjęć, poradnie zabiegowe. Przetarg na budowę wygrała radomska firma Arbud. Realizacja I etapu budowy szpitala, łącznie z zakupami sprzętu i wyposażenia, opiewa na 23,3 mln zł i potrwa do końca 2021 roku.
 • W PUP przyjmowanie wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej...
  W PUP przyjmowanie wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej szło pełną parą. Stan na 20 lipca to ponad 21,8 tysiąca wniosków. Zdecydowana większość dotyczyła pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy.
 • Radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie odwołania z...
  Radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie odwołania z funkcji radnego Zdzisława Mroczkowskiego, dotychczasowego członka Zarządu Powiatu, który sam zwrócił się z takim wnioskiem. Radni w głosowaniu tajnym wybrali nowego członka Zarządu, którym została radna Ewa Tkaczyk, dotychczasowa wiceprzewodnicząca Rady. Jej funkcję objął z kolei radny Mroczkowski.

Sierpień

 • Na wzgórzu zamkowym w Iłży odbył się bieg „Siódemka w...
  Na wzgórzu zamkowym w Iłży odbył się bieg „Siódemka w Podobłoczach”, zorganizowany już po raz czwarty przez Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej Iłża Pędzi. Impreza zgromadziła aż 128 uczestników z różnych stron Polski. Z kolei w gminie Wierzbica liczne grono biegaczy brało w innej cyklicznej imprezie pod hasłem „Leśna Dyszka Zalesice”, organizowanej przez tamtejszy Team Zalesice. Oba wydarzenia pod patronatem honorowym starosty Waldemara Trelki współfinansował Powiat Radomski.
 • Trwały przebudowy sześciu odcinków dróg, realizowanych...
  Trwały przebudowy sześciu odcinków dróg, realizowanych przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych, czyli: Gulin – Wsola – Wojciechów; Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk; Kuczki – Kazimierówka – Skaryszew, Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów oraz Wierzbica – Modrzejowice. Tylko dzięki nim w powiecie przybyło 26 kilometrów przebudowanych dróg. Łączny koszt to 37 milionów złotych, w tym rządowe dofinansowanie z FDS to 27 milionów złotych.
 • Radomska firma Arbud podpisała umowę na budowę nowego...
  Radomska firma Arbud podpisała umowę na budowę nowego pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach i wkrótce potem weszła na plac budowy. Na początek trzeba było wyburzyć stare budynki i uporządkować teren.
 • Do powiatowych szkół i placówek oświatowych trafiły 22...
  Do powiatowych szkół i placówek oświatowych trafiły 22 zestawy komputerowe w ramach projektu „Zdalna szkoła”, realizowanego w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz dotacji na kwotę blisko 80 tysięcy złotych.

Wrzesień

 • Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerekwi...
  Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerekwi w gminie Zakrzew otrzymali od starosty radomskiego motopompę pożarniczą. Sprzęt był nagrodą w akcji profrekwencyjnej przed wyborami prezydenckimi.
 • Nowy rok nauki w powiatowych szkołach średnich rozpoczęło...
  Nowy rok nauki w powiatowych szkołach średnich rozpoczęło 1742 uczniów. Z uwagi na epidemię COVID-19 nauka odbywała się w ostrych reżimach sanitarnych. Były też dobre wiadomości: w ramach programu Sportowa Polska z Ministerstwa Sportu za 1,2 miliona złotych zostaną wyremontowane sale gimnastyczne „Czerwonego” i „Zielonego” w Pionkach oraz liceum w Iłży.
 • Wmurowano kamień węgielny w nowopowstającym budynku...
  Wmurowano kamień węgielny w nowopowstającym budynku pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach. Wcześniej radni przyjęli uchwałę o nadaniu szpitalowi w Pionkach imienia Lecha i Marii Kaczyńskich - Pary Prezydenckiej. Opowiedzieli się też za administracyjnym podziałem Mazowsza na dwa odrębne województwa.
 • Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) do...
  Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) do budżetu powiatu trafiło aż 11,1 miliona złotych. Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej dla samorządów posłużyło do sfinansowania kolejnych inwestycji powiatowych, zaplanowanych na 2021 rok.
 • Starosta Waldemar Trelka spotkał się z ambasadorem Austrii...
  Starosta Waldemar Trelka spotkał się z ambasadorem Austrii dr Wernerem Almhoferem i radcą handlowym ambasady Konstantinem Bekosem. Obecni byli także poseł na Sejm Marek Suski, wicewojewoda Artur Standowicz i samorządowcy z Powiatu Radomskiego. Rozmawiano o perspektywach współpracy gospodarczej oraz możliwych inwestycjach.
 • Koniec przebudowy drogi Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa –...
  Koniec przebudowy drogi Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów. Piąty etap inwestycji na odcinku 6,5 kilometra w gminie Jastrzębia był zrealizowany z 80 – procentowym dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Październik

 • W Starostwie Powiatowym w Radomiu podsumowano XVI edycję...
  W Starostwie Powiatowym w Radomiu podsumowano XVI edycję konkursu na najlepszą pasiekę w powiecie radomskim, którego celem jest poprawa stanu zdrowia owadów oraz higieny i estetyki pasiek. Pierwsze miejsce zdobyła pasieka Roberta Kwietnia z Ludwikowa w gminie Jedlińsk. Drugie miejsce ex aequo otrzymały pasieki Agnieszki Mąkosy z Natolina w gminie Jedlnia-Letnisko oraz Pawła Winiarskiego z Kuczek Kolonii w gminie Gózd. Natomiast trzecie miejsce zajął Norbert Rutkowski z Dąbrówki Podłężnej w gminie Zakrzew. Najlepsi pszczelarze otrzymali nagrody ufundowane m. in. przez Powiat Radomski: suszarkę do pyłku, komorę dekrystalizacyjną oraz ul drewniany.
 • We wszystkich szkołach średnich została wprowadzona nauka...
  We wszystkich szkołach średnich została wprowadzona nauka zdalna (z wyłączeniem zajęć praktycznych), jak się potem okazało – aż do końca 2020 roku. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, powiat radomski znalazł się w czerwonej strefie obostrzeń epidemicznych.
 • Szpital w Pionkach wprowadził całkowicie nową metodę...
  Szpital w Pionkach wprowadził całkowicie nową metodę leczenia schorzeń – podawanie preparatu osocza bogatopłytkowego w schorzeniach ortopedycznych.
 • W Skaryszewie odbyło się spotkanie z ultramaratończykiem i...
  W Skaryszewie odbyło się spotkanie z ultramaratończykiem i himalaistą Andrzejem Myrtą oraz jego towarzyszem Piotrem Stachurskim. Obaj weszli najtrudniejszą drogą na górę Mont Blanc, a wyprawa miała patronat Starosty Radomskiego.

Listopad

 • W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego, w obu...
  W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego, w obu powiatowych szpitalach w Iłży i Pionkach wydzielono miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Wkrótce potem zostały one przekształcone w jednoimienne szpitale tylko dla pacjentów z COVID-19.
 • Radni powiatu powołali nową samorządową instytucję kultury...
  Radni powiatu powołali nową samorządową instytucję kultury - Powiatowy Instytut Kultury z siedzibą w Iłży. Przejmie zadania biblioteki powiatowej, będzie rozwijać działalność kulturalną oraz wspierać organizacje pozarządowe.
 • Oddano do użytku niewielki fragment drogi powiatowej...
  Oddano do użytku niewielki fragment drogi powiatowej Wierzchowiny - Lisów na terenie gminy Jedlińsk. Nowy odcinek o długości 265 metrów zbudowano przy tamtejszej szkole podstawowej. Powstała szersza jezdnia z nową nawierzchnią, poboczami i rowami, wybudowano też chodnik oraz dużą zatokę parkingową.
 • Władze Powiatu Radomskiego podpisały kolejną umowę...
  Władze Powiatu Radomskiego podpisały kolejną umowę dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę ponad 7 milionów złotych. Tylko z Funduszu Dróg Samorządowych powiat otrzymał w 2020 roku ponad 16,3 miliona złotych, co czyni go liderem wśród powiatów w regionie radomskim.

Grudzień

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach unijnego...
  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pozyskało pieniądze na środki dezynfekujące, maseczki, rękawiczki, sprzęt komputerowy, wyposażenie miejsc kwarantanny lub izolacji dla 88 Rodzinnych Domów Dziecka (na zdjęciu rodzina zastępcza z gminy Jedlińsk) oraz Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym.
 • Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w...
  Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Radomiu wydał pozwolenie na budowę w związku z kolejnymi pracami konserwatorskimi murów XVII-wiecznego Zamku Górnego w Iłży. Pozwolenie dotyczy zadania, którego inwestorem jest gmina Iłża.
 • Radomska firma Skadar, oferując wykonanie prac budowlanych...
  Radomska firma Skadar, oferując wykonanie prac budowlanych za niespełna 2,2 mln zł, wygrała przetarg i do połowy sierpnia 2021 r. ma przeprowadzić adaptację budynku na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chwałowicach. Dwa kolejne etapy, w tym montaż wind, budowa łącznika oraz obiektów towarzyszących są w planie do końca 2021 roku. Koszt całości to ok. 4,6 miliona złotych.
 • Starosta radomski Waldemar Trelka oraz pracownicy...
  Starosta radomski Waldemar Trelka oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i jednostek podległych włączyli się w kolejną edycję akcji Szlachetna Paczka. W „weekend cudów”, czyli w dniach 12-13 grudnia 2020 roku, do jednej z rodzin w gminie Kowala trafiły dary o wartości ponad 2,5 tysiąca złotych.
 • Dodatkowe 14 milionów złotych na rozbudowę szpitala w...
  Dodatkowe 14 milionów złotych na rozbudowę szpitala w Pionkach oraz 2,5 miliona inwestycję w Chwałowicach - w ramach kolejnej transzy rządowych środków pomocowych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, Powiat Radomski otrzymał dofinansowanie dla dwóch ważnych inwestycji.
 • Została oficjalnie otwarta kolejna inwestycja drogowa...
  Została oficjalnie otwarta kolejna inwestycja drogowa Powiatu Radomskiego, czyli ponad 3,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice. Koszt prac wyniósł ponad 6,442 miliona złotych, z czego aż 70 procent (4,123 miliona złotych) pochodziło z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a 35 procent wkładu Powiatu w inwestycję (blisko 618 tysięcy złotych) pochodziło z budżetu Gminy Wierzbica.
 • Tuż przed końcem roku otwarto ponad 3,5-kilometrowy...
  Tuż przed końcem roku otwarto ponad 3,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na terenie gminy Przytyk - wcześniej była tam polna droga. Symbolicznie otwarto wówczas również drugą inwestycję na tej drodze, zrealizowaną już na terenie sąsiedniej gminy Jedlińsk. Przebudowa obu odcinków kosztowała ponad 10 milionów złotych, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło blisko 7,5 miliona złotych. Obydwie gminy partycypowały w sfinansowaniu inwestycji na swoim terenie (gmina Przytyk - ponad 535 tysięcy złotych, a gmina Jedlińsk - ponad 344 tysiące złotych).
 • Tuż po świętach Bożego Narodzenia odbyła się...
  Tuż po świętach Bożego Narodzenia odbyła się korespondencyjna sesja Rady Powiatu, podczas której radni jednogłośnie uchwalili budżet powiatu na 2021 rok. Z niespełna 200-milionowego budżetu, 25 procent, czyli ponad 52 miliony złotych będą przeznaczone na inwestycje.
 • W ostatnich dniach 2020 roku szpitale powiatowe w Iłży...
  W ostatnich dniach 2020 roku szpitale powiatowe w Iłży oraz Pionkach jako tzw. placówki węzłowe otrzymały pierwsze dawki szczepionek firmy Pfizer przeciwko COVID-19. Niemal od razu ruszyły szczepienia personelu z tych oraz innych podmiotów medycznych

wstecz

Aktualności

 • 2021.03.05

  Szpital w Iłży hybrydowym

  W związku z decyzjami Wojewody Mazowieckiego szpitale w Iłży i w Pionkach przyjmuą pacientów z potwierdzonym zakażeniem. Placówki działają w tzw. systemie hybrydowym.

   
   
   
 • 2021.03.02

  Zostań żołnierzem 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu informuje o prowadzonej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej.
  Dla kogo WOT ? O przyjęcie w szeregi WOT może ubiegać się osoba, która: jest pełnoletnia, posiada polskie obywatelstwo, jest niekarana, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.
   
 • 2021.03.01

  Przekaż 1 % podatku dla organizacji z terenu Powiatu Radomskiego

  Każda z osób odprowadzających podatek dochodowy, może przekazać jego 1% na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP). W ten sposób szybko i łatwo pomoże tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

   

 • 2021.02.23

  Weź udział w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego!

  Jesteś producentem żywności ? Twoje produkty są wysokiej jakości? Promujesz mazowieckie tradycje kulinarne? Weź udział w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego.

   

 • 2021.02.22

  Coraz lepsza kondycja szpitali w Pionkach oraz Iłży

  - Chcemy, aby nasze szpitale wybierane przez lekarzy i pacjentów jako dobre miejsce do pracy oraz leczenia w nowoczesnych warunkach. To nasza wizja, która powinna spełnić się jeszcze w tej kadencji samorządowej – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

 • 2021.02.17

  W Krzyżanowicach powstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

  Powiat Radomski zrealizuje budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Krzyżanowicach koło Iłży. Nowa placówka ma zapewniać wszechstronne wsparcie i opiekę dorosłym osobom niepełnosprawnym. Inwestycję wspomogło wysokie dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na ten cel samorząd powiatowy uzyskał blisko 3 miliony złotych. Budowa ma zakończyć się w połowie 2022 roku.

 • 2021.02.16

  Projektują obwodnicę Skaryszewa. Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie

  Spółka projektowa Arkas-Projekt, działająca w imieniu i na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaprasza mieszkańców miasta i gminy Skaryszew do zgłaszania opinii, dotyczących projektowanej obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej numer 9.

   

 • 2021.02.11

  Szczepienia dla nauczycieli w szpitalach w Pionkach i Iłży

  Szpitale powiatowe w Pionkach oraz Iłży będą realizowały szczepienia nauczycieli: pierwsza z placówek od 1 marca, zaś druga z nich już od 12 lutego. W sumie chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wyraziło już kilkuset nauczycieli z różnych typów szkół w Powiecie Radomskim.

      

 • 2021.02.08

  Zima na drogach powiatu radomskiego

  W poniedziałek rano wszystkie drogi powiatowe w Powiecie Radomskim były przejezdne, chociaż na niektórych odcinkach warunki są bardzo trudne. Sytuacja na „powiatówkach” nie różni się zbytnio od stanu dróg wojewódzkich i krajowych. Wszystko przez mróz, ciągłe opady śniegu i silny wiatr, który w wielu miejscach nawiewa tak zwane jęzory śniegu.

   

 • 2021.02.05

  Władze Powiatu Radomskiego pozyskały ponad 218 milionów złotych

  Jak poinformował Waldemar Trelka, starosta radomski, w 2020 roku do budżetu Powiatu Radomskiego pozyskano ponad 218 milionów złotych. Największą pulę stanowiły środki z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazane na wniosek starosty dla Powiatowego Urzędu Pracy na realizację zadań z Tarczy Antykryzysowej. Oprócz tego pozyskiwano fundusze na przebudowę dróg powiatowych i powiatową służbę zdrowia.

   

Kalendarium

«marzec2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
życzenia z okazjni Dnia Kobiet