Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Rozświetlony Powiat 2020

Konkurs Rozświetlony Powiat 2020 rozstrzygnięty. Kto zwyciężył?

Przypomnijmy, że konkurs odbywał się w trzech kategoriach. Pierwsza była skierowana do właścicieli czy użytkowników domów lub mieszkań, będących mieszkańcami Powiatu Radomskiego. W drugiej kategorii wybieraliśmy najładniej iluminowany skwer, ulicę, czy budynek instytucji miejskiej lub gminnej, a w trzeciej - najpiękniej oświetloną siedzibę firmy prywatnej z terenu Powiatu Radomskiego.

Pierwsze miejsce do Jedlni - Letniska

Pani Erna Grońska – Petniak z Jedlni - Letniska, Kacper Sienkiewicz i Anna Zagdańska ze Skaryszewa – to zdobywcy trzech pierwszych miejsc w powiatowym Konkursie „Rozświetlony Powiat 2020”. Tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego 2020” zdobyła Iłża, zaś „Rozświetloną Firmą Powiatu Radomskiego 2020” zostało Niepubliczne Przedszkole Montessori „Nutki” w Kotarwicach w gminie Kowala.

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu, który w tym roku odbywał się po raz pierwszy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za nadesłanie zdjęć iluminacji oraz podtrzymywanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. W ten sposób wspólnie współtworzymy pozytywny wizerunek Powiatu Radomskiego - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

W komisji… Kuba Urbański

Głosowanie internautów w powiatowym Konkursie na Najładniejsze Iluminacje Bożonarodzeniowe pod hasłem „Rozświetlony Powiat 2020” rozpoczęło się w środę, 6 stycznia, a zakończyło we wtorek, 12 stycznia. Na zdjęcia wybranych iluminacji można było głosować za pomocą klików, które były zliczane w osobnej aplikacji internetowej.

Ustaleniem ostatecznych wyników zajęła się komisja konkursowa, którą tworzyli: Jakub Urbański, muzyk i znany wokalista disco dance, mieszkaniec Powiatu Radomskiego, Aleksandra Nawrotek, nauczyciel grafiki komputerowej i fotografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach oraz Marcin Genca, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Podczas zdalnego posiedzenia spośród wszystkich opublikowanych zdjęć wybrała 10 z największą liczbą klików w kategorii właścicieli domów oraz po 3 zdjęcia z największą liczbą klików w kategoriach instytucji i firm. Następnie komisja przyznała własne punkty, oceniając nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej oraz estetykę i efekty wizualne iluminacji.

Wyniki w kategoriach

Ostateczne wyniki kształtowały się następująco:

1. Kategoria I - osoby prywatne

punkty za głosy internautów

punktacja jury

wynik końcowy

Pani Erna Grońska-Petniak, Jedlnia-Letnisko

6

9,66

15,66

Pan Kacper Sienkiewicz, Skaryszew

9

6,33

15,33

Pani Anna Zagdańska, Skaryszew

10

4,33

14,33

Pani Edyta Czerwonka, Kończyce Kolonia

8

5,33

13,33

Pani Małgorzata Więcek, Pionki

7

5

12

Pani Anna Olszewska, Glinice

2

7,66

9,66

Pani Monika Solecka, Słupica

5

4,33

9,33

Pani Martyna Molga, Skaryszew

3

6

9

Państwo Teresa i Kamil Kupidura, Anielin

4

3,66

7,66

Pani Beata Burzyńska, Zadobrze

1

2,66

3,66

Zdaniem komisji, o wygranej pani Erny zdecydowało wykorzystanie tradycyjnie ubranych choinek i wieńca adwentowego, a także estetyka oraz spójność dekoracji świetlnej. W tej kategorii nagrodą za I miejsce jest żelazko systemowe z generatorem pary o wartości ponad 900 złotych. Za II miejsce nagroda jest bezprzewodowy odkurzacz pionowy o wartości ponad 700 złotych, a za III miejsce – zestaw akumulatorowych myjek do okien o wartości około 300 złotych. Dla zdobywców miejsc IV – X nagrodami są zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

Honorowy tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania dla włodarza miasta lub gminy powędrują w tym roku do Gminy Iłża. O wygranej zdecydowała duża ilość elementów świetlnych w różnych miejscach przestrzeni publicznej w Iłży oraz spójność wizualna całego wystroju bożonarodzeniowego.

Za miejsca II i III, czyli odpowiednio: Miasta i Gminy Skaryszew oraz Gminy Przytyk będą dyplomy uznania dla włodarzy oraz zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

2. Kategoria II - instytucje

punkty za głosy internautów

punktacja jury

wynik końcowy

Iłża

2

3

5

Skaryszew

3

1,66

4,66

Przytyk

1

1,33

2,33

Tytuł „Rozświetlonej Firmy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkową statuetkę i dyplom uznania dla właściciela firmy otrzyma Niepubliczne Przedszkole Montessori „Nutki” w Kotarwicach w gminie Kowala, którego iluminacja najbardziej nawiązywała do tradycji bożnarodzeniowej. Dwa kolejne miejsca zajęły: firma WestCars oraz Kwiatowy Zakątek ze Skaryszewa – ich właściciele otrzymają dyplomy uznania oraz zestawy powiatowych gadżetów.

3. Kategoria III - firmy prywatne

punkty za głosy internautów

punktacja jury

wynik końcowy

Niepubliczne Przedszkole Montessori NUTKI, Kotarwice

2

3

5

WestCars, Skaryszew

3

1,33

4,33

Kwiatowy Zakątek, Skaryszew

1

1,66

2,66

O terminie, miejscu i sposobie wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie.

I kategoria - osoby prywatne

 • Miejsce I Erna Grońska-Petniak, Jedlnia-Letnisko
 • miejsce II Kacper Sienkiewicz, Skaryszew
 • miejsce III Anna Zagdańska, Skaryszew

II kategoria - instytucje

 • Honorowy tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego...

III kategoria - firmy prywatne

 • Tytuł „Rozświetlonej Firmy Powiatu Radomskiego 2020”...

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.