Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

W piątek, 28 sierpnia 2020 roku odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Najważniejsze decyzje, podjęte przez radnych to między innymi rezygnacja z zaciągnięcia 7,5-milionowego kredytu oraz umorzenie zadłużenia szpitala w Pionkach w kwocie 1,7 miliona złotych. Uchwalono również powiatowy program na rzecz osób niepełnosprawnych.


Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, któremu towarzyszył wiceprzewodniczący Zdzisław Mroczkowski. Waldemar Trelka, starosta radomski przedstawił informacje o pracach Zarządu Powiatu w ostatnich tygodniach oraz poinformował o wykorzystaniu środków unijnych i własnych na zadania inwestycyjne.

- Wyrazy uznania dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które od stycznia tego roku pozyskało ze środków zewnętrznych i krajowych 1. 736,608 miliona złotych - powiedział między innymi starosta Waldemar Trelka.

Radni zapoznali się również z wykonaniem planów finansowych za pierwsze półrocze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach oraz Iłży. Informacje o sytuacji w zarządzanych przez siebie placówkach przekazały zarządzające szpitalami w Pionkach i Iłży, czyli odpowiednio: dyrektor Bernarda Dudek oraz dyrektor Marzena Barwicka.

Pozytywne zmiany w budżecie

W trakcie obrad zdecydowano również o wprowadzeniu zmian do uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Radomskiego oraz uchwały budżetowej na rok 2020. Przede wszystkim zrezygnowano z zaciągnięcia kredytu w wysokości 7,5 miliona złotych, zaplanowanego wcześniej w uchwale budżetowej na 2020 rok.

Stan finansów Powiatu Radomskiego - mimo skutków epidemii koronawirusa - przedstawia się całkiem dobrze. Stało się tak za sprawą dodatkowych środków zewnętrznych, pozyskanych głównie z funduszy rządowych. Takim zastrzykiem finansowym ma być przekazanie dla powiatu ponad 11,1 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych, czyli tzw. Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. To największa kwota, przyznana samorządowi powiatowemu w całym regionie radomskim.
 

Umorzenie długu szpitala

Radni zgodzili się przy tym na umorzenie kwoty 1,7 miliona złotych zobowiązań, jakie wobec powiatu posiadał szpital w Pionkach. To jeden z kolejnych elementów długofalowego planu oddłużania pionkowskiej placówki służby zdrowia, zaproponowany przez starostę i Zarząd Powiatu.

- Zaplanowaliśmy w 2020 roku bardzo dużo inwestycji, a dodatkowo na nasze barki wzięliśmy również wiele innych zadań. Planując je, braliśmy pod uwagę również zaciągnięcie kredytu na ich realizację w wysokości 7,5 miliona złotych. Dziś zrezygnowaliśmy z jego zaciągnięcia, mało tego: umorzyliśmy także 1.7 miliona na oddłużenie szpitala w Pionkach, a przecież na bieżąco realizujemy nasze inwestycje i wciąż dokładamy nowych zadań –tak w imieniu Zarządu Powiatu uzasadniał zmiany starosta Waldemar Trelka.

MOW w Wierzbicy zostaje

Następnie radni uchwalili Powiatowy Program Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2020 – 2023 oraz zatwierdzili do realizacji projekt pozakonkursowy „Szansa dla Ciebie”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Nadany został także nowy statut dla Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz ustalony nowy plan sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Radomskiego.

Jak już informowaliśmy, Zarząd Powiatu Radomskiego odstąpił od zamiaru likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy. Główną przyczyną zmiany decyzji stało się zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Nastąpił również znaczny wzrost liczby wychowanek, co pozwala na bilansowanie się działalności placówki. Dlatego podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu, pomimo spełnienia wszystkich wymaganych warunków formalnych, nie poddawano pod głosowanie uchwały o ostatecznej likwidacji MOW w Wierzbicy. Odstąpienie od tej decyzji kończy procedurę w tej sprawie.

Pomoc dla Gminy Zakrzew

Ponadto radni zadecydowali w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Zakrzew na dofinansowanie zadania własnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Zapoznali się także ze sprawozdaniami z działań podejmowanych przez Państwowe Gospodarstwa Wodne Wody Polskie, Nadzory Wodne w: Białobrzegach, Iłży, Kozienicach, Przysusze, Radomiu – na obszarze powiatu, a także Szydłowcu i Zwoleniu. Sesję zakończyły jak zawsze wolne wnioski, interpelacje i zapytania radnych.

Galeria zdjęć

 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 1
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 2
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 3
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 4
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 5
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 6
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 7

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.