Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie...

Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie sanitarnym

Wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego 1 września uczniowie szkół średnich w Powiecie Radomskim rozpoczynają naukę. Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu zapewnia, że zajęcia zostaną zorganizowane w sposób bezpieczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

1 września  nowy rok szkolny w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat radomski rozpocznie 1742 uczniów.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych poczynili już starania, by zajęcia odbywały się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.  W szkołach zostały zamontowane automatyczne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a przed wejściem do budynków uczniowie oraz pracownicy szkoły mają mieć mierzoną temperaturę. Sale lekcyjne mają być wietrzone i dezynfekowane po każdych zajęciach. Dyrektorzy zostali zobowiązani do stworzenia wewnętrznych procedur, które określą sposób postępowania w wypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem uczniów, nauczycieli lub pracowników szkoły. Wszystkie szkoły wystąpiły również do Ministerstwa Zdrowia o bezpłatne dostarczenie środków dezynfekcyjnych i maseczek ochronnych.

Nowe szkoły w Powiecie Radomskim

Od 1 września 2020 roku rozpoczyna funkcjonowanie Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Chwałowicach. To placówka dedykowana uczniom z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową i afazją. Swoje miejsce znajdą tam również uczniowie ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera i autyzmem. Atutami ośrodka są nie tylko piękne położenie, ale przede wszystkim baza lokalowa. Ośrodek posiada własny internat (pokoje z łazienkami), świetnie wyposażoną kuchnię i stołówkę, ale też usamodzielniające mieszkania treningowe. Zapewniono przy tym transport uczniów z domów do szkół i z powrotem. W skład SOSW w Chwałowicach wchodzić będą: Szkoła Podstawowa Specjalna wraz z oddziałem przedszkolnym, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, Branżowa szkoła Specjalna I Stopnia.

- Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: fryzjer i kucharz. W przyszłym roku szkolnym planowane jest uruchomienie kształcenia w takich zawodach, jak: pszczelarz, cukiernik, rolnik. Docelowo szkoła będzie mogła kształcić około 120 uczniów – mówi dyrektor Krzysztof Szewczyk.

Na rok szkolny 2021/2022 Zarząd Powiatu Radomskiego zaplanował wielomilionową inwestycję w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Chwałowicach. W planach jest m.in.  kompleksowa modernizacja budynku, budowa zewnętrznej windy, łącznika z internatem, farmy fotowoltaicznej czy mini obserwatorium astronomicznego.

MOW w Wierzbicy zostaje

Starosta Radomski i Zarząd Powiatu Radomskiego odstąpili od zamiaru likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Główną przyczyną zmiany decyzji jest zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom w trudnym czasie epidemii, ale też wzrost liczby wychowanek, co pozwala na bilansowanie się działalności placówki. Na najbliższej sesji rady powiatu, pomimo spełnienia przez Starostwo wszystkich wymaganych warunków formalnych, nie będzie uchwały o ostatecznej likwidacji MOW w Wierzbicy. Odstąpienie od tej decyzji ostatecznie kończy proces.

Remonty w szkołach

Wakacje to tradycyjnie czas remontów. Takie prace przeprowadzono w Liceum Ogólnokształcącym w Pionkach, gdzie wyremontowano sale gimnastyczną i pomieszczenia biurowe oraz CKZiU w Pionkach, gdzie odnowiono sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne szkoły.  Kończy się też remont łazienek w SOSW w Chwałowicach, które zostały dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Starostwo Powiatowe w Radomiu pozyskało też środki zewnętrzne na remont boiska przy liceum w Iłży. Trwają starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych na kompleksowy remont sali gimnastycznej wraz z wymianą dachu przy CKZiU w Pionkach.

 • Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie...
 • Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie...
 • Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie...
 • Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie...

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.