Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Bieg w Podobłoczach

Bieg Siódemka w Podobłoczach na wzgórzu zamkowym w Iłży

W sobotę, 8 sierpnia na wzgórzu zamkowym w Iłży wystartował bieg Siódemka w Podobłoczach. Zorganizowało go już po raz czwarty miejscowe Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej Iłża Pędzi. Impreza zgromadziła aż 128 uczestników z różnych ekip biegowych. Wydarzenie pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego Waldemara Trelki współfinansował Powiat Radomski.

W biurze zawodów, które mieściło się w „malinowym chruślaku” znanym z wierszy Bolesława Leśmiana, a więc przy Domu Sunderlandów przy ulicy Podzamcze. Na starcie zjawiły się czasem silne, a czasem… jednoosobowe reprezentacje takich stowarzyszeń biegowych, jak: Klub Sportowy Team Zalesice, Zabiegany Skaryszew, Biegiem Radom, Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, ZWOLEŃnicy BIEGAnia, Street Run Radom czy Biegam Bo Lubię Kozienice. Nie zabrakło również amatorów biegania z Kielc, Skarżyska – Kamiennej, Góry Puławskiej czy Warszawy.

Trudna trasa w upalny dzień

Siedmiokilometrowa trasa nie należała do łatwych, ponieważ prowadziła głównie drogami polnymi wokół wzgórza zamkowego w Iłży. Trudny dla biegaczy był również sam finisz, bowiem do mety prowadziła droga wybrukowana kamieniami. Tak wymagającą trasę pokonywano w 30-stopniowym upale, ale mimo tego bieg ukończyli wszyscy, a wielu zawodników uzyskało bardzo dobre czasy.

Oprócz biegu głównego, w kategorii open wystartowało też 23 miłośników chodzenia z kijkami, czyli nordic walking. Wśród nich byli reprezentanci Quand Roztocze Active Team z Tomaszowa Lubelskiego czy Suśćca. Całe wydarzenie poprowadził z werwą Jacek Tarnowski, spiker ze Starachowic, który wykazał się nie tylko doskonałą znajomością twórczości Leśmiana, ale również wielu biegaczy.

Starosta gratulował zwycięzcom

Nagrody dla zwycięzców wręczał m.in. Waldemar Trelka, starosta radomski, niegdyś mistrz Polski w zapasach.

- Gratuluję pasji, samozaparcia i kondycji, ponieważ bieganie w tak upalnych warunkach nie należało do łatwych wyzwań. Po waszych twarzach widać jednak, że sprawiało wam to wielką radość i satysfakcję – mówił między innymi starosta, wręczając nagrody trójkom najlepszych zawodników. Pierwsze miejsca w biegu zajęli: Kamil Walczyk i Amelia Karolak, reprezentujący Zabiegany Skaryszew, a w kategorii nordic walking Michał Capała ze Starachowic. Najlepsi drużynowo to: Team Zalesice, Zabiegany Skaryszew oraz Biegiem Radom!.

Powiat Radomski coraz mocniej wspiera aktywność fizyczną, sport i rekreację czy wreszcie bieganie, które skupia coraz więcej „pozytywnie zakręconych” mieszkańców nie tylko naszego powiatu. Dlatego wraz ze stowarzyszeniami biegowymi zorganizowaliśmy w tym roku cykl imprez biegowych Grand Prix Powiatu Radomskiego. Niestety, z uwagi na epidemię koronawirusa, udział we wszystkich biegach nie będzie możliwy, ponieważ niektóre z imprez planowanych w cyklu zostały odwołane lub przeniesione na inny termin.

Bieg Siódemka w Podobłoczach 2020 – wyniki

Wyniki biegu mężczyzn:

1. Kamil Walczyk - Zabiegany Skaryszew - 24:54
2. Sławomir Rusak - Biegiem Radom! - 26:36
3. Michał Jagieło - Iłża Pędzi - 26:37

Wyniki biegu kobiet:

1. Amelia Karolak - Zabiegany Skaryszew - 36:48
2. Justyna Słowik - OstroBiec - 36:49
3. Magdalena Lis - Team Zalesice - 37:09

Wyniki kategorii drużynowej:

1. Team Zalesice 02:06:26
2. Zabiegany Skaryszew 02:09:07
3. Biegiem Radom! 02:10:32

Wyniki kategorii Nordic Walking Open:
1. Michał Capała - 52:10
2. Michał Wacławik - 52:44
3. Olga Brześcińska-Riccio - 54:00

Zobacz wszystkie wyniki Biegu Siódemka w Podobłoczach 2020

 

Zobacz relację filmową z Biegu Siódemka w Podobłoczach 2020 – autor Robert Celuch:

 • 7 w podobłoczach (1)
 • 7 w podobłoczach (2)
 • 7 w podobłoczach (3)
 • 7 w podobłoczach (4)
 • 7 w podobłoczach (5)
 • 7 w podobłoczach (6)
 • 7 w podobłoczach (7)
 • 7 w podobłoczach (8)
 • 7 w podobłoczach (9)
 • 7 w podobłoczach (10)
 • 7 w podobłoczach (11)
 • 7 w podobłoczach (12)
 • 7 w podobłoczach (13)
 • 7 w podobłoczach (14)
 • 7 w podobłoczach (15)
 • 7 w podobłoczach (16)
 • 7 w podobłoczach (17)
 • 7 w podobłoczach (18)
 • 7 w podobłoczach (19)
 • 7 w podobłoczach (21)
 • 7 w podobłoczach (25)
 • 7 w podobłoczach (22)
 • 7 w podobłoczach (23)
 • 7 w podobłoczach (24)

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.