Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • fot. Wojciech Kuchta

Wakacje w najbliższej okolicy

Z uwagi na rozmaite ograniczenia, coraz więcej mieszkańców może spędzać  swój urlop aktywnie w najbliższej okolicy. Wbrew pozorom, w Powiecie Radomskim, nie brakuje rozmaitych atrakcji i propozycji spędzenia wolnego czasu.

 

Nie tylko zamek w Iłży

Malownicza, pagórkowata okolica i ruiny średniowiecznego zamku z charakterystyczną wieżą dają wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Przy zalewie na rzece Iłżance działa Przystań Iłża, a na turystów czekają tam różne atrakcje, jak: piaszczysto-trawiasta plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów i gokartów dla dzieci, plac zabaw, kort tenisowy oraz lody. Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego oraz minilodziarnia są czynne od czwartku-niedzieli w godzinach 11- 18.

 

Przejazd wąskotorówką

Z Iłży możemy przejechać się kolejką wąskotorową do pobliskich Marcul. Pociąg kursuje tam wahadłowo, a przejazd w półotwartych wagonach, ciągniętych przez małą lokomotywę spalinową po 7-kilometrowej trasie trwa 30 minut. W tym roku przejazdy turystyczne mają rozpocząć się w połowie sierpnia.

 

Arboretum w Nadleśnictwie Marcule

Na terenie Nadleśnictwa znajduje się arboretum, czyli ogród botaniczny, złożony głównie z drzew i krzewów. Zbiór roślin liczy ponad 600 gatunków drzew i krzewów całej strefy klimatu umiarkowanego i zajmuje powierzchnię prawie 8 hektarów.  Obecnie zwiedzanie terenu odbywa się samodzielnie i bez przewodnika. Arboretum jest czynne w soboty, niedziele i święta w godzinach 11-19.

 

Nad zalewem w Jedlni – Letnisko

Zalew Siczki to kolejne urokliwe miejsce, gdzie można spędzić wolny czas nad wodą lub tuż przy niej. Działa tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, prowadzona przez Klub Żeglarski Ikar. Wzdłuż zbiornika wodnego jest między innymi najdłuższy w regionie deptak wraz z rolkostradą, plac zabaw dla dzieci, letnia kawiarenka Hamaky z lodami tajskimi, kawą i hamakami dla gości oraz park linowy. Atrakcje są czynne w weekendy od godzin popołudniowych do wieczora.

 

Kąpielisko nad Stawem Górnym w Pionkach

Ośrodek Staw Górny w Pionkach właśnie rozpoczął działalność. Woda została dopuszczona do kąpieli, a do dyspozycji gości jest strzeżone kąpielisko, piaszczysta plaża, wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków oraz wyciąg nart wodnych Wake Park Pionki. Plażowicze mogą skorzystać też z siłowni zewnętrznej, urządzeń do ćwiczeń street workout, jest również tężnia solna i plac zabaw dla dzieci czy boiska do siatkówki plażowej. Obecnie nie działa tylko wypożyczalnia leżaków i akcesoriów plażowych. Obiekt jest otwarty codziennie w godz. 10-19.

 

Z wizytą w Królewskich Źródłach

W okolicach Pionek, na terenie Puszczy Kozienickiej, niedaleko drogi Radom – Kozienice możemy poobcować z naturą w rezerwacie leśnym „Królewskie Źródła”. To wyjątkowo piękne zakątki nad rzeczką Zagożdżonką, gdzie można spotkać bobry i ślady ich bytowania. Przejście przez całą trasę zajmuje około 2-3 godzin. Dla gości jest parking leśny z altanami i miejscami do wypoczynku. Obecnie, z uwagi na zagrożenia epidemiczne, są zamknięte miejsca palenia ognisk oraz toalety, a na drewnianych pomostach obowiązuje ruch jednostronny, zaś czas pobytu w rezerwacie jest ograniczony do 2 godzin. Nie należy również korzystać z ujęcia wody przy „Królewskim Źródełku”. Najlepiej odwiedzać to miejsce w tygodniu, gdyż w weekendy zawsze są tam setki turystów. Ścieżka jest czynna codziennie w godz. 7-22.

 • data: 2020-07-06

Galeria zdjęć

 • fot. Ewa Marczykowska - Iłża
 • fot. Ewa Marczykowska - Przystań w Iłży
 • fot. Ewa Marczykowska - Zalew w Iłży
 • fot. Mariusz Siczek - Kolej Wąskotorowa Iłża-Marcule
 • fot. Mariusz Siczek - Arboretum w Nadleśnictwie Marcule
 • fot. Mariusz Siczek - Arboretum w Nadleśnictwie Marcule
 • fot. Mariusz Siczek - Arboretum w Nadleśnictwie Marcule
 • fot. Mariusz Siczek - Zalew w Jedlni-Letnisko
 • fot. Jarosław Słomka - Zalew w Jedlni-Letnisko
 • fot. Wojciech Kuchta - Staw Górny w Pionkach
 • fot. Wojciech Kuchta - Staw Górny w Pionkach
 • fot. Wojciech Kuchta - Staw Górny w Pionkach
 • fot. Tadeusz Klocek - Rezerwat Królewskie Źródła
 • fot. Tadeusz Klocek - Rezerwat Królewskie Źródła
 • fot. Tadeusz Klocek - Rezerwat Królewskie Źródła

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.