Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Starosta Radomski i Dyrektor PUP Radom

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu zdecydowanie przyspieszył z pomocą dla przedsiębiorców

Ponad 70 milionów złotych wypłacanych przedsiębiorcom, ponad 16,5 tysiąca rozpatrzonych wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej oraz ponad 100-procentowy wzrost efektywności pracowników - to podsumowanie pierwszego miesiąca działalności w tym zakresie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Od 26 maja zarządza nim nowy wicedyrektor, który oprócz tego pozyskał dodatkowe 55 milionów złotych dla lokalnych firm.

W poniedziałek, 22 czerwca, równo 2 tygodnie po obietnicy, złożonej przez Sebastiana Murawskiego, nowego wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, odpowiedzialnego za realizację Tarczy Antykryzysowej, zakończono pracę nad zaległymi wnioskami przedsiębiorców z kwietnia i maja. Te rozpatrzone pozytywnie zostały skierowane do wypłaty.

- Dwa tygodnie temu obiecaliśmy przedsiębiorcom z Radomia i Powiatu Radomskiego, że ich wnioski o pomoc finansową z Tarczy Antykryzysowej będą rozpatrywane znacznie szybciej niż miało to miejsce do tej pory. Teraz mogę z dumą i satysfakcją przekazać Państwu, że dotrzymaliśmy słowa – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski. - Dziękuję kadrze zarządzającej za bardzo sprawną, błyskawiczną zmianę organizacji pracy całej załogi. Dziękuję pracownikom PUP za pracę w nadgodzinach i w soboty oraz za osobiste zaangażowanie w realizację wniosków.

W ostatnich tygodniach, na wniosek starosty radomskiego, nowy wicedyrektor wnioskował o kolejne transze pomocy, czyli 30 i 25 milionów złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej. Rządowa pomoc wspomaga teraz utrzymanie miejsc pracy na lokalnym rynku.

- To pokazuje, że rządowa pomoc dla firm naprawdę działa i jest bardzo sprawnie dysponowana do urzędów pracy. Tarcza nie działa jak należy tylko tam, gdzie osoby decyzyjne tak naprawdę nie chcą współpracować z państwem polskim – dodaje starosta.

Ponad 18 tysięcy wniosków od firm

Jak wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy, według stanu na dzień 20 czerwca 2020 roku do PUP w Radomiu wpłynęło łącznie 18 464 wniosków o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Najwięcej z nich, bo ponad 16 tysięcy, dotyczyło pomocy w ramach pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców, a prawie 1,6 tysiąca wniosków dotyczyło dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności samozatrudnionym. Oprócz tego 878 wniosków dotyczyło dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne, a 13 pomocy dla organizacji pozarządowych na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników.

W okresie od dnia 26 maja, a więc od momentu zmiany dyrektora do dnia 20 czerwca, widoczny jest procentowy wzrost liczby realizowanych wniosków, dotyczących pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej: liczba wniosków wprowadzonych do systemu wzrosła o 66,61 %, liczba wniosków rozpatrzonych pozytywnie wzrosła o 95,61 %, liczba wniosków przekazanych do wypłat wzrosła o 98,14 %, a wartość środków przekazanych do wypłaty wzrosła o 109,71 %.

Najbardziej odczuwalnym efektem dla przedsiębiorców jest fakt, że w ciągu niecałego miesiąca (od 26 maja do 23 czerwca) kwota wypłat wzrosła z ponad 32 do 70 milionów - w sumie o ponad 38 milionów złotych.

Wnioski rozpatrywane na bieżąco

- Dwa tygodnie temu obiecałem przedsiębiorcom, że zaległe wnioski z kwietnia i maja zostaną rozpatrzone i przekazane do wypłaty. W poniedziałek, 22 czerwca przekazano do realizacji ostatnie zalegle sprawy i wypłaty powinny być zrealizowane w ciągu kilku dni – mówi Sebastian Murawski, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. – Chcę podkreślić zaangażowanie pracowników, którzy osiągnęli ponad stuprocentową efektywność w realizacji wniosków. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wytężoną pracę – dodaje wicedyrektor.

Obecnie rozpatrywanie wniosków, które wpłynęły w czerwcu jest już realizowane na bieżąco.

- Jesteśmy w bieżącym kontakcie z przedsiębiorcami, tworzymy również osobne stanowiska obsługi, gdzie będzie można przeanalizować złożony wniosek pod względem formalnym i od razu uzupełnić ewentualne braki – dodaje wicedyrektor Murawski.

Starosta dotrzymał słowa

Jak dodaje Waldemar Trelka, starosta radomski, znaczne przyspieszenie realizacji wypłat oraz usprawnienie działalności PUP świadczą o tym, że decyzja o zmianie osoby zarządzającej urzędem była słuszna.

- Z 91 milionów złotych, które pozyskano na realizację Tarczy Antykryzysowej w ciągu ostatniego miesiąca przekazano do wypłaty 70 milionów złotych. Nie ma już wniosków, które czekały na rozpatrzenie dłużej niż dwa tygodnie. Miesiąc temu taka sytuacja była niestety na porządku dziennym i właśnie dlatego zdecydowałem o radykalnych zmianach – mówi starosta Waldemar Trelka. - Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość dla właścicieli firm, samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców: będziemy wnioskować o kolejne miliony złotych na wsparcie waszych biznesów. Mamy zapewnienie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, że nikt nie zostanie pozostawiony bez niezbędnej pomocy.

Przypomnijmy, że od początku tej kadencji samorządowej, nowy Zarząd Powiatu starał się zracjonalizować koszty utrzymywania Powiatowego Urzędu Pracy. W ubiegłym roku oraz pierwszych miesiącach bieżącego roku - do marca - bezrobocie nieustannie spadało. W związku z tym w 2020 roku zmniejszyło się również zatrudnienie w samym urzędzie. Zmniejszenie budżetu tej instytucji o ponad 800 tysięcy złotych (20 etatów) spowodowało, że również miasto Radom, które ponosi 60 procent kosztów funkcjonowania PUP, zaoszczędziło około 500 tysięcy złotych.

 • data: 2020-06-23
 • PUP_Tarcza2
 • PUP_Tarcza3
 • PUP_Tarcza4

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.