Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wicedyrektor PUP w Radomiu Sebastian Murawski

Sebastian Murawski nowym wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

Szybsze rozpatrywanie zaległych i bieżących wniosków przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej oraz ułatwiony kontakt właścicieli firm z urzędem – to dwa najważniejsze zadania, jakie Zarząd Powiatu postawił przed Sebastianem Murawskim, nowym wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Jednocześnie Starosta Radomski rozwiązał umowę o pracę z dotychczasowym dyrektorem PUP Józefem Bakułą.

Przedsiębiorcy z Powiatu Radomskiego i samego Radomia złożyli już do PUP ponad 16,5 tysiąca wniosków o różne formy wsparcia z Tarczy Antykryzysowej. Realizacja wniosków była na niezadowalającym poziomie, zwłaszcza w ocenie właścicieli firm, ale również Powiatowej Rady Rynku Pracy, czyli organu doradczego, złożonego z samorządowców, w tym przedstawiciela prezydenta Radomia, a także organizacji przedsiębiorców. Dotychczasowy dyrektor, pan Józef Bakuła, od dnia 26 maja przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Starosta przeprasza właścicieli firm

- Chciałbym przeprosić wszystkich przedsiębiorców z Powiatu Radomskiego i Radomia za dotychczasowe turbulencje przy realizacji wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej. Miałem wiele sygnałów, że wnioski nie są należycie realizowane, było też wiele skarg od konkretnych przedsiębiorców. Wyciągnąłem stosowne wnioski z tych faktów i rozwiązałem umowę o pracę z panem Józefem Bakułą. Obecnie urzędem zarządza nowy wicedyrektor, pan Sebastian Murawski – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Na stanowisko wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Sebastiana Murawskiego powołał Zarząd Powiatu. Było to zgodne ze statutem PUP i związane z nadzwyczajną sytuacją, spowodowaną absencją chorobową dotychczasowego dyrektora i trudnościami w należytym funkcjonowaniu urzędu, zwłaszcza w ramach Tarczy Antykryzysowej, ale też obsługi bezrobotnych. W ocenie Zarządu Powiatu, wicedyrektor Murawski ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami.

Nowy wicedyrektor: przyspieszamy z wnioskami

Zadaniem Sebastiana Murawskiego jest teraz jak najszybsze opanowanie zatorów w realizacji wniosków przedsiębiorców oraz zapewnienie płynności obsługi klientów. Ma on również wnioskować o kolejne transze środków w ramach Tarczy Antykryzysowej.

- Obiecuję, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostaną rozpatrzone wnioski w ramach Tarczy Antykryzysowej. Mówimy tutaj o kwocie około 70 milionów złotych, ponieważ otrzymaliśmy z ministerstwa kolejne 30 milionów złotych dla przedsiębiorców. Będę również występował o kolejne 25 milionów, zatem w sumie będziemy dysponować kwotą prawie 100 milionów złotych na wsparcie dla lokalnych firm – zapowiedział Sebastian Murawski.

Aby rozpatrzyć złożone wnioski, pracownicy PUP w Radomiu mają wydłużony czas pracy – w dni robocze do godziny 17, pracują również w soboty.

– W tej chwili mamy 16,5 tysiąca wniosków, dotyczących czterech form wsparcia z Tarczy Antykryzysowej. Ponad 91 procent, czyli 15,1 tysiąca z nich to wnioski o pożyczki na pokrycie bieżących kosztów pokrycia działalności gospodarczej. Niecałe 600 wniosków to są prośby o dofinansowanie wynagrodzeń, a 822 dotyczy kosztów prowadzenia działalności przedsiębiorcy, który nie zatrudnia pracowników – wymienia Murawski.

Spośród 16,5 tysiąca wniosków rozpatrzono do tej pory 7,5 tysiąca na łączną kwotę prawie 37 milionów złotych.

***

Sebastian Murawski ma 41 lat. Jest z wykształcenia prawnikiem, ale ukończył również studia podyplomowe, między innymi z zarządzania. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu, gdzie był kierownikiem referatu. W latach 2007 – 2016 był dyrektorem wydziału funduszy unijnych Urzędu Miejskiego w Radomiu. Następnie został prezesem Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, a ostatnio był pełnomocnikiem zarządu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do spraw Strefy Ekonomicznej.

Galeria zdjęć

 • Konferencja prasowa Starosty Radomskiego
 • Konferencja prasowa Starosty Radomskiego
 • Konferencja prasowa Starosty Radomskiego
 • Konferencja prasowa Starosty Radomskiego
 • Wicedyrektor PUP w Radomiu Sebastian Murawski
 • Wicedyrektor PUP w Radomiu Sebastian Murawski
 • Wicedyrektor PUP w Radomiu Sebastian Murawski

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.