Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Słowo i piosenka 2020

Poznaliśmy laureatów Festiwalu Słowo i Piosenka 2020

Znamy już wyniki wyjątkowej, wirtualnej edycji festiwalu „Słowo i Piosenka 2020”. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 90 uczestników z całego kraju.

Jury, któremu przewodniczył twórca literacki, regionalista Adolf Krzemiński podkreślili ogromne zaangażowanie uczestników, którzy pomimo wielu niedogodności i ograniczeń, tak licznie zgłosili się do udziału.

- Większość przesłanych nagrań posiadała dobrą jakość techniczną. Jedynie w  kilku przypadkach jakość nagrania uniemożliwiła obiektywną i pełną ocenę możliwości artystycznych wykonawców. Na szczególne podkreślenie zasługuje bogactwo form w zakresie piosenki  – powiedział przewodniczący jury Adolf Krzemiński.

Podczas oceny brano pod uwagę :  dobór utworu do możliwości wykonawcy, interpretację, dykcję i emisja głosu, muzykalność oraz zastosowane środki wyrazu artystycznego.

 

W kategorii PIOSENKA w grupie wiekowej od  7 do 12 lat nagrody otrzymali:

miejsce I Aleksandra Juchniewicz ze Szczecina

miejsce II Julia Markowska z Suwałk

miejsce III Zuzanna Gajor z Lublina

Wyróżnienia honorowe otrzymali: Kornelia Patro z Kielc, Elżbieta Stachura z Bielawy, Emilia Szcześniak z Łukowa, Aleksandra Buchwald z Koszalina, Bartłomiej Borunia z Zagnańska i Paweł Madzia z Nowego Sącza.

 

W kategorii PIOSENKA w grupie wiekowej od 13 do 15 nagrody otrzymały:

miejsce I Maya Zyskowska z Grajewa

miejsce II Amelia Jaworowska z Łódźi

miejsce III równorzędnie otrzymały Zuzanna Bera z Kielc, Julia Tłuczkiewicz z Ostrowiec i Natalia Łygan z Iłży.

Wyróżnienia przyznano Wiktorii Gawron z Kielc, Weroniki Wiśniewskiej ze Zgierza, Jagodzie Rataj z Katowic, Julii Kiepas z Iłży, Mileny Suchory z Janowa Lubelskiego oraz Katarzyny Żur z Siedlc.

 

W kategorii PIOSENKA w grupie wiekowej od 16 lat wzwyż nagrody otrzymały:

miejsce I Magdalena Wydriński z Raciborza.

miejsce II przyznano równorzędnie Katarzynie Chodurek i  Julii Pałce ze Staszowa,

miejsce III Zdobyła Patrycja Zawisza ze Skaryszewa.

Wyróżnienia zdobyły: Natalia Maksim z Lublina, Nikola Lewandowska z Kraśnika, Ula Czerwiec z Ostrowca Świętokrzyskiego, Zuzanna Kwiędacz – Dzierżoniowa, Oliwia Wierzchowska z Ulan-Majorat k/Lublina oraz Leny Rzońcy z Iłż.

 

W kategorii SŁOWO w grupie wiekowej od 7 do 12 lat trzy równorzędne nagrody otrzymali:- Szymon Wilk z Lubina, Patryk Małolepszy ze Sątop oraz Julia Winiarska ze Zwolenia.

Wyróżnienia przyznano Lenie Łygan z Iłży i Konstancji Piotrowskiek ze Zwolenia.

 

W kategorii SŁOWO w grupie wiekowej od 13 do15 lat nagrodę zdobyła Maja Markowska z Białegostoku. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Sałek ze Zwolenia, Aleksandra Błaszczak z Sanoka oraz Maksymilian Paczyński z Iłży.

 

W kategorii SŁOWO w grupie wiekowej +16 nagrody równorzędne otrzymały: Urszula Adamiec ze Zwolenia, Karolina Dziura z Iłży, Milena Szmajda z Łagowa oraz Aleksandra Rynio z Iłży.

Wyróżnienia przyznano Izabeli Dygas z Iłży oraz Julii Pęksyk ze Zwolenia.

 

Z powodu ograniczeń wywołanych epidemią młodzi artyści pozbawieni byli możliwości skorzystania z fachowej pomocy nauczycieli i opiekunów. Skutkowało to utrudnieniem w poszukiwaniu ciekawego repertuaru i sięganiem po utwory o charakterze coverowym – podsumował członek komisji festiwalu, współorganizator i jednocześnie członek Zarządu Powiatu Radomskiego Krzystof Kozera.

Laureaci festiwalu otrzymają nagrody rzeczowe dyplomy i pamiątkowe medale, ufundowane m.in. przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę.

Poniżej link do nagrań laureatów konkursu https://bit.ly/3ew6oKc

 

 • słowo i piosenka

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.