Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Spotkanie żołnierzy WOT ze starostą radomskim

Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

Spotkanie robocze podsumowujące działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Powiecie Radomskim odbyło się w piątek, 15 maja. Wzięli w nim udział starosta radomski Waldemar Trelka, podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu oraz Bernadetta Nędzi, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego radomskiego Starostwa Powiatowego.

Pomoc i wsparcie

Jak raportował podpułkownik Łukasz Baranowski, radomscy terytorialsi intensywnie działają na wielu płaszczyznach, niosąc pomoc i wsparcie placówkom, instytucjom oraz mieszkańcom Powiatu Radomskiego. Wśród zadań żołnierzy znalazły się między innymi: dystrybucja środków ochrony osobistej i płynów do dezynfekcji dla szpitala w Iłży, gdzie terytorialsi dodatkowo rozstawili namioty, wykorzystywane jako polowe izby przyjęć. Ponadto żołnierze wielokrotnie transportowali napoje i produkty żywnościowe  z Banku Żywności w Radomiu, których łączna masa przekroczyła 40 ton. Jedną z wielu obdarowanych placówek był Dom Matki i Dziecka imienia Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym oraz Domy Pomocy Społecznej w Wierzbicy i Krzyżanowicach.

Z pomocy skorzystali również wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Barbary w Pionkach, gdzie po przetransportowaniu  i rozładowaniu 15 ton żywności, żołnierze rozdali ją najbardziej potrzebującym mieszkańcom w tym rejonie. Ważnym elementem było również zaopatrzenie w maseczki ochronne mieszkańców Powiatu Radomskiego, a przede wszystkim kombatantów Armii Krajowej oraz realizacja zakupów czy recept dla osób przebywających na kwarantannie.

Podczas neutralizowania skutków epidemii koronawirusa pojawiło się wiele potrzeb i sytuacji, których rozwiązanie wiązało się z podejmowaniem często błyskawicznych decyzji. Wszelkie działania radomskiego 62. Batalionu WOT były możliwe dzięki wsparciu wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza.

Wzorowa współpraca

 - Współpracę Starostwa Powiatowego z terytorialsami oceniam jako wzorową, a dowodem tego są wymierne efekty i korzyści dla mieszkańców i dziękuję za wszelką pomoc - mówi Waldemar Trelka, Starosta Radomski. - Dzięki żołnierzom WOT można było dotrzeć do wielu placówek i instytucji, które potrzebowały takiego wsparcia. Jestem pod wrażeniem zaangażowania i sprawności żołnierzy, którzy bez wahania zajęli się wszelkimi działaniami w trudnym dla nas wszystkich czasie. Mam też pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów, będziemy mogli liczyć na naszych przyjaciół z Wojsk Obrony Terytorialnej – dodaje starosta.

Od kilku dni Starostwo Powiatowe w Radomiu, działając w imieniu Wojewody Mazowieckiego, zajmuje się przekazywaniem płynów do dezynfekcji dla gmin i ich jednostek organizacyjnych, jak szkoły, przedszkola, żłobki i inne. W tym zadaniu wsparcie w zakresie transportu i logistyki zapewnili właśnie radomscy terytorialsi.

- Serdecznie dziękuję panu staroście za naprawdę merytoryczną, bezproblemową, owocną współpracę, na której korzystają przede wszystkim mieszkańcy powiatu. W świetle dotychczasowych działań może być ona stawiana za wzór – powiedział podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. - Celem naszych działań od samego początku było wspieranie lokalnych społeczności oraz pomoc skierowana do każdego, kto tylko jej od nas oczekiwał. Cieszę się, że żołnierze radomskiego batalionu tak szybko odnaleźli się w działaniach kryzysowych i stawiają potrzeby innych na pierwszym miejscu, a mieszkańcy dostrzegają i doceniają ich wysiłek – dodaje dowódca 62 BLP.

Galeria zdjęć

 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...
 • Przekazanie płynów do dezynfekcji dla gmin powiatu...

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.