Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Podpisanie umów

Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

W spotkaniu, które przeprowadzono z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wzięli udział: Waldemar Trelka, starosta radomski, Krzysztof Murawski, przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk oraz Anna  Rogulska, radna Powiatu Radomskiego i jednocześnie skarbnik  gminy Przytyk. Wykonawców reprezentowali: Ryszard Wojton, prezes spółki Budromost-Starachowice oraz Grzegorz Adamus, zastępca prezesa, a inwestora - Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu.

Wykonawca gotowy do pracy

Podczas spotkania omówiono również zagadnienia związane z rozpoczęciem i prowadzeniem robót budowlanych oraz przygotowanie firmy do realizacji zadania, w tym planowany termin rozpoczęcia prac, poszczególne etapy robót, czy przewidywane utrudnienia w ruchu. Wójt Dariusz Wołczyński zwracał uwagę wykonawcy na konieczność zapewnienia dojazdu do tamtejszej oczyszczalni ścieków oraz dojazdu do kilku posesji.

Przedstawiciele starachowickiej firmy drogowej zapewnili z kolei, że sytuacja epidemiologiczna nie powinna mieć wpływu na terminowość prowadzenia  poszczególnych etapów robót  i całej inwestycji. Ich pracownicy realizują zadania z zachowaniem środków bezpieczeństwa, są dowożeni na budowy firmowym transportem i jak dotąd żaden z nich nie miał objawów koronawirusa.

Ponad 3,5 kilometra ważnej drogi

Modernizowany odcinek drogi  powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na terenie gminy Przytyk będzie miał długość około 3,5 kilometra (dokładnie 3 565,96 metra). Obecnie droga posiada nawierzchnię gruntową. W ramach prac zostaną wytyczone granice działek, wzmocniona konstrukcja jezdni oraz ułożona nowa nawierzchnia o szerokości 6 metrów. Oprócz tego wykonawca zbuduje skrzyżowania z drogami gminnymi oraz drogami wewnętrznymi, a także istniejące zjazdy indywidualne oraz publiczne. Na zakończenie zostanie wykonane odwodnienie drogi oraz jej oznakowanie poziome i pionowe. Na wszystkie prace, oprócz ścieralnego oznakowania poziomego, wykonawca udzielił 7 lat gwarancji. Termin zakończenia robót to 30 listopada 2020 roku.

Szacunkowa wartość inwestycji zgodnie z kosztorysem wynosiła ponad 6 milionów złotych, ale w przetargu starachowicka firma zaproponowała niewiele ponad 5 milionów złotych (dokładnie 5 092 220,58 zł). Powiat Radomski pozyskał 70 procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020, czyli kwotę ponad 3,5 miliona złotych.

- Dzięki bardzo dobrej współpracy z panem wójtem Dariuszem Wołczyńskim i samorządem Gminy Przytyk, przekazała ona dotację w wysokości 535 tysięcy złotych z jej budżetu, co stanowi 35 procent wkładu Powiatu. W ten sposób na drogę o wartości 5 milionów złotych wydamy z budżetu Powiatu Radomskiego niewiele ponad 992 tysiące złotych. To efekt zgodnej, wspólnej pracy również pani radnej Anny Rogulskiej, pana przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Murawskiego oraz pana wicestarosty Romana Frąka – podkreśla Waldemar Trelka - starosta radomski.

Druga droga w gminie Przytyk

To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych będzie realizował remont blisko 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Wrzeszczów – Wrzos – Domaniów. Zakres prac będzie obejmował położenie warstwy wyrównawczej oraz warstwy nowej nawierzchni i wykonanie poboczy z kruszywa. Wartość inwestycji to około 900 tysięcy złotych, niebawem będzie ogłaszany przetarg na to zadanie.

Ogólnopolskie Targi Papryki dopiero za rok

Oprócz tego wójt Dariusz Wołczyński i starosta Waldemar Trelka ustalili, że planowane na sierpień Ogólnopolskie Targi Papryki w gminie Przytyk, które są współfinansowane przez Powiat Radomski, odbędą się dopiero w przyszłym roku. Powodem jest oczywiście zagrożenie epidemiczne w związku ze światową pandemią koronawirusa.

- Dziś trudno przewidzieć jakie ograniczenia będą obowiązywały za kilka miesięcy, a z wypowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że zakaz imprez masowych będzie utrzymywany jak najdłużej. Dlatego zdecydowaliśmy wspólnie, aby impreza, która odbywa się w Gminie Przytyk od 20 lat, została wyjątkowo przełożona na przyszły rok – mówił wójt Dariusz Wołczyński.

Galeria zdjęć

 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.