Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Podpisanie umowy z wykonawcami

Koronawirus nie spowolnił prac na drogach Powiatu Radomskiego

W czwartek, 30 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano umowy z wykonawcami, którzy zajmą się przebudową i modernizacją dwóch dróg powiatowych: Gulin – Wsola – Wojciechów oraz Wierzbica – Modrzejowice. Powiat Radomski uzyskał na nie 70-procentowe dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Mimo epidemii koronawirusa, obie firmy drogowe są gotowe do rozpoczęcia prac w pierwszych dniach maja.

Umowy z wykonawcami podpisywał starosta Waldemar Trelka wraz z Joanną Chojnacką, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych. Nadrzędnym celem obu inwestycji jest stworzenie nowoczesnych odcinków dróg powiatowych, zapewniających wysoki komfort wszystkich użytkowników oraz zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Ze ścieżką rowerową w gminach Jedlińsk i Zakrzew

Pierwsza z inwestycji to przebudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów na terenie gminy Jedlińsk i Zakrzew. Wykonawcę, firmę Strabag, reprezentowali Małgorzata Jędryszek i Grzegorz Sarnecki, byli też obecni wójtowie gmin: Kamil Dziewierz i Leszek Margas.

W ramach rozbudowy drogi zostanie wzmocniona konstrukcja drogi i wykonana nowa jezdnia szerokości 6 metrów wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 1 metra każde. Powstanie również ciąg  pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów (po lewej stronie drogi) i przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi oraz istniejącymi zjazdami do posesji i działek. Wykonawca zapewni również odwodnienie drogi, poprzez budowę kanalizacji deszczowej na odcinku 561 metrów oraz wykopanie rowów przydrożnych.

Prace będą tam prowadzone przez dwa lata. Najpierw ma zostać zmodernizowany najbardziej zniszczony fragment drogi na terenie gminy Jedlińsk. Odcinek o długości blisko 3 kilometrów wykonawca zobowiązał się wykonać w terminie do 30 listopada 2020 roku. W przyszłym roku ma być przebudowany drugi odcinek o długości prawie 2 kilometrów na terenie gminy Zakrzew z czasem realizacji do 30 września 2021 roku.

Z chodnikiem w gminie Wierzbica

Kolejną inwestycją jest rozbudowa drogi Wierzbica – Modrzejowice na terenie gminy Wierzbica. Wykonawcę, spółkę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART z Kielc, reprezentowali wiceprezesi Wiesław Ruchomski i Ariel  Drabarek, był też wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias.

Odcinek o długości ponad 3,6 kilometra zostanie przebudowany od drogi wojewódzkiej numer 744 do skrzyżowania z drogą gminną, a w obrębie zabudowy powstanie również chodnik. Termin zakończenia prac to 30 listopada 2020 roku. Rozbudowa będzie polegała na: wzmocnieniu istniejącej konstrukcji drogi i wykonaniu nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 1 metra każde, wykonaniu przebudowy skrzyżowań z drogami gminnymi oraz istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Powstanie przy tym nowe odwodnienie drogi za pomocą rowów. Oprócz tego zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 metrów na odcinku o długości 2,2 kilometra - od drogi wojewódzkiej numer 744 do skrzyżowania z drogą powiatową (po prawej stronie modernizowanej drogi).

Budujemy więcej, wydajemy mniej

- Mnie szczególnie cieszą liczby, które pokazują, że warto rozmawiać z wójtami gmin o wspólnych inwestycjach, co wcześniej nie było praktykowane oraz ogłaszać przetargi na roboty drogowe jeszcze w zimie. Już drugi rok z rzędu uzyskujemy z tego tytułu widoczny efekt w postaci niższych cen: od 30 do prawie 50 procent wartości kosztorysowej zadań – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Widać to szczególnie w przypadku przebudowy drogi Gulin – Wsola – Wojciechów. Szacunkowa wartość kosztorysowa inwestycji opiewała na 14,6 miliona, ale w przetargu wykonawca zaproponował 10,1 miliona złotych. Z tej kwoty aż 7 milionów to 70 – procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 691 tysięcy to dotacja z budżetu gminy Jedlińsk (35 % wkładu własnego Powiatu), a ponad 373 tysiące to dotacja z budżetu gminy Zakrzew w 2021 roku (kolejne 35 % w 2021 roku).

Szacunkowa wartość prac przy modernizowanym odcinku drogi Wierzbica – Modrzejowice to według kosztorysu ponad 11,3 miliona. W przetargu wykonawca zaproponował kwotę 5,88 miliona złotych. Do tego dochodzi 70 % dofinansowania z FDS (tj. ponad 4,1 miliona) oraz 35 % dotacji z gminy Wierzbica (czyli ponad 617 tysięcy złotych).

- W ten sposób na drogę o wartości 10 milionów złotych z budżetu Powiatu Radomskiego wydamy tylko 1,9 miliona złotych, zaś w przypadku drugiej inwestycji o wartości 5,8 miliona z naszego budżetu wydamy 1,1 miliona złotych – dodaje starosta radomski.

 • data: 2020-04-30

Galeria zdjęć

 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.