Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Powiat Radomski otrzymał prawie 23 miliony złotych z Funduszu Dróg Samorządowych 2020

Aż cztery ważne inwestycje drogowe w Powiecie Radomskim otrzymały potężne dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Wśród nich jest najbardziej oczekiwana przez mieszkańców droga Gulin – Wojciechów – Wsola w gminie Jedlińsk. Według starosty Waldemara Trelki, podpisanie umów z wykonawcami będzie możliwe tuż po sesji Rady Powiatu, która ma odbyć się 24 kwietnia.


W dniu 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Na liście zadań dla Województwa Mazowieckiego znalazły wszystkie trzy inwestycje, zgłoszone przez Powiat Radomski, a każda z nich otrzymała aż 70 % dofinansowania.

Wśród nich znalazły się następujące drogi:

 • rozbudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów na dwóch odcinkach o łącznej długości 4,8 kilometra. To inwestycja dwuletnia. Odcinek o długości 2,9 kilometra na terenie gminy Jedlińsk będzie realizowany jako pierwszy, zaś kolejny odcinek o długości 1900 m na terenie gminy Zakrzew ma być wykonany w 2021 roku. Wartość dofinansowania rządowego to ponad 6,8 miliona złotych w tym roku (a 3,5 miliona w roku 2021),
 • rozbudowa drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice na odcinku długości ponad 3,6 kilometra na terenie gminy Wierzbica. Wartość dofinansowania to ponad 7,9 miliona złotych,
 • budowa drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na odcinku o długości ponad 3,5 kilometra na terenie gminy Przytyk. Dofinansowanie do tego zadania to ponad 4,8 miliona złotych.

Oprócz tego Powiat Radomski otrzymał środki z FDS w ramach drugiego etapu przebudowy drogi Jedlińsk - Bartodzieje - Łukawa - Głowaczów (V etap). Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w cyklu dwuletnim (2019-2020). Dofinansowanie przyznane na podstawie wniosku z 2018 roku to 80 %, czyli ponad 4 miliony złotych. W ubiegłym roku wykonano odcinek na terenie gminy Jedlińsk, a obecnie będzie realizowany kolejny na terenie gminy Jastrzębia.


Wykonawcy mogą zaczynać prace


Podobnie jak w ubiegłym roku, Zarząd Powiatu podjął decyzję o jak najwcześniejszym rozpoczynaniu procedur przetargowych na inwestycje drogowe. Dlatego właśnie już w lutym 2020 roku rozpoczęto procedury przetargowe w celu wyłonienia wykonawców, którzy zrealizują te trzy zadania.

 • W przypadku rozbudowy drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów, otwarcie ofert od wykonawców odbyło się w dniu 10 marca, a ofertę z najniższą ceną 10.114.696,42 złotych złożyła firma   STRABAG z Pruszkowa,
 • Otwarcie ofert na rozbudowę drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice odbyło się w dniu 16 marca, a najniższą cenę zaproponowało w kwocie 5.884.282,58 złotych złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART z Kielc,
 • W przypadku budowy drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk otwarcie ofert ma odbyć się w dniu 23 kwietnia.

Z uwagi na wczesne rozpoczęcie procedur przetargowych ceny, zaoferowane przez poszczególnych wykonawców są niższe o około 30 % od szacunkowych wartości, wynikających z kosztorysów inwestorskich.


Zarząd Powiatu podjął już decyzję, aby podczas sesji Rady Powiatu, zaplanowanej na piątek, 24 kwietnia wprowadzić do budżetu środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Umożliwi to podpisanie umów z wykonawcami, aby mogli oni jak najszybciej rozpocząć roboty budowlane. 


Wspólnie dla mieszkańców powiatu


- To ogromna pomoc dla Powiatu Radomskiego, ponieważ tylko z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych otrzymujemy blisko 27 milionów złotych. Przypomnę, że mamy również podpisane porozumienia z wójtami gmin, przez teren których przebiegają modernizowane drogi. Zobowiązali się oni do pokrycia 35 % wartości inwestycji na ich terenie. Wcześniejsze rozstrzygnięcie przetargów obniża również znacząco ceny prac budowlanych. Wszystko to pozwala na budowę dróg powiatowych o odpowiednim standardzie i na dłuższych odcinkach bez wydawania większych kwot z budżetu powiatu. Korzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu – mówi starosta Waldemar Trelka, dziękując przy tym wszystkim, którzy zaangażowali się we wspólną pracę na rzecz pozyskania dodatkowych pieniędzy na inwestycje dla powiatu. - Cieszę się, że setki rozmów z mieszkańcami, wójtami i radnymi gmin oraz Zarządem i Radnymi Powiatu Radomskiego przyniosły tak pozytywny efekt. Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu wojewodzie Konstantemu Radziwiłłowi i panu wicewojewodzie Arturowi Standowiczowi za docenienie naszych starań inwestycyjnych. Podziękowania za wsparcie kieruję też do wszystkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości na czele z panem ministrem Markiem Suskim. Dziękuję też pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych za przygotowanie dobrych, wysoko ocenianych wniosków.
 

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.