Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego

Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa do Iłży, pięć do Pionek

Urządzenia do dezynfekcji rąk, przekazane niedawno staroście radomskiemu przez ich producenta, firmę Koordynacja z Radomia, trafią do powiatowych szpitali oraz miejsc publicznych. Trwają prace nad powiatowym programem dezynfekcji rąk, w ramach którego mieszkańcy każdej z 13 gmin Powiatu Radomskiego otrzymają bezpłatnie po jednym urządzeniu. Wraz z jesiennymi bezpłatnymi szczepieniami na grypę dla seniorów, będą lokalnymi narzędziami do walki z koronawirusem oraz innymi chorobami zakaźnymi.

Przypomnijmy, że trzy dezynfektory do rąk Clean & Go trafiły do Starostwa Powiatowego w Radomiu na początku kwietnia. Genialny w swojej prostocie wynalazek to wspólne dzieło firm Koordynacja z Radomia oraz ISUS z Zielonej Góry. Urządzenia przekazał nieodpłatnie Mariusz Strzecha, prezes firmy Koordynacja. Żółty, widoczny z daleka stalowy słupek to bezdotykowe stanowisko do dezynfekcji rąk napędem nożnym. Główną ideą urządzenia jest zapobieganie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych w miejscach najbardziej temu sprzyjających.

Dwa dezynfektory do szpitala w Iłży

- Podkreślę raz jeszcze, że trzy urządzenia otrzymaliśmy bezpłatnie od producenta, który wcześniej zwrócił się do mnie z pytaniem czy byłbym zainteresowany takim wynalazkiem. Początkowo były plany, aby jedno z urządzeń stanęło przy budynku Starostwa Powiatowego, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Dlatego zdecydowałem, aby teraz przekazać je dodatkowo do szpitala w Iłży, który otrzyma w sumie nie jeden, a dwa dezynfektory – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Urządzenie z numerem 001 trafi w najbliższych dniach w inne miejsce publiczne, a mianowicie na skrzyżowanie dróg powiatowych w centrum Kowali. Odbędzie się to w ramach pilotażu powstającego właśnie powiatowego programu powszechnej dezynfekcji rąk. Docelowo, dzięki wsparciu partnerów programu, każda z 13 gmin Powiatu Radomskiego ma otrzymać bezpłatnie po jednym takim urządzeniu.

- Będziemy chcieli, żeby stanęły one w miejscach publicznych, aby mieszkańcy miast i gmin mogli z nich korzystać i ocenić ich przydatność. Wraz z programem bezpłatnych szczepień na grypę dla seniorów, który ma ruszyć od września, będzie to istotny element walki z koronawirusem oraz innymi chorobami zakaźnymi – dodaje starosta radomski.

Kolejne urządzenia do szpitala w Pionkach

Dzięki aktywności Zarządu Powiatu, a zwłaszcza radnego Zbigniewa Dziubasika z Pionek udało się pozyskać 100 tysięcy złotych od Fundacji ENEA, która przekazała tę sumę na potrzeby szpitala w Pionkach. Stosowna umowa została podpisana w czwartek, 18 kwietnia. Dzięki tej darowiźnie, placówka będzie mogła kupić dodatkowy sprzęt i wyposażenie.

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu będzie można przekazać kolejnych 5 urządzeń do jednostek SPZZOZ w Pionkach. To o trzy więcej niż w przypadku Iłży, ponieważ pionkowski szpital ma kilka różnych budynków w wielu miejscach miasta.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają powiatową służbę zdrowia. Chciałbym podkreślić, że oba nasze szpitale mają zabezpieczone pełne finansowanie, są środki na inwestycje - tylko dla szpitala w Pionkach będzie to ponad 20 milionów złotych, a dla szpitala w Iłży - blisko 4 miliony. Starostwo wspiera szpitale w zakupach niezbędnego sprzętu medycznego, przekazuje też środki ochrony osobistej czy płyny do dezynfekcji. Powiatowa służba zdrowia otrzymuje również wyposażenie z rezerw, od wojewody mazowieckiego oraz innych źródeł, a wszystkie dostawy są przekazywane na bieżąco placówkom – dodaje Waldemar Trelka.

 • ilza02 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza01 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza08 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza09 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza07 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza05a Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza05 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza04 Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...
 • ilza00a Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa...

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.