Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Canva - Photo Of Person Holding Black Tablet

Już 11 milionów złotych pomocy dla lokalnych przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu otrzymał od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o wsparcie w wysokości 5 milionów złotych w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.  Wcześniej starosta radomski zatwierdził propozycję pośredniaka, aby w ramach budżetu PUP przesunąć 6 milionów złotych na pomoc w utrzymaniu miejsc pracy. Już od środy, 15 kwietnia, pracodawcy i przedsiębiorcy mogą składać wnioski na ten cel.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu wykorzystuje wszystkie dostępne mu instrumenty w ramach pomocy dla przedsiębiorców, którzy odczuli skutki epidemii koronawirusa.

6 milionów na pomoc dla firm

Już 7 kwietnia Powiatowa Rada Rynku Pracy pod przewodnictwem ekonomistki Ewy Markowskiej – Bzduchy zaopiniowała pozytywnie wniosek dyrektora PUP, aby pieniądze z Funduszu Pracy oraz programów unijnych, zarezerwowanych wcześniej na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, przesunąć na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców oraz dofinansowania do kosztów wynagrodzeń i kosztów prowadzenia działalności dla pozostałych pracodawców. Tego samego dnia zarządzenie o przesunięciu środków na wsparcie dla przedsiębiorców podpisał starosta Waldemar Trelka.

Jak mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców przekazano 1 milion złotych z Funduszu Pracy. Na wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia przekierowano z kolei pieniądze z programów unijnych: 3 miliony złotych z programu Power, a 2 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Łącznie na pomoc dla lokalnych firm przesunięto 6 milionów złotych.

Więcej pieniędzy dla mikroprzedsiębiorców

Pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej to jedna z form wsparcia dla mikroprzedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Radomski pośredniak ruszył z naborem wniosków 6 kwietnia, a lokalni przedsiębiorcy w bardzo krótkim czasie złożyli 300 wniosków. Pozytywnie może zostać rozpatrzonych 200 z nich (proces ten cały czas trwa) aż do wyczerpania puli przeznaczonej na ten cel, czyli kwoty 1 miliona złotych.

W ostatni piątek, 10 kwietnia, Powiatowy Urząd Pracy z upoważnienia starosty radomskiego, złożył wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o dodatkowe pieniądze na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w wysokości 5 milionów złotych.  Na pozytywną decyzję ministerstwa w tej sprawienie nie trzeba było długo czekać. Po opinii Powiatowej Rady Rynku Pracy pod przewodnictwem Ewy Markowskiej - Bzduchy pieniądze zostaną wprowadzone do budżetu Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Przyznana kwota pozwoli na wsparcie aż tysiąca najmniejszych firm z lokalnego rynku.

Kolejny nabór wniosków dla firm

W środę, 15 kwietnia rusza nabór wniosków dla pracodawców i przedsiębiorców na następujące formy wsparcia:

- dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych,

- dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców,

- dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.

Pieniądze będą pochodzić również z budżetu Powiatowego Urzędu Pracy – ze wspomnianych wcześniej programów unijnych – łącznie jest to 5 milionów złotych. Według dyrektora Józefa Bakuły, na razie nie będzie dodatkowych funduszy na ten cel, ponieważ pieniądze na wspomaganie firm w walce z koronawirusem urzędy pracy mają przede wszystkim przesuwać w ramach własnych budżetów.

Wnioski będzie można składać elektronicznie poprzez platformę praca.gov.pl lub w formie papierowej - poprzez przesłanie pocztą lub dostarczenie do Powiatowego Urzędu Pracy.

- Staramy się pomagać przedsiębiorcom realnie, a nie poprzez wpisy w mediach społecznościowych. Duża liczba wniosków pokazuje skalę zainteresowania takimi formami wsparcia. To również dowód na to, że rządowy program Tarczy Antykryzysowej jest oczekiwanym narzędziem pomocy w walce ze skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski. – Powiatowy Urząd Pracy posiada stosowne upoważnienia do składania w imieniu starosty wniosków do ministerstwa o kolejne transze pomocy dla pracodawców. Tak stało się w przypadku wniosku o przyznanie dodatkowych 5 milionów złotych na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

 

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.