Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Mieszkańcy powiatu pomagają ratownikom

Mieszkańcy powiatu pomagają ratownikom

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i  drastycznym  wzrostem zapotrzebowania na maseczki ochronne, z pomocą medykom przychodzą mieszkańcy Powiatu Radomskiego. Łączą swoje siły,  szyją maseczki i dostarczają służbie zdrowia oraz innym instytucjom, których pracownicy najbardziej narażeni są na zarażenie się.

- Powszechna mobilizacja, bezinteresowna chęć pomocy innym oraz solidarność w obliczu epidemii koronawirusa staje się w tych dniach coraz bardziej powszechna, co bardzo cieszy i przywraca wiarę w ludzi – komentuje Waldemar Trelka, starosta radomski. – Mimo starań rządu na wielu polach, pierwszeństwo w zabezpieczaniu sił i środków mają szpitale zakaźne. Placówki powiatowej służby zdrowia są doposażane i zaopatrzenie też tam trafia. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, salowym, laborantom i całemu pozostałemu personelowi medycznemu za wszelki wysiłek i pełną poświęcenia pracę - dodaje starosta.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy już od wielu dni słychać maszyny do szycia. Grupa wspaniałych dziewcząt, wychowanek Ośrodka, wraz z nauczycielką Dorotą Stępniewską szyje tam wielorazowe maseczki ochronne dla szpitali. Pani Dorota zajmuje się tym również po pracy tak, aby jak najwięcej pracowników służby zdrowia, ale również pacjentów mogło otrzymać taki właśnie podstawowy środek ochrony osobistej.

W akcję szycia maseczek włączyli się również podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej WTZ Pozytywni z Młodocina Mniejszego, którzy  w czwartek, 26 marca przekazali 250 sztuk dla radomskich medyków, a 100 dla Starostwa Powiatowego w Radomiu - z przeznaczeniem dla Domów Pomocy Społecznej. W pierwszej transzy WTZ wyprodukował aż 350 gotowych do użycia maseczek.

Wydatną pomoc dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zapewniły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wielogórze,  które wraz z innymi ludźmi dobrej woli z gminy Jedlińsk przekazały tam aż 700 maseczek! 

Szpitale w Iłży oraz Pionkach przez cały czas dostają wyposażenie z rezerw państwowych, w tym maseczki jednorazowe, ale pomaga im również wielu ludzi dobrej woli, którzy szyją maseczki bawełniane. Ostatnio kolejną partię takich osłon dla pionkowskiej lecznicy przekazali mieszkańcy Pionek oraz siostry nazaretanki z Warszawy. Spontanicznie zareagowali także mieszkańcy gmin Iłża i Skaryszew, którzy szyją i dostarczają maseczki służbie zdrowia, najbliższym szpitalom oraz innym instytucjom, których pracownicy są najbardziej narażeni na zarażenie się COVID-19.

Strażacy, policjanci i radni służą pomocą

Wspaniały przykład bezinteresownej pomocy dali także strażacy z jednostek OSP w gminie Skaryszew, którzy w trosce o miejscowych seniorów  i osoby chore wraz z Urzędem Miasta i Gminy oraz innymi instytucjami lokalnego samorządu, dostarczają im maseczki, oferują zrobienie zakupów, zakup leków lub pomoc w innych ważnych sprawach. Podobnie reagują mieszkańcy i radni z innych gmin, na przykład klub radnych Gmina Kowala Wspólny Cel przekazał maseczki oraz rękawiczki ochronne dla jednostek OSP w gminie Kowala.

W ubiegłym tygodniu Bernarda Dudek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach złożyła na ręce komisarza Karola Wojtyły podziękowania dla policjantów, którzy zebrali kilkaset złotych na zakup materiałów do uszycia masek ochronnych dla pracowników SPZZOZ w Pionkach. Zostały one uszyte nieodpłatnie przez mieszkankę Pionek i zostaną wykorzystane w walce z koronawirusem.

Udana zbiórka na respirator

Mieszkańcy powiatu włączyli się także w niedzielną internetową zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, organizowaną w ramach ogólnopolskiej akcji Zanurzeni w Miłości, organizowanej przez Fundację SMS z Nieba znanego księdza Rafała Jarosiewicza z Koszalina wraz z Caritas Diecezji Radomskiej. Wspólnymi siłami udało się zabrać całą wymaganą kwotę, czyli 105 tys. złotych, za co wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do działania!

Mimo, iż ochotników wciąż przybywa, to nadal zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli z Powiatu Radomskiego do przyłączenia się do akcji #SzyćSięChce. Każdy, kto ma maszynę do szycia, może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę do wspólnego dzieła. Pomoc będzie przeznaczona dla szpitali w Pionkach i Iłży oraz Domów Pomocy Społecznej, strażaków OSP i mieszkańców gmin (oczywiście w uzgodnieniu z samorządami). Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat!

Osoby chętne do pomocy przy szyciu maseczek mogą kontaktować się pod adresem: promocja@spradom.eu lub poprzez facebooka - do strony Rzecznik Starosty Radomskiego Marcin Genca. Tam otrzymają dalsze instrukcje. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego działania.

Galeria zdjęć

 • 1Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 2Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 2aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 3Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 4Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 5Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 5aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 6Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 6aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 7Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 7aMieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 8aMieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 9Mieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 10Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 11Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 91355470_151504586162415_2620624821649670144_nMieszkańcy...

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.