Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wirus

Ważne informacje w związku z zagrożeniem koronawirusem

Starosta Radomski, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu Radomskiego oraz podległych mu pracowników, przypomina o praktycznej realizacji zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadzonych w związku z sytuacją, wywołaną przez koronawirus SARS-Cov-2. Dotyczy to przede wszystkim zachowania warunków kwarantanny domowej, a także w miarę możliwości rezygnacji z wizyt osobistych w urzędach administracji samorządowej.

W związku z decyzją Rządu RP, we wszystkich szkołach średnich, prowadzonych przez Powiat Radomski, w dniach 12 - 25 marca zostaną zawieszone wszelkie zajęcia dydaktyczne. Uczniowie, korzystający z pobytu w internatach szkolnych, już w dniu 11 marca zostali skierowani do domów.

Zawieszenie zajęć nie oznacza, że uczniowie otrzymają dwa tygodnie wolnego czasu, nauczyciele powinni pozostać z nimi w kontakcie, można np. korzystać z elektronicznej platformy edukacyjnej e-podręczniki. Rodziców uczulamy na to, aby młodzież w miarę możliwości nie wyjeżdżała np. do galerii handlowych czy na indywidualne wycieczki po kraju.

Zawieszenie zajęć nie dotyczy: Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy (jest to zamknięty ośrodek resocjalizacyjny) oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej numer 3 w Radomiu.

Odwoływanie zajęć i imprez

Począwszy od 12 marca aż do odwołania nieczynne będą również placówki kultury w miastach i gminach Powiatu Radomskiego, a także kina, teatry i baseny. Odwoływane są również spotkania, zajęcia świetlicowe i pozalekcyjne.

W związku z dynamicznymi zmianami sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Starosta Radomski podjął decyzję o przeniesieniu na inny, bliżej nieokreślony termin Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego, planowanej na dzień 27 marca,

Nie odwiedzajmy urzędów bez potrzeby

Starosta Radomski apeluje jednocześnie o ograniczanie w miarę możliwości wizyt osobistych (o ile dana sprawa nie wymaga osobistego stawiennictwa) w urzędach administracji samorządowej (Starostwo Powiatowe, Urzędy Gmin, Powiatowy Urząd Pracy, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej itp.). Dotyczy to zwłaszcza osób przeziębionych, które powinny pozostać w domach.

Przypominamy, że:

 • Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Radomiu pracuje jak dotychczas, ale apelujemy, aby nasi Klienci realizowali przede wszystkim sprawy nie cierpiące zwłoki, dla których odłożenie wizyty wiązałoby się z przekroczeniem terminów ustawowych (dotyczy to zwłaszcza prywatnych importerów pojazdów z krajów UE),
 • niezbędną dokumentację, dotyczącą prowadzonych postępowań, można dostarczyć za pośrednictwem tradycyjnej poczty, poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) lub pocztę elektroniczną
 • niezbędne informacje w swojej sprawie można otrzymać również za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.
 • dane teleadresowe i adresy poczty e-mail poszczególnych Wydziałów Starostwa Powiatowego w Radomiu znajdują się na stronie internetowej www.radompowiat.pl  w zakładce „BIP” (Biuletyn Informacji Publicznej),
 • coraz więcej spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu za pomocą systemów e-administracji (e-PUAP) - dotyczy to również zawiadomienia o nabyciu i zbyciu pojazdu. Dostęp do e-PUAP za pomocą Profilu Zaufanego można uzyskać chociażby za pomocą bankowości elektronicznej.

Ważne zasady dla każdego

Główny Inspektor Sanitarny przypomina podstawowe zasady, które mogą ograniczyć przenoszenie koronawirusa:

 • należy częściej myć ręce, zgodnie ze stosownymi instrukcjami sanitarnymi, a także nie dotykać rękoma twarzy, oczu i ust. Warto również nie podawać rąk na przywitanie, w miarę możliwości utrzymywać odległość 1-2 metrów od innych osób, zwłaszcza wyglądających na przeziębione lub chore,
 • należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych, branie udziału w zgromadzeniach, zebraniach, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a także pobyty w galeriach handlowych,
 • należy odwołać lub przełożyć rezerwacje zagranicznych wyjazdów wakacyjnych i urlopowych,
 • w przypadku stwierdzenia u siebie jakichkolwiek objawów chorobowych, związanych z koronawirusem, zaleca się pozostanie w domu, nieprzychodzenie do pracy, a także TELEFONICZNE poinformowanie służb sanitarnych i bezwzględne zastosowanie się do ich poleceń. Numer telefonu zgłoszeniowego Sanepidu: 508-526-676.
 • osoby poddane kwarantannie domowej nie powinny pod żadnym pozorem wychodzić z domów w celu zrobienia zakupów lub załatwiania spraw urzędowych.

 

Przypominamy ponadto, że:

 • w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (ośrodki zdrowia, przychodnie) istnieje możliwość korzystania z telefonicznych porad lekarskich oraz wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich i recept bez konieczności wizyt osobistych,
 • warto otoczyć opieką osoby starsze, ograniczyć ich wizyty w przychodniach lub sklepach, apelujemy przy tym o zorganizowanie pomocy sąsiedzkiej w zakupach dla osób starszych, mieszkających samotnie itp.

Informacje, aktualności i porady, związane z koronawirusem – W SERWISIE SPECJALNYM RZĄDU RP

Galeria zdjęć

 • Ulotka
 • Ulotka
 • Ulotka

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.