Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Piękna pogoda i atrakcyjna trasa sprzyjała uczestnikom biegów „Tropem Wilczym” w: Jastrzębi, Skaryszewie oraz Pionkach zorganizowanych ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.  

W Jastrzębi, w  dwóch dystansach - 10 kilometrów i 1963 metrów, nad którymi patronat honorowy objął starosta radomski Waldemar Trelka, uczestniczyło prawie 700 osób. Ten drugi miał wymiar symboliczny. Nawiązywał do śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Wzięli w nim licznie udział członkowie gminnych klubów sportowych, w tym kilkunastoosobowa grupa młodych piłkarzy Akcji i UKS oraz karatecy ze stowarzyszenia TAKA. Na starcie pojawili się także seniorzy, działacze samorządowi i księża.

W biegu na 10 km zwyciężył Patryk Pawłowski. Drugie miejsce zajął Piotr Wijata, trzecie zaś Rafał Szymborski. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Waśniewska, która ostatecznie zajęła 36 miejsce. Puchar Wójta Gminy Jastrzębia dla najlepszego mieszkańca gminy zdobył Piotr Serafin z Wojciechowa.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie "Biegiem Radom" oraz  gmina Jastrzębia. W imieniu starosty, laureatom gratulował oraz upominki wręczał sekretarz powiatu Rafał Czajkowski.

Niezwykłą oprawę miał skaryszewski bieg Tropem Wilczym. Odegranie hymnu państwowego, biało-czerwone race dymne, przemarsz biegaczy na linię startu z 20 metrową flagą, płonące ogniska i sygnały syren strażackich - to wszystko dodało specyficznego, wzruszającego klimatu. Patronem lokalnym biegu był skaryszewski żołnierz wyklęty Tadeusz Zieliński ps. Igła, którego wizerunek widniał na tabliczkach znaczących trasę, a życiorys i informacje o Jego działalności konspiracyjnej można było przeczytać na poświęconej mu tablicy.

W dystansie honorowym na 1963 m pobiegły całe rodziny: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy ze Skaryszewa, gminy i regionu. Leśna urokliwa trasa, biegacze biegnący z flagami nadali patriotycznego charakteru.

Po biegu na uczestników czekała grochówka ze strażackiego kotła oraz gorące napoje. Zanim wystartował dystans 5 km na terenie stadniny "Hubertus" pojawił się gość specjalny, aktor Tomasz Karolak, który dał biegaczom sygnał do startu oraz wręczył zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody.

Organizatorami imprezy byli Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie oraz Stowarzyszenie "Zabiegany Skaryszew" . Powiat Radomski reprezentował członek Zarządu Zdzisław Mroczkowski.

Symboliczny dystans 1963 metrów przebiegło w Pionkach ponad 250 uczestników, wśród których znaleźli się: dzieci, młodzież, starsi oraz niepełnosprawni. Start zasygnalizowała wystrzałem z pistoletu startowego zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska. Najszybciej pokonał go Dawid Duda. Tuż za nim znaleźli się Bartosz Łodygowski i Paweł Fabiś. Wśród kobiet pierwsza była Martyna Kowalczyk. Za nią Iwona Maj i Victoria Zawiślak.

W biegu towarzyszącym na 6 kilometrów, najlepszy okazał się zwycięzca symbolicznego biegu Dawid Duda. Podium uzupełnili odpowiednio: Paweł Janik oraz Ireneusz Kędziora. Symboliczny start zasygnalizował Piotr Iwanowski ze stowarzyszenia Patriotyczne Pionki, które wraz miastem Pionki, a także ZHR i Instytutem Pamięci Narodowej byli organizatorami wydarzenia.

Galeria zdjęć

 • 1 (2)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(1)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(2)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(3)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(4)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(5)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(6)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(7)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 1(8)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (1)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (2)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (3)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (4)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (5)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (6)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (7)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (8)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
 • 10 (9)Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.