Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Ferie zimowe w powiecie radomskim

Rozpoczynają się ferie w naszym powiecie

Gminy powiatu radomskiego mają bogatą ofertę dla dzieci. Zajęcia sportowe, seanse filmowe oraz zabawy karnawałowe, to tylko część atrakcji, jakie przygotowały placówki gmin z terenu powiatu radomskiego. Przedstawiamy harmonogram zajęć w poszczególnych gminach.

 

 • data: 2020-02-05

Miasto Pionki

Półkolonie, zajęcia plastyczne, różnego rodzaju warsztaty, seanse filmowe, zajęcia sportowe oraz wiele innych propozycji czeka na młodych mieszkańców Pionek. To szansa na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i kreatywny.

Pionkowskie szkoły podstawowe, miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, aby czas wolny od szkoły uczniowie mogli spędzić ciekawie w gronie rówieśników, bez nudy i wypełniony zajęciami w myśl zasady – dla każdego coś ciekawego.

Szkoły Podstawowe nr 1 i 5 zapraszają na półkolonie, Centrum Aktywności Lokalnej i Miejski Ośrodek Kultury organizują warsztaty i zajęcia tematyczne, zabawy taneczne oraz pokazy kinowe. Swoja ofertę ma również Biblioteka Miejska oraz Kozienicki Park Krajobrazowy. Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki zaprasza na basen miejski, halę sportową i jeżeli pogoda dopisze lodowisko.

Wszystkie informacje na temat harmonogramów, zapisów i gdzie szukać informacji na temat danych zajęć prezentujemy na poniższych plakatach.

 • Ferie m. Pionki 1
 • Ferie m. Pionki 2
 • Ferie m. Pionki 3
 • Ferie m. Pionki 4
 • Ferie w gm. Pionki 1
 • Ferie w gm. Pionki 2

Gmina Iłża

Kino Domu Kultury w Iłży w czasie ferii zaprasza młodych widzów na specjalne seanse. Będzie można obejrzeć nowości filmowe t. j. „Śnieżna paczka” oraz „Urwis”. Seanse odbywać się będą w różnych porach dnia, w godzinach przed popołudniowych o godz. 11:00 i w godzinach popołudniowych o 16:30. Oferujemy obniżone ceny biletów 14 i 12 zł. Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób specjalne dodatkowe zniżki. Terminarz filmów oraz bilety dostępne do nabycia w Kasie Kina oraz na stronie www.bilety.ilza.pl

Natomiast Miejsko-Gminna Biblioteki Publicznej w Iłży Oddział dla Dzieci zachęca młodych czytelników do wypożyczania książek w czasie zimowych ferii. Placówka oferuje m. in. lektury na audiobookach, książki dla najmłodszych, nowości wydawnicze – 600 nowych książek oraz książki popularno-naukowe.

 • Ferie w Iłży 1
 • Ferie w Iłży

Gmina Skaryszew

Uczniowie z Makowa w gminie Skaryszew, nie będą się nudzić w czasie ferii. Skorzystają z ciekawych zajęć podczas warsztatów „Ferie z ekonomią”. Są to dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości skierowane do uczniów klas VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Makowie. Zajęcia w ramach projektu będą realizowane w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

Ferie z ekonomią to także: gry i zabawy edukacyjne, rozwijanie postaw przedsiębiorczych, konkursy i praca w grupach, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i w banku, szkolenie dla nauczyciela. Dla młodzieży to szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną – niezbędną w każdej dziedzinie czekającego ich dorosłego życia.

 • Ferie w Skaryszewie

Gmina Jedlińsk

            Gminne Centrum Kultury  i Kultury Fizycznej  w Jedlińsku zaprasza dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych na „Akcję Zima  z GCKiKF”. Gry, zabawy, szarady jak również zajęcia hand made czyli sprawne ręce to niektóre propozycje  placówki. Zaplanowano również wyjazdy wraz z warsztatami do Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Regionalnego w Kozienicach oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

 • Ferie w Jedlińsku

Gmina Jastrzębia

Gry zespołowe do wyboru, ćwiczenia ogólnorozwojowe, zapasy na macie zapaśniczej, sztuki walki na wesoło oraz gry i zabawy – takie atrakcje zapewni Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jastrzębi. Ferie zainauguruje spotkanie z policją o tematyce „Bezpieczne zabawy – bezpieczne ferie”. W programie również pokazy sztuk walki tj. zapasy czy karate.

 • Ferie w Jastrzębi

Gmina Jedlnia-Letnisko

Gminny Ośrodek Kultury w Jedlnia-Letnisko zaprasza na „Ferie z Pasją” – warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży w wieku 7 do 14 lat. Zajęcia odbywać będą się od 17 lutego do 21 lutego w trzech grupach:

I gr. od 9.30 do 11.00

II gr. od 11.30 do 13.00

III gr. od 13.30 do 15.00.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, artystyczne oraz nauczą się jak z niczego zrobić coś przydatnego. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 7 lutego: tel. 572 288 180, mail: gok@jedlnia.pl w prywatnej wiadomości poprzez fb: www.facebook.com/gok.jedlnialetnisko

 • Ferie w Jedlni-Letnisko

Gmina Wolanów

W gminie Wolanów ofertę dla dzieci przygotowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie i Świetlica w Mniszku. W programie m. in. zajęcia komputerowe, warsztaty kulinarne i plastyczno-techniczne oraz gry, konkursy i zabawy. Zaplanowano również wycieczki do radomskich instytucji kulturalnych.

 • Ferie w Wolanowie
 • Ferie w Mniszku

Gmina Zakrzew

Biblioteka Publiczna Gminy Zakrzew serdecznie zaprasza dzieci „Ferie w bibliotece”. Spotkania odbędą się we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 13.00. W programie m. in. zajęcia manualne, gry, zabawy i konkursy.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 • Ferie w Zakrzewie

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.