Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Nowa droga powiatowa ze ścieżką rowerową

Zmodernizowana droga powiatowa Radom - Gębarzów ze ścieżką rowerową

Powiat Radomski zakończył przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej Radom – Gębarzów – Polany na odcinku od granic administracyjnych miasta Radomia do  Gębarzowa. Łączna długość zmodernizowanego odcinka to ponad 5,2 kilometra. W uroczystym otwarciu, które miało miejsce w poniedziałek, 9 grudnia, wzięli udział okoliczni mieszkańcy, posłowie, a także władze samorządowe gmin i powiatu.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, w tym uczniów pobliskiej szkoły podstawowej w Sołtykowie oraz komfort podróży dla kierowców – to najważniejsze zalety zmodernizowanego odcinka drogi powiatowej Radom – Sołtyków – Gębarzów. W poniedziałek, 9 grudnia dokonano jego oficjalnego otwarcia.

Wstęgę przecinali uczniowie

Na placu przy sklepie „U Jacusia” obok pętli autobusowej w Zenonowie spotkali się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych powiatu oraz gmin Kowala i Skaryszew, a także sołtysi okolicznych miejscowości. Nie zabrakło też delegacji uczniów ze szkoły w Sołtykowie wraz z nauczycielami. Zaproszonymi gośćmi byli również minister Marek Suski, poseł Anna Kwiecień oraz wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Waldemar Trelka, starosta radomski, który przedstawił najważniejsze fakty dotyczące inwestycji.

- Chcemy dalej przebudowywać drogi powiatowe, w tym również kolejny odcinek tego traktu, prowadzący z Gębarzowa do Polan. Cieszy mnie również pozyskanie na to zadanie bardzo dużej kwoty spoza naszego budżetu, co w mojej opinii należy traktować jako wymierny sukces. Nam udało się tego dokonać za sprawą Funduszu Dróg Samorządowych, z którego uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości aż 80 procent kosztów inwestycji po przetargu. Chciałbym zatem szczególnie podziękować panu ministrowi Markowi Suskiemu, pani poseł Annie Kwiecień oraz panu wojewodzie Arturowi Standowiczowi, dzięki którym możliwe było pozyskanie pieniędzy z rezerwy ogólnej budżetu państwa – dodał starosta.

Obecni parlamentarzyści zwrócili uwagę na wysoki standard zmodernizowanego odcinka, obejmujący nie tylko poszerzoną jezdnię, przystosowaną do znaczniejszych obciążeń, ale również dbałość o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

- Może trudno w to uwierzyć, ale w powiecie radomskim standard tej samej drogi jest o wiele lepszy niż w samym Radomiu, do którego ta droga prowadzi. Ta inwestycja to kolejny dowód na to, że powiat radomski ma dobrych gospodarzy. Chciałbym również zapewnić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce dbać o powiaty i gminy, czy mniejsze miejscowości w takim samym stopniu jak o większe miasta. Nie prowadzimy polityki poprzedników, którzy najwięcej środków przeznaczali na metropolie – mówił minister Marek Suski.

Poseł Anna Kwiecień oraz wicewojewoda Artur Standowicz pogratulowali mieszkańcom nowej inwestycji, która przyczynia się do jeszcze lepszego skomunikowania tych terenów z Radomiem, gratulowali też władzom powiatu trafnego pozyskiwania i inwestowania pieniędzy rządowych.

Następnie, na prośbę mieszkańców, nowy odcinek drogi poświęcił ksiądz Jacek Wieczorek, proboszcz parafii św. Królowej Jadwigi w Sołtykowie. Później tradycyjnie przecięto biało-czerwoną wstęgę, a jako pierwsi dokonali tego uczniowie szkoły w Sołtykowie w towarzystwie zaproszonych gości oraz władz powiatu. Później na mieszkańców czekał słodki poczęstunek oraz gorące napoje, przygotowane przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Droga dla mieszkańców dwóch gmin

Zmodernizowany fragment drogi obejmuje odcinek od granic Radomia do skrzyżowania z drogą powiatową Parznice – Skaryszew w Gębarzewie. Prace były prowadzone na terenie gmin Kowala i Skarszew. Prowadzono je w trzech etapach, a łączne nakłady na realizację powyższego zadania wyniosły ponad 9 milionów złotych, a łączna wysokość dofinansowania wyniosła 3 736 387,00 złotych, z czego:

 • 5 341 876,33 złotych stanowiły środki własne Powiatu Radomskiego,
 • 2 242 962,00 złotych wyniosła dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych do II etapu prac,
 • 1 493 425,00 złotych to z kolei dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa do I oraz III etapu przebudowy.

 

- Na terenie gminy Kowala zrealizowano odcinek 1 450 metrów, a wartość robót  wyniosła 2 151 tysięcy złotych, zaś na terenie gminy Skaryszew  zmodernizowano odcinek o długości 3 795 metrów, a wartość robót  wyniosła 6 927 tysięcy złotych – informuje Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu.

 

Szersza droga, bezpieczni piesi i rowerzyści

W ramach rozbudowy drogi wykonano: poszerzenie jezdni do szerokości 7 metrów, wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni  do obciążenia 115 kiloniutonów/oś, ścieżkę rowerową poza jezdnią o szerokości od 2 metrów na odcinku długości 3 121 metrów oraz ścieżkę rowerową z dopuszczeniem ruchu pieszych o szerokości 2,5 metra na odcinku długości 2 114 metrów. Ponadto na wysokości placu zabaw w Hucie Mazowszańskiej stanęła nowa wiata dla rowerzystów, stojaki dla rowerów oraz punkt naprawy jednośladów.

Warto wspomnieć, że I etap rozbudowy drogi (od granic administracyjnych miasta Radomia do skrzyżowania w Sołtykowie) o długości 917 metrów wykonała  firma  Trakt z miejscowości Górki Szczukowskie koło Kielc. Wartość robót wyniosła 2 125 711 zł. Z kolei II i III  etap rozbudowy drogi wykonała  firma PRD Starachowice Adriana Cieśli. Łączny koszt rozbudowy drogi w ramach II i III etapu, czyli  odcinka drogi długości 4 328 m  wyniósł  6 952 552,33 zł  w tym: 4 582 192,21 zł to wartość robót II etapu za odcinek o długości 2 733 m, a 2 370 360,12 zł to wartość robót III etapu na odcinku o długości 1 595 m. Funkcję kierownika robót na II i III etapie  pełnił Damian Gołębiowski, zaś inspektorem nadzoru na wszystkich etapach robót był Leszek Adach, pracownik PZDP w Radomiu.

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

 • aIMG_4107.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • aIMG_4130.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_3993.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_3996.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4026.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4050.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4063.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4065.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4071.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4079.JPG- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4092.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4107.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4109.JPG- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4130.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4144.JPG- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4149.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4167.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4175.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4196.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4204.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4214.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...
 • IMG_4218.jpg- Otwarcie drogi powiatowej...

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.