Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Narodowe Święto Niepodległości 2020 w Powiecie Radomskim

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. W Powiecie Radomskim obchody zapowiadają się bardzo interesująco.

 1. Jedlińsk: główne obchody Święta Niepodległości w Jedlińsku odbędą się 11 listopada w kościele pod wezwaniem Św. Ap. Piotra i Andrzeja. O godzinie 10.00 zaprezentują się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach w programie artystycznym pt.,,DZIECI Z WRZEŚNI” na podstawie scenariusza Adama Szafrańca. Po Mszy Świętej, która odbędzie się o godzinie 11, pod pomnikami przy kościele oraz na rynku złożone zostaną wiązanki i zapalone znicze
 2. Kowala: 11 listopada Urząd Gminy w Kowali, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali zapraszają na dziewiątą edycję Sztafety 11.11.11.11.11.19 organizowanej pod hasłem „MIĘDZYPOKOLENIOWA SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCIOWA. AKTYWIZACJA – REKREACJA – INTEGRACJA”. Początek o godzinie 11.00 Do tej nietypowej inicjatywy może  przyłączyć się każdy mieszkaniec w dowolnym miejscu przebiegu 9 kilometrowej trasy. Zmęczonym w drodze pomoże autokar.
 3. W Jedlni-Letnisku, 11 listopada  będzie można wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w o godz. 10.00. Po mszy na placu Józefa Piłsudskiego pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty.
 4. Iłża: tradycyjnie Święto Niepodległości będzie obchodzone w Iłży gdzie, 11 listopada o godzinie 10.00 w kościele parafialnym odbędzie się Msza Święta za ojczyznę, a następnie pod pomnikiem Obrońców Ziemi Iłżeckiej władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń złożą wiązanki. Ważnym punktem będzie także wręczenie medali „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”
 5. Skaryszew: niekonwencjonalnie, bo m.in. koncertem radomskiego zespołu LUSTRO Święto Niepodległości uczci Skaryszew. Na występ 10 listopada o godzinie 17.30 zaprasza Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie. Tego dnia wystąpi także skaryszewska Orkiestra Dęta OSP, uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, soliści zespołów wokalnych działających w placówce oraz laureaci festiwalu „Razem z babcią, mamą, tatą śpiewamy piosenki patriotyczne.” W poniedziałek 11 listopada, o godzinie 9.00 w kościele św. Jakuba Apostoła odprawiona zostanie Msza Święta intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie o godzinie 10.30 na skaryszewskim rynku odbędą się oficjalne uroczystości. Na zakończenie zaprezentują się dzieci z PSP w Odechowie z filii w Wólce Twarogowej.
 6. Pionki: już w najbliższą środę 6 listopada o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, odbędzie się VI Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni Patriotycznej 2019 “11 LISTOPADA W WYOBRAŹNI DZIECI I MŁODZIEŻY”.
 • 8 listopada godz. 14.00 na stadionie miejskim odbędą się Sztafetowe Biegi Niepodległości dla dzieci i młodzieży.
 • 9 listopada Obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje także Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. 9 listopada w o godzinie 8.00 w Pionkach przy Legionówe rozpocznie się miejska gra terenowa „Akcja Burza”, a o godzinie 14.30 w hali sportowej na ulicy Sosnowej odbędzie się konferencja IPN. Wieczorem w Centrum Aktywności Lokalnej odbędzie się Bal, który będzie kontynuacją przedwojennej Pionkowskiej tradycji świętowania rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj. 
 • 10 listopada o godzinie 9.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sportowej 8 rozegrany zostanie II Turniej piłki nożnej halowej z okazji 101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.
 • 11 listopada obchody rozpoczną się godz. 9.30. Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki organizuje przejazd z dworca zachodniego motocyklistów ulicami miasta do kościoła pw. św. Barbary, gdzie o godzinie 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Następnie odbędzie się koncert polskich pieśni patriotycznych na góralską nutę w wykonaniu Folk Kapeli Góralska Hora. Dalsze uroczystości odbędą się pod pomnik marszałka Piłsudskiego. Wieczorem o godzinie  godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach będzie można obejrzeć film dokumentalny  "Niepodległość" w reż. K. Talczewskiego, a o godzinie 18.30 zaplanowano Koncert Muzyki Polskiej.
 • Narodowe Święto Niepodległości - Jedlińsk
 • Narodowe Święto Niepodległości - Miasto Pionki
 • Narodowe Święto Niepodległości - miasto Pionki
 • Narodowe Święto Niepodległości - Skaryszew
 • Narodowe Święto Niepodległości - Jedlińsk
 • Narodowe Święto Niepodległości - Kowala
 • Narodowe Święto Niepodległości - Pionki

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.