Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019

Harcerze z całego regionu opanowali Iłżę

Już po raz 18. odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, organizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Radom - Powiat. Podczas dwudniowej imprezy swoje zdolności wokalne zaprezentowało 52 harcerzy z kilku drużyn. Najwięcej z nich działa na terenie Powiatu Radomskiego.

Sobota, pierwszy dzień festiwalu, upłynął pod hasłem znanych piosenek harcerskich i turystycznych. W iłżeckim domu kultury rozbrzmiewały słowa takich utworów jak: „Dziewczyna z granatem” czy „Babka w klapkach”. Harcerze wspólnie śpiewali i dopingowali kolejne prezentacje.

Rozśpiewani jak harcerze

W kategorii drużyn puchar wyśpiewała młodzież z drużyny Emilii Plater z Borkowic, a wśród solistów największe owacje zebrała Zofia Gajda z drużyny ppor. Stanisława Pruszkowskiego pseudonim „Maciek”.

- Nasz dom kultury to idealne miejsce na organizację tego typu konkursów, festiwali i przeglądów. Cieszę się, że harcerze mogli się tu zaprezentować, a także zwiedzić nasze miasto – powiedział Krzysztof Kozera, dyrektor placówki i jednocześnie radny powiatu radomskiego.

Puchary od starosty

Po prezentacjach na scenie przyszedł czas na prawdziwe harcerskie ognisko, podczas którego starosta radomski Waldemar Trelka wręczył harcerzom nagrody i puchary za występy artystyczne. Nad miastem spod iłżeckiej baszty znów rozniosły się słowa najpiękniejszych pieśni. Harcerze wraz z instruktorami, komendantką Małgorzatą Szydło i starostą zawiązali harcerski krąg odśpiewując pieśń „Bratnie słowo sobie dajem, że pomagać będziem wzajem, Druh druhowi, druhnie druh, hasło znaj: Czuj Duch!”.

- To był niezwykle przyjemny i wartościowy wieczór. Cieszę się, że mogłem go spędzić razem z młodzieżą, przy ognisku, w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

Z harcerskim duchem

Kiedy większość harcerzy udała się na nocleg, zorganizowany w miejscowym liceum ogólnokształcącym, dla młodzieży, która dopiero zaczyna swoją harcerską przygodę, organizatorzy przygotowali niespodziankę. W baśniowej scenerii, przy gwieździstym niebie, pod średniowieczną basztą złożyli przyrzeczenie słowami: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu.”. Od tej chwili stali się prawdziwymi harcerzami.

Niedzielne potyczki z historią

W niedzielę druhowie opanowani miasto. Podczas gry terenowej musieli zmierzyć się z  zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czy też malowaniem doniczek. Trudności nie sprawiły im także pytania dotyczące historii powiatu, a w szczególności samej Iłży. Na zakończenie wszyscy otrzymani pamiątkowe plakietki, dyplomy oraz odblaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. 

- To była już osiemnasta edycja festiwalu. Pomimo, że część z naszych drużyn, ze względu na inne równie ważne wydarzenia, nie mogła przyjechać do Iłży, to impreza była niezwykle udana. Dopisały humory i pogoda. Wszyscy poczuliśmy też niepowtarzalny klimat tego miasta i doświadczyliśmy życzliwości jego mieszkańców. Szczególne podziękowania składam Krzysztofowi Kozerze, dyrektorowi domu kultury za udostępnienie nowoczesnej i przepięknej sali, a także Agnieszce Kopeć – Fili, szefowej miejscowego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, za przygotowanie noclegu i ugoszczenie nas w placówce – mówiła hm. Małgorzata Szydło, komendant ZHP Hufca Radom – Powiat, organizatorka wydarzenia.

 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Harcerze z całego regionu opanowali Iłżę
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019
 • Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2019

wstecz

Aktualności

 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

 • 2021.04.07

  PTASIA GRYPA ! WAŻNE INFORMACJE

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem występowania ognisk ptasiej grypy w Polsce przekazujemy ważne informacje:

  Ptasia grypa, to choroba zakaźna atakująca ptactwo dzikie i hodowlane. Należy pamiętać, że cząsteczki wirusa mogą zainfekować także inne gatunki zwierząt.

 • 2021.04.02

  Innowacyjna terapia autyzmu w kombinezonach Neures w Chwałowicach

  Od 1 września 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

 • 2021.04.02

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który potrwa do 30 czerwca. Spis odbywa się co 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.