Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBII

Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBII

Prawie 400 osób z 13 gmin Powiatu Radomskiego przybyło w niedzielę, 8 września do Jedlińska, by zaprezentować się podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek. Mimo początkowo deszczowej aury, na Święto Plonów przybyło kilka tysięcy osób. Wieczorem wystąpił dla nich zespół KOMBII, prezentujący niezapomniane przeboje grupy.

Wydarzenie objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Jedlińsku, której przewodniczył ojciec opat Eugeniusz Augustyn. Następnie korowód dożynkowy przeszedł w deszczowej scenerii na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Starostowie dożynek Anna Kołataj i Karol Potera, rolnicy z gminy Jedlińsk przekazali władzom powiatu i gminy, upieczony z tegorocznych zbóż bochen chleba. Starosta Waldemar Trelka i wójt Kamil Dziewierz zapewnili, że będą dzielili nim tak, aby nikomu go nie zabrakło.

- Dziś możemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Bardzo wiele pięknych, mądrych, ciekawych ludzi było na scenie i jest to dla mnie wielka radość. To nie jest święto starosty czy wójta, tylko dla rolników, mieszkańców, autorów przepięknych wieńców dożynkowych. Mamy za sobą doświadczenia lat kryzysu i głodu, dziś żyjemy w czasach dobrobytu, pokoju i stabilizacji, oby więc nasz kraj dalej się rozwijał – mówił między innymi Waldemar Trelka, starosta radomski.

List od prezydenta Polski

Następnie Krzysztof Murawski, przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego, odczytał list, skierowany do uczestników dożynek przez prezydenta Andrzeja Dudę. „Naszym wielkim wspólnym zadaniem jest dzisiaj zrównoważony rozwój Ojczyzny. Zrównoważony – a więc sprawiedliwy, równomierny, oferujący wszystkim podobne szanse. W tym kontekście jest wielkim zobowiązaniem Rzeczypospolitej – władz państwowych i wszystkich powołanych do tego instytucji – aby wspomóc wieś na drodze rozwoju i dobrobytu. (…) Życzę, by Państwa praca przynosiła zawsze spodziewane owoce i była otaczana społecznym szacunkiem. Życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz by polska wieś z każdym rokiem stawała się coraz silniejsza ekonomicznie i zasobniejsza (…)” – napisał prezydent Andrzej Duda.

Życzenia rolnikom składali również goście uroczystości dożynkowych, a więc europarlamentarzyści Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk oraz posłowie na Sejm: Anna Kwiecień, Dariusz Bąk, Anna Maria Białkowska i Leszek Ruszczyk.

Zasłużeni dla rolnictwa oraz powiatu radomskiego

Potem nadszedł czas na dekorację rolników z powiatu radomskiego medalem „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznanym przez ministra rolnictwa. Wręczali je gospodarze dożynek, a otrzymały je następujące osoby: Łukasz Jaworski, Janusz Serafin, Dominik Gruszczyński, Malwina Dębiec, Katarzyna Paluch, Michał Wójcicki, Monika Szczęsna, Paweł Kucharczyk, Iwona Kowalczyk, Mirosław Batorski oraz Eliza Boniecka. Z kolei medale „Zasłużony dla powiatu radomskiego” otrzymali z rąk Krzysztofa Murawskiego, przewodniczącego Kapituły, Agnieszka Gryzek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, która od lat z zaangażowaniem wspiera inicjatywy lokalne oraz Wacław Imiołek z Jedlanki, muzyk i wieloletni aktywny uczestnik lokalnego życia społeczno-kulturalnego.

Z kolei Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk wyróżnił przedsiębiorców, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego gminy, czyli piekarnię Expuch Teodozji i Marka Jaworskich z Jedlińska, Małą Masarnię Krzysztofa Czapli z Jedlińska oraz Gospodarstwo Karp Henryka Świstaka z Piastowa.

Najlepszy wieniec z sołectwa Bierwce

Ważnym punktem Święta Plonów jest prezentacja wieńców. W tym roku było ich aż 20, w tym dziewięć, reprezentujących gospodarzy, czyli gminę Jedlińsk oraz 11 z pozostałych gmin powiatu radomskiego. Każda delegacja z dumą prezentowała swoje dzieła, były piosenki, wiersze i przyśpiewki.

Wieńce, wykonane przez mieszkańców, sołectwa, zespoły ludowe czy koła gospodyń  wiejskich oceniała komisja wieńcowa, złożona z przedstawicieli gminy, starostwa oraz instytucji okołorolniczych. Zdaniem przewodniczącego komisji, regionalisty Adolfa Krzemińskiego, wieńce z roku na rok są coraz piękniejsze, wykonywane z należytą precyzją i starannością o szczegóły, a decyzja o przyznaniu nagród coraz trudniejsza.

Po burzliwych naradach, jury ogłosiło werdykt. Miejsca pierwsze otrzymał wieniec w kształcie korony, wykonany przez sołectwo Bierwce w gminie Jedlińsk. Został on wykonany przez panią sołtys, radę sołeckiej oraz członkinie zespołu Biesiada Bierwiecka. Ma tradycyjny kształt korony, a do jego wykonania użyto ziaren i nasion zbóż oraz kwiatów i gałęzi krzewów.

Drugą nagrodę zdobył wieniec z gminy Jastrzębia wykonany przez Zespół Ludowy Owadowianki. Trzecią nagrodę otrzymał wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Płaskowa w gminie Jedlińsk. Pozostałych 17 wieńców zdobyło ex aequo czwarte miejsce.

Emocjonujące ubijanie masła

Wiele emocji wywołał pokaz robienia masła w masielnicy w wykonaniu starościny dożynek Anny Kołątaj, starosty radomskiego Waldemara Trelki oraz wójta Kamila Dziewierza. Widać było, że panom w garniturach ubijanie masła nie sprawiło wielkiego problemu i już po kilku minutach zebrani pod sceną goście, mogli skosztować chleba z tradycyjnie przyrządzonym masłem. Śmietanę do tego pokazu, jak co roku, przygotował Zakład Mleczarski FigAnd.

Zabawa, konkursy i wyjątkowe stoiska

Potem przyszedł czas na zabawę i konkursy. W tym roku atrakcji było co nie miara, a to za sprawą sołectw z gminy Jedlińsk, które do roli gospodarzy dożynek przygotowywały się już od dawna. Zagrody sołeckie obfitowały w regionalne potrawy i trunki, a każda z nich miała bardzo pomysłowy wystrój. Było podwórko Kargula i Pawlaka z filmu „Sami swoi”, był rybak z wędką zanurzoną w akwarium z wodą, w którym brodziły prawdziwe raki, był rolnik na motorowerze „Komar”, a nawet obejście z żywą kózką czy królikami.

Ponieważ przygotowanie stoisk, wymagało ogromnego zaangażowania mieszkańców poszczególnych wsi, a wszystkie były równie piękne i bogato wyposażone, komisja konkursowa uznała, że wszystkie zasługują na równorzędne pierwsze miejsce, ze szczególnym wyróżnieniem stoiska sołectwa Bierwce. Jak można było się domyślać, pierwsza nagroda za wieniec, a także najpiękniejsze stoisko, sprawiły, że mieszkańcy tego sołectwa świętowali do późnych godzin wieczornych, a kolejka odwiedzających i próbujących ich specjałów nie miała końca.

Turniej Sołectw i scena folkowa

Późnym popołudniem, gdy pogoda zrobiła wszystkim miłą niespodziankę i zza chmur wyszło słońce, przyszedł czas na Turniej Sołectw. Nie zabrakło też konkursów młócenia zboża cepami i rżnięcia drewna piłą. W tym czasie na scenie folkowej prezentowały się grupy, kapele i zespoły ludowe ze wszystkich miast i gmin powiatu radomskiego. Pokaz musztry paradnej dała również Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy pod batutą Marka Bąbolewskiego.

Święto Plonów zakończyło się koncertami. Na dużej scenie dla dzieci wystąpiły Kosmokwaki, czyli muzyczne trio, znane najmłodszym z programów telewizyjnych. Później na scenie wystąpił wokalista Mateusz Mijal. Na zakończenie można było podziwiać gwiazdy polskiej sceny muzycznej, legendarny zespół KOMBII. Występ Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz towarzyszących im Adama Tkaczyka i Wojciecha Hornego podziwiało kilka tysięcy osób. Publiczność śpiewała teksty znanych przebojów grupy wraz z muzykami, a artyści nawiązali z nią doskonały kontakt.

Sponsorzy i patroni

Patronat nad dożynkami sprawowali także: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, poseł do Europarlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, poseł na Sejm RP Anna Kwiecień oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Wśród sponsorów Święta Plonów byli: Piekarnia Expuch, firmy Isko Plus, Malbut oraz SGB Bank S.A w Poznaniu, Południowo – Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku.

 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8391.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8393.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8402.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8414.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8428.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8436.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8462.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8486.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8496.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8504.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8526.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8532.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8538.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8543.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8556.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8566.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8568.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8570.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8586.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8600.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8604.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8614.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8617.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8661.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8665.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8702.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8725.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8747.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8794.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8803.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8829.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8868.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8879.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8881.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8907.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8921.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_8928.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9038.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9045.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9050.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9055.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9059.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9063.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9084.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9092.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9104.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9115.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9130.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9153.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9189.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9191.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9231.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9250.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9272.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9296.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9306.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9398.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9409.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9420.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9451.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9453.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9459.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9496.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9497.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9503.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9533.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9545.JPG
 • Wspaniałe dożynki w Jedlińsku z zespołem KOMBIIIMG_9552.JPG

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.17

  Szkoły średnie Powiatu Radomskiego zapraszają ósmoklasistów

  Technik fotografii i multimediów, technik programista, czy… vloger, czyli twórca internetowy to tylko niektóre z wielu propozycji, jakie dla absolwentów szkół podstawowych mają szkoły średnie w Powiecie Radomskim. Starosta radomski zaprasza ósmoklasistów na Wirtualne Targi Edukacyjne, czyli przegląd ofert szkół średnich na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomiu pod adresem www.radompowiat.pl. Właśnie ruszyła rekrutacja, prowadzona przez dwa renomowane licea ogólnokształcące, a także trzy bardzo dobre szkoły techniczne w Pionkach oraz Iłży.

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.