Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Dzień strażaka 2019 Pionki

Powiatowy Dzień Strażaka 2019 w Pionkach

Uroczysta msza święta, parada pojazdów strażackich, a także medale, awanse i odznaczenia dla tych, którzy ratują życie i mienie – uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowy Zarząd OSP miały miejsce w piątek, 17 maja w Pionkach.

Obchody rozpoczęła Msza święta, którą w kościele świętej Barbary celebrował biskup Piotr Turzyński. Wzięli w niej udział strażacy z PSP i OSP oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

- Chciałbym serdecznie podziękować za piękną służbę, za oddanie człowiekowi, Bogu, Ojczyźnie, za narażanie własnego zdrowia i życia. Chcemy prosić o Boże błogosławieństwo dla całego środowiska straży pożarnej oraz dla tych, którzy służą. Chcemy od świętego Floriana i od strażaków również uczyć się służby, której wzorem jest Chrystus – mówił biskup Piotr Turzyński.

 

Z orkiestrą z Przytyka

Potem uczestnicy obchodów przeszli ulicami Pionek do jednostki przy ulicy Zakładowej. Dowódca uroczystości kapitan Damian Becher złożył meldunek nadbrygadierowi Bogdanowi Łasicy, Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej. Przy dźwiękach hymnu, odegranego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Przytyka, strażacki poczet flagowy wciągnął na maszt flagę państwową.

Jako pierwszy głos zabrał starszy brygadier Marek Krasowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Powitał zaproszonych gości, w tym: wiceministra Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza, posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, posła na Sejm Andrzeja Kosztowniaka, wicewojewodę mazowieckiego Artura Standowicza, starostę powiatu radomskiego Waldemara Trelkę oraz burmistrzów i wójtów z powiatu radomskiego.

- Serdecznie dziękuję za wykazanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych zadaniach, chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie. Składam wyraz wdzięczności, a pamięć kieruję do strażaków - seniorów, którzy przekazali nam swój dorobek oraz podzieli się własnymi doświadczeniami. Podziękowania kieruję również do waszych bliskich, którzy niejednokrotnie wspierają  waszą społeczną działalność w tej odpowiedzialnej, ale jakże zaszczytnej służbie. Życzę wszystkim strażakom pomyślności w służbie, a mieszkańcom powiatu radomskiego bezpieczeństwa – mówił starszy brygadier Krasowski.

 

Nowe samochody, odznaczenia i awanse

Obchody stały się okazją do wręczenia odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych wyróżniającym się strażakom z powiatu radomskiego. Istotnym punktem uroczystości było przekazanie samochodów strażakom Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu.

Wśród przekazujących wozy bojowe był również Waldemar Trelka, starosta radomski, który w swoim przemówieniu do strażaków, podkreślił, jak bardzo potrzebna jest dobra współpraca pomiędzy administracją rządową, Państwową Strażą Pożarną oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządem powiatowym.

Srebrny Medale za długoletnią służbę postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy otrzymali: aspirant Grzegorz Kogut, brygadier Robert Prokop, młodszy brygadier Jacek Pytlak, aspirant sztabowy Zbigniew Zdral. Brązowy medal otrzymał natomiast starszy kapitan Arkadiusz Bogucki.

W trakcie uroczystości wręczono również, postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych, brązową odznakę aspirantowi sztabowemu Sylwestrowi Petniakowi, starszemu kapitanowi  Arturowi Skwarczyńskiemu oraz aspirantowi Tomaszowi Socha.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali: komisarz Mateusz Podlewski, starszy ogniomistrz Krzysztof Ciucias, aspirant Dariusz Jasik oraz młodszy aspirant Lech Ginał.

Awans na stopień brygadiera otrzymał dotychczasowy komendant pionkowskiej jednostki Grzegorz Wikaliński oraz Bartosz Musiał z Warszawy. Stopień młodszego brygadiera otrzymał dotychczasowy kapitan Robert Adamczyk, Jacek Pytlak oraz Sławomir Zarzycki. To jednak nie jedyni wyróżnieni podczas uroczystości. Strażacy zostali awansowani również na stopnie starszego kapitana, kapitana, starszego ogniomistrza, ogniomistrza, młodszego ogniomistrza, starszego sekcyjnego oraz sekcyjnego.

Tuż po wręczeniu medali i awansów do strażaków popłynęło wiele ciepłych słów od przedstawicieli władz centralnych, posłów oraz władz samorządowych. Po zakończeniu przemówień strażacy ochotnicy oraz Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w uroczystej paradzie ulicami miasta.

Galeria zdjęć

 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.