Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

 • Lotnisko w Radomiu

Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Marek Suski, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Mariusz  Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Nie zabrakło też parlamentarzystów PiS z regionu, a także przedstawicieli wojska, czy radomskiego biznesu.

Inwestycja głęboko uzasadniona

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma głębokie uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

- Lotniska pomocnicze na całym świecie są tworzone w odległości około 100 kilometrów od metropolii, tak będzie również w przypadku powstania CPK w Baranowie, dla którego głównym zapleczem będzie właśnie port lotniczy w Radomiu - mówił premier Morawiecki, podkreślając, że już od od trzech lat trwały prace nad projektami, które zwiększą szanse rozwojowe Radomia i powiatu radomskiego.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękował z kolei wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie plan zrównoważonego rozwoju, wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego również ziemia radomska ma mieć okazję do szybkiego rozwoju i doganiania Warszawy, która pędzi niczym pendolino - mówił Adam Bielan.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski zaakcentował zaś znaczenie nowego lotniska dla biznesu. - Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom - mówił podczas uroczystości.

Pamięci Robotników Czerwca 1976

Premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Suski, wicemarszałek Adam Bielan, wiceminister Mikołaj Wild i prezes Mariusz Szpikowski wbili też pierwszą łopatę na placu budowy. W ten symboliczny sposób rozpoczęli budowę nowego portu, który już za dwa lata ma obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie. Zaprezentowali też nową nazwę dla przyszłego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Powiatowy wkład w gigantyczną inwestycję

Uroczystość na lotnisku w Radomiu nie mogła obyć się bez samorządowców z powiatu radomskiego. Reprezentowali go starosta Waldemar Trelka oraz członek zarządu powiatu Zdzisław Mroczkowski. Byli też obecni: Ewa Markowska - Bzducha, wójt gminy Wolanów, Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, czy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Oficjalne uroczystości zakończyła wizyta szefa rządu pod Pomnikiem Czerwca 1976, gdzie czekali na niego uczestnicy tamtych wydarzeń oraz leśnicy. Premier złożył również kwiaty pod pomnikiem Pary Prezydenckiej. W obu miejscach towarzyszył mu również starosta radomski wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem.

Jak podkreśla Waldemar Trelka, powiat radomski ma również wkład w tę przełomową dla regionu inwestycję, ponieważ w zakres rozbudowy portu lotniczego wchodzi półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń – Małęczyn.

- Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, w myśl zapisów tak zwanego ZIL-u, czyli Zezwolenia na Inwestycję Lotniskową, inwestor musi zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt. Ma ona zostać wykonana do września 2020 roku - mówi Waldemar Trelka. - Będzie przebiegać równolegle do istniejącej drogi w Kiedrzyniu, ale po terenach prywatnych, mniej więcej tam, gdzie podczas pokazów Air Show znajdują się parkingi. Działki pod inwestycję, ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę, realizowaną z tak zwanej specustawy drogowej, będzie nadzorować Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oraz wydziały Starostwa Powiatowego - dodaje starosta radomski.

 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Radomiu

wstecz

Aktualności

 • 2021.05.14

  Niesamowite kreacje powstały w MOW w Wierzbicy

  W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, prowadzonym przez Powiat Radomski miały miejsce wyjątkowe warsztaty krawieckie. Poprowadziła je Marzena Chełmińska, znana projektantka mody, kreatorka marek C#elminska oraz SENS. Efektem wspólnej pracy z dziewczętami z klasy krawieckiej były niezwykłe kreacje, uwieńczone potem przez fotografów podczas Zjazdu Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu.

 • 2021.05.14

  Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie radomskim. Kogo dotyczy?

  Niemal tysiąc mieszkańców Powiatu Radomskiego ma zgłosić się w tym roku do kwalifikacji wojskowej, która rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 maja i potrwa do środy, 30 czerwca. Najwięcej poborowych jest w gminach Zakrzew, Skaryszew i mieście Pionki, a najmniej w gminach Przytyk i Gózd. Powiatowa Komisja Lekarska numer 1 będzie mieścić się w Centrum Medycznym Corten Medic przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33 A w Radomiu.

 • 2021.05.13

  Ważna informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19

  Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację, zmierzającą do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększającą wydolność wysiłkową.
   
  - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.
 • 2021.04.23

  Trwa kompleksowy remont szpitala powiatowego w Iłży

  - Budowa nowego szpitala w Pionkach nie oznacza, że władze powiatu zapominają o drugiej ważnej placówce ochrony zdrowia w Iłży – podkreśla Waldemar Trelka, starosta radomski. Tylko w 2021 roku nakłady na różne inwestycje w tym szpitalu to blisko 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

   

 • 2021.04.15

  Powiat Radomski składa trzy wnioski na inwestycje do marszałka mazowieckiego

  Władze Powiatu Radomskiego złożyły wnioski inwestycyjne do marszałkowskiego programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dwa z nich dotyczą służby zdrowia, a trzeci budowy drogi, łączącej Radom z podradomskimi gminami. Łączna maksymalna wartość dofinansowania, które można uzyskać z budżetu województwa mazowieckiego to blisko 6 milionów złotych.

 • 2021.04.15

  Powstaje Powiatowy Punkt Szczepień w Pionkach, drugi działa w Iłży

  W Powiecie Radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich mieści się w szpitalu w Iłży i działa od początku 2021 roku. Drugi ma ruszyć od maja w budynku szpitalnym przy ulicy Sienkiewicza 29 w Pionkach. Będzie można tam szczepić 200 osób dziennie.

   

 • 2021.04.15

  Zmiany w systemie dopłat bezpośrednich

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trawjącym od 15 marca naborze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok.

  Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
  Nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich czy obszarowych. Do rolników nie jest już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.  Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 • 2021.04.13

  Bezpieczny w sieci - konferencja online

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni na nie są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 • 2021.04.09

  Dary dla Powiatu Radomskiego od Fundacji Wacława Ezechiela Długosza

  W Starostwie Powiatowym w Radomiu stanęło kolejne urządzenie do dezynfekcji, za pomocą którego można jednocześnie wykonać pomiar temperatury ciała. To dar od Fundacji Pamięci Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Ezechiela Długosza z Warszawy. Jej przedstawiciele przekazali również samorządowi powiatowemu 1500 sztuk maseczek ochronnych.

 • 2021.04.08

  Rusza konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Radomskiego na znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

  Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”, a jego celem jest propagowanie osoby i nauki Papieża Jana Pawła II, popularyzacja hasła XXI Dnia Papieskiego –„Nie lękajcie się” oraz propagowanie wśród środowisk szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna  im. Jana Pawła II w Radomiu, a gronie patronów honorowych jest starosta radomski Waldemar Trelka.

Kalendarium

«maj2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.