Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Ferie zimowe w powiecie radomskim

Rozpoczynają się ferie w naszym powiecie

Gminy powiatu radomskiego mają bogatą ofertę dla dzieci. Zajęcia sportowe, seanse filmowe oraz zabawy karnawałowe, to tylko część atrakcji, jakie przygotowały placówki gmin z terenu powiatu radomskiego. Przedstawiamy harmonogram zajęć w poszczególnych gminach.

 

 • data: 2020-02-05

Miasto Pionki

Półkolonie, zajęcia plastyczne, różnego rodzaju warsztaty, seanse filmowe, zajęcia sportowe oraz wiele innych propozycji czeka na młodych mieszkańców Pionek. To szansa na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i kreatywny.

Pionkowskie szkoły podstawowe, miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, aby czas wolny od szkoły uczniowie mogli spędzić ciekawie w gronie rówieśników, bez nudy i wypełniony zajęciami w myśl zasady – dla każdego coś ciekawego.

Szkoły Podstawowe nr 1 i 5 zapraszają na półkolonie, Centrum Aktywności Lokalnej i Miejski Ośrodek Kultury organizują warsztaty i zajęcia tematyczne, zabawy taneczne oraz pokazy kinowe. Swoja ofertę ma również Biblioteka Miejska oraz Kozienicki Park Krajobrazowy. Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki zaprasza na basen miejski, halę sportową i jeżeli pogoda dopisze lodowisko.

Wszystkie informacje na temat harmonogramów, zapisów i gdzie szukać informacji na temat danych zajęć prezentujemy na poniższych plakatach.

 • Ferie m. Pionki 1
 • Ferie m. Pionki 2
 • Ferie m. Pionki 3
 • Ferie m. Pionki 4
 • Ferie w gm. Pionki 1
 • Ferie w gm. Pionki 2

Gmina Iłża

Kino Domu Kultury w Iłży w czasie ferii zaprasza młodych widzów na specjalne seanse. Będzie można obejrzeć nowości filmowe t. j. „Śnieżna paczka” oraz „Urwis”. Seanse odbywać się będą w różnych porach dnia, w godzinach przed popołudniowych o godz. 11:00 i w godzinach popołudniowych o 16:30. Oferujemy obniżone ceny biletów 14 i 12 zł. Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób specjalne dodatkowe zniżki. Terminarz filmów oraz bilety dostępne do nabycia w Kasie Kina oraz na stronie www.bilety.ilza.pl

Natomiast Miejsko-Gminna Biblioteki Publicznej w Iłży Oddział dla Dzieci zachęca młodych czytelników do wypożyczania książek w czasie zimowych ferii. Placówka oferuje m. in. lektury na audiobookach, książki dla najmłodszych, nowości wydawnicze – 600 nowych książek oraz książki popularno-naukowe.

 • Ferie w Iłży 1
 • Ferie w Iłży

Gmina Skaryszew

Uczniowie z Makowa w gminie Skaryszew, nie będą się nudzić w czasie ferii. Skorzystają z ciekawych zajęć podczas warsztatów „Ferie z ekonomią”. Są to dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości skierowane do uczniów klas VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Makowie. Zajęcia w ramach projektu będą realizowane w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

Ferie z ekonomią to także: gry i zabawy edukacyjne, rozwijanie postaw przedsiębiorczych, konkursy i praca w grupach, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i w banku, szkolenie dla nauczyciela. Dla młodzieży to szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną – niezbędną w każdej dziedzinie czekającego ich dorosłego życia.

 • Ferie w Skaryszewie

Gmina Jedlińsk

            Gminne Centrum Kultury  i Kultury Fizycznej  w Jedlińsku zaprasza dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych na „Akcję Zima  z GCKiKF”. Gry, zabawy, szarady jak również zajęcia hand made czyli sprawne ręce to niektóre propozycje  placówki. Zaplanowano również wyjazdy wraz z warsztatami do Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Regionalnego w Kozienicach oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

 • Ferie w Jedlińsku

Gmina Jastrzębia

Gry zespołowe do wyboru, ćwiczenia ogólnorozwojowe, zapasy na macie zapaśniczej, sztuki walki na wesoło oraz gry i zabawy – takie atrakcje zapewni Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jastrzębi. Ferie zainauguruje spotkanie z policją o tematyce „Bezpieczne zabawy – bezpieczne ferie”. W programie również pokazy sztuk walki tj. zapasy czy karate.

 • Ferie w Jastrzębi

Gmina Jedlnia-Letnisko

Gminny Ośrodek Kultury w Jedlnia-Letnisko zaprasza na „Ferie z Pasją” – warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży w wieku 7 do 14 lat. Zajęcia odbywać będą się od 17 lutego do 21 lutego w trzech grupach:

I gr. od 9.30 do 11.00

II gr. od 11.30 do 13.00

III gr. od 13.30 do 15.00.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, artystyczne oraz nauczą się jak z niczego zrobić coś przydatnego. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 7 lutego: tel. 572 288 180, mail: gok@jedlnia.pl w prywatnej wiadomości poprzez fb: www.facebook.com/gok.jedlnialetnisko

 • Ferie w Jedlni-Letnisko

Gmina Wolanów

W gminie Wolanów ofertę dla dzieci przygotowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie i Świetlica w Mniszku. W programie m. in. zajęcia komputerowe, warsztaty kulinarne i plastyczno-techniczne oraz gry, konkursy i zabawy. Zaplanowano również wycieczki do radomskich instytucji kulturalnych.

 • Ferie w Wolanowie
 • Ferie w Mniszku

Gmina Zakrzew

Biblioteka Publiczna Gminy Zakrzew serdecznie zaprasza dzieci „Ferie w bibliotece”. Spotkania odbędą się we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 13.00. W programie m. in. zajęcia manualne, gry, zabawy i konkursy.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 • Ferie w Zakrzewie

wstecz

Aktualności

 • 2020.02.19

  Przed nami tradycyjne zapusty

  Już w najbliższy wtorek 25 lutego w Jedlińsku odbędzie się widowisko plenerowe „Ścięcie Śmierci”, które jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w Polsce i Europie.

   

 • 2020.02.17

  Kto powalczy o Koronę Biegową Powiatu Radomskiego?

  Cztery biegi o różnych dystansach, trasy wyznaczone w najciekawszych zakątkach powiatu radomskiego, rodzinna, sportowa atmosfera i moc pozytywnych emocji, tak w kilku słowach można opisać nową inicjatywę  - Korona Biegowa Powiatu Radomskiego – pod patronatem starosty radomskiego Waldemara Trelki.  

   

 • 2020.02.14

  Starosta zabiera prawo jazdy? Tylko teoretycznie

  Od 15 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Decyzję administracyjną wydaje starosta, ale to nie oznacza, że „zabiera”, a potem może „oddać” prawo jazdy. Starosta jest tylko organem administracyjnym, który prowadzi postępowanie.

   

 • 2020.02.10

  Ruszyła X edycja Konkuru Plastycznego "Bezpiecznie na wsi"

  Informujemy, że trwa X jubileuszowa edycja organizowanego przez KRUS, Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz". Jego wojewódzki etap kończy się 28 lutego 2020 roku. Zachęcamy dzieci - uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w tym przedsięwzięciu.

 • 2020.02.10

  Trzy obwodnice miast w regionie. Jednym z nich Skaryszew

  W poniedziałek, 10 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu zorganizowano konferencję prasową z udziałem parlamentarzystów i samorządowców w sprawie rządowego programu 100 Obwodnic. W jego ramach w Powiecie Radomskim będzie budowana obwodnica Skaryszewa w ciągu drogi krajowej numer 9 Radom – Rzeszów. Oprócz tego w programie znalazły się obwodnice Zwolenia i Lipska na drodze krajowej numer 79.

   

 • 2020.02.07

  Siatkówka będzie promować Powiat Radomski

  W piątek, 7 lutego w Starostwie Powiatowym w Radomiu przedstawiciele klubu WKS Czarni Radom podpisali umowę w sprawie dalszej współpracy pomiędzy znanym klubem siatkarskim a Powiatem Radomskim. Podobną umowę o świadczenie usług promocyjnych zawarto również z klubem E.Leclerc Radomka Radom.

 • 2020.02.06

  W centrum Kowali ma być bezpieczniej. Jest propozycja zmian

  Od dłuższego czasu na skrzyżowaniu w Kowali dochodziło do wielu wypadków i kolizji. O pilną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu jako pierwszy wnioskował starosta Waldemar Trelka. Stało się to możliwe dopiero po przekazaniu Powiatowi Radomskiemu odcinka drogi wojewódzkiej numer 733. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych zaproponował już zmiany, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Zostałyby one wprowadzone jeszcze w lutym lub na początku marca.

   

 • 2020.02.06

  Ostrzeżenie przed oszustwami „na urzędnika”

  W ostatnim na terenie Powiatu Radomskiego odnotowano przypadek oszustwa metodą „na urzędnika”. Nieznany sprawca przedstawił się jako pracownik samorządowy. Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz pozostałe urzędy miast i gmin powiatu informują, że nie żądają telefonicznie jakichkolwiek opłat gotówkowych od mieszkańców. Nie pobierają ich również poprzez inkasentów.

   

 • 2020.02.05

  Rozpoczynają się ferie w naszym powiecie

  Gminy powiatu radomskiego mają bogatą ofertę dla dzieci. Zajęcia sportowe, seanse filmowe oraz zabawy karnawałowe, to tylko część atrakcji, jakie przygotowały placówki gmin z terenu powiatu radomskiego. Przedstawiamy harmonogram zajęć w poszczególnych gminach.

   

 • 2020.02.03

  Debaty młodych historyków

  1 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej hotelu „Portos” w Warszawie spotkali się członkowie i opiekunowie Szkolnych Klubów Debat Historycznych reprezentujący szkoły województwa mazowieckiego. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, członkowie Szkolnego Klubu Debat Historycznych – Jakub Czerniakiewicz, Szymon Jaworski, Paweł  Farbiś, Wiktor Pudlewski, Mateusz Kacperczyk, Igor Ochocki  oraz Jacek Malicki, opiekun młodych historyków.

   

Kalendarium

«luty2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.