Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • I Powiatowe Forum Promocji

Powiat Radomski też może stać się rozpoznawalną marką

Jak zachwalać walory miast i gmin Powiatu Radomskiego? W jaki sposób utrzymywać relacje z mieszkańcami? Co zrobić, aby promocja Jednostek Samorządu Terytorialnego była skuteczna i zarazem optymalna finansowo? Jak najskuteczniej współpracować z mediami, zapraszając na rozmaite wydarzenia? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy I Forum Promocji Powiatu Radomskiego.

Spotkanie, przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu, odbyło się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule w gminie Iłża. Wzięli w nim udział przedstawiciele miast i gmin powiatu radomskiego, którzy na co dzień, oprócz innych obowiązków pracowników samorządowych, zajmują się szeroko rozumianą promocją. Naszym gościem był również Przemysław Burek, burmistrz Iłży.

- Powiat Radomski i tworzące go miasta i gminy mają naprawdę duży potencjał, aby stać się marką rozpoznawalną w całej Polsce – uważa starosta radomski Waldemar Trelka. - Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć ten status we współpracy z pozostałymi włodarzami, do której jak zawsze serdecznie zapraszamy. Inicjatywa zorganizowania tego rodzaju forum to pierwszy krok w tym kierunku – dodaje.

Tysiące turystów w Marculach

Najpierw leśniczy Radosław Koniarz opowiedział o promowaniu walorów przyrodniczych i turystycznych na przykładzie powstania Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach. Oprócz miejsca, gdzie prowadzone są zajęcia i spotkania dla uczniów, stworzono arboretum, czyli ogród, w którym występują rozmaite gatunki roślin z całego świata. Jest to jedyne takie miejsce w regionie radomskim i jedno z nielicznych w Polsce. Była również mowa o jeszcze jednej atrakcji tego miejsca, a mianowicie kolejce wąskotorowej, która w sezonie letnim wozi turystów na trasie Iłża – Marcule.

Według leśniczego, w ostatnich latach Marcule odwiedza aż 10 tysięcy osób, o wiele więcej niż na przykład podobne centrum edukacyjne w bardziej atrakcyjnych turystycznie Górach Świętokrzyskich.

Najlepsze praktyki dla praktyków

W części szkoleniowej doświadczeniami przy tworzeniu nowej marki Iłży podzielił się jej burmistrz Przemysław Burek. Jego zdaniem, gminy powinny wspierać się wzajemnie w promowaniu swoich wydarzeń, a jednym z pomysłów byłoby stworzenie wspólnego kalendarza imprez w całym powiecie radomskim.

Uczestnicy mogli również skorzystać z bezpłatnych warsztatów, dzięki którym zapoznali się między innymi z zasadami działania mediów społecznościowych i sposobami na skuteczne prowadzenie profili miasta czy gminy na facebooku. Była też mowa o najnowszych trendach w promocji miast i gmin, na przykład korzyściach z udziału miejscowości w serialu telewizyjnym. Odbył się również plenerowy warsztat planowania i promocji rozmaitych wydarzeń.

- Chciałem podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie chociażby współpracy z mediami czy korzystania z mediów społecznościowych – mówi Marcin Genca, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Radomiu, który wcześniej przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w dużej korporacji medialnej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w szkoleniach oraz eko-torby z praktycznymi gadżetami z logo Powiatu Radomskiego.

Zyskują mieszkańcy

- Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie miasta i gminy powiatu radomskiego, aby pokazać, że razem możemy zrobić o wiele więcej w zakresie promocji jednostek samorządu terytorialnego. Trzeba tylko wspierać się wzajemnie, akcentując swoje walory i silne strony. Na mądrze prowadzonej promocji zyskują przede wszystkim mieszkańcy, a pośrednio również przedsiębiorcy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, czy usługodawcy – dodaje Marcin Genca.

Wspólnym wnioskiem z tego spotkania była… propozycja organizacji kolejnego, tym razem w o wiele większym gronie. Szkolenia dla pracowników miast i gmin, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, mają być z założenia bezpłatne i nastawione na pozyskanie umiejętności praktycznych, przydatnych w codziennej pracy.

 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji
 • I Powiatowe Forum Promocji

wstecz

Aktualności

 • 2019.11.21

  Drogowcy z Powiatu Radomskiego przygotowani do zimy.

  Dwa obszary utrzymania dróg, dwóch wykonawców z odpowiednią ilością sprzętu i maksymalnym 60-minutowym czasem wejścia do akcji, ponad 4 tysiące ton mieszanki solno-piaskowej do posypywania jezdni, a do odśnieżania ponad 520 kilometrów dróg powiatowych oraz ulic Pionek, Iłży i częściowo Skaryszewa – tak Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych przygotował się do nadchodzącej zimy.

 • 2019.11.19

  Dwadzieścia siedem lat z balladą

  W iłżeckim Domu Kultury już po raz 27 odbyły się prezentacje konkursowe Ogólnopolskich Spotkań z Balladą. W zmaganiach wzięło udział 26 zespołów i solistów z różnych stron kraju, między innymi z: Iłży, Stąporkowa, Szydłowca, Staszowa, Starachowic, Radomia, Kozienic, Warki, Krakowa, Lublina i Warszawy.

 • 2019.11.12

  Samorządowcy jednym głosem w sprawie trasy S12

  Przedstawiciele samorządów powiatów radomskiego i zwoleńskiego wypracowali wspólne stanowisko w sprawie preferowanego wariantu przebiegu drogi ekspresowej S12 na odcinku Radom - Puławy. Wszyscy opowiedzieli się za wariantem A, czyli omijającym Radom od strony południowej w pewnym oddaleniu od miasta, ale z zachowaniem węzłów komunikacyjnych. Burmistrzowie, wójtowie i specjaliści podają konkretne argumenty.

 • 2019.11.12

  Pasieki na medal

  Już po raz piętnasty Starostwo Powiatowe w Radomiu wybrało najlepsze pasieki w powiecie radomskim.

 • 2019.11.08

  Zielone świetowało Niepodległość

  101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była okazją do zorganizowania przez społeczność Zespołu Szkół im Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach licznych wydarzeń.

 • 2019.11.07

  Pionkowscy licealiści pamiętają!

  Uczniowie wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach włączyli się w realizację projektu „BohaterON” – włącz historię!, czyli ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której zadaniem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

 • 2019.11.06

  Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym

  W związku z prowadzonym remontem obiektu mostowego na rzece Tymiance w m. Jedlińsk (ul. Warecka) w ciągu drogi powiatowej nr 3515W Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa - Głowaczów  informujemy, że wykonawca robót firma SKI-BUD Jakub Bogucki z Dąbrowy Tarnowskiej planuje wykonywanie robót w dniach od 08.11.2019 r. do 09.12.2019 r.

 • 2019.11.05

  Narodowe Święto Niepodległości 2020 w Powiecie Radomskim

  Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. W Powiecie Radomskim obchody zapowiadają się bardzo interesująco.

  • Pionki: już w najbliższą środę 6 listopada o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, odbędzie się VI Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni Patriotycznej 2019 “11 LISTOPADA W WYOBRAŹNI DZIECI I MŁODZIEŻY”. 8 listopada godz. 14.00 na stadionie miejskim odbędą się Sztafetowe Biegi Niepodległości dla dzieci i młodzieży

 • 2019.10.30

  Jak dojechać na cmentarze?

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na cmentarze nawet znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. W tym roku święto przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie odwiedzin nekropolii na kilka dni.

 • 2019.10.29

  Ważne decyzje podczas październikowej sesji Rady Powiatu Radomskiego

  Ważne decyzje podczas październikowej sesji Rady Powiatu Radomskiego W poniedziałek, 28 października odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu, podczas której radni niemal jednomyślnie podjęli szereg uchwał. Przyjęto Kartę Praw Rodziny Powiatu Radomskiego, a także program „Bezpieczny Powiat Radomski”. Ponadto został przedstawiony raport o stanie powiatowej oświaty oraz informacja o stanie przebudowy dróg w 2019 roku. Radni dyskutowali również na temat przekazania fragmentów dróg powiatowych poszczególnym gminom.

Kalendarium

«listopad2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.