Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Dzień strażaka 2019 Pionki

Powiatowy Dzień Strażaka 2019 w Pionkach

Uroczysta msza święta, parada pojazdów strażackich, a także medale, awanse i odznaczenia dla tych, którzy ratują życie i mienie – uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowy Zarząd OSP miały miejsce w piątek, 17 maja w Pionkach.

Obchody rozpoczęła Msza święta, którą w kościele świętej Barbary celebrował biskup Piotr Turzyński. Wzięli w niej udział strażacy z PSP i OSP oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

- Chciałbym serdecznie podziękować za piękną służbę, za oddanie człowiekowi, Bogu, Ojczyźnie, za narażanie własnego zdrowia i życia. Chcemy prosić o Boże błogosławieństwo dla całego środowiska straży pożarnej oraz dla tych, którzy służą. Chcemy od świętego Floriana i od strażaków również uczyć się służby, której wzorem jest Chrystus – mówił biskup Piotr Turzyński.

 

Z orkiestrą z Przytyka

Potem uczestnicy obchodów przeszli ulicami Pionek do jednostki przy ulicy Zakładowej. Dowódca uroczystości kapitan Damian Becher złożył meldunek nadbrygadierowi Bogdanowi Łasicy, Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej. Przy dźwiękach hymnu, odegranego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Przytyka, strażacki poczet flagowy wciągnął na maszt flagę państwową.

Jako pierwszy głos zabrał starszy brygadier Marek Krasowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Powitał zaproszonych gości, w tym: wiceministra Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza, posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, posła na Sejm Andrzeja Kosztowniaka, wicewojewodę mazowieckiego Artura Standowicza, starostę powiatu radomskiego Waldemara Trelkę oraz burmistrzów i wójtów z powiatu radomskiego.

- Serdecznie dziękuję za wykazanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych zadaniach, chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie. Składam wyraz wdzięczności, a pamięć kieruję do strażaków - seniorów, którzy przekazali nam swój dorobek oraz podzieli się własnymi doświadczeniami. Podziękowania kieruję również do waszych bliskich, którzy niejednokrotnie wspierają  waszą społeczną działalność w tej odpowiedzialnej, ale jakże zaszczytnej służbie. Życzę wszystkim strażakom pomyślności w służbie, a mieszkańcom powiatu radomskiego bezpieczeństwa – mówił starszy brygadier Krasowski.

 

Nowe samochody, odznaczenia i awanse

Obchody stały się okazją do wręczenia odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych wyróżniającym się strażakom z powiatu radomskiego. Istotnym punktem uroczystości było przekazanie samochodów strażakom Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu.

Wśród przekazujących wozy bojowe był również Waldemar Trelka, starosta radomski, który w swoim przemówieniu do strażaków, podkreślił, jak bardzo potrzebna jest dobra współpraca pomiędzy administracją rządową, Państwową Strażą Pożarną oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządem powiatowym.

Srebrny Medale za długoletnią służbę postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy otrzymali: aspirant Grzegorz Kogut, brygadier Robert Prokop, młodszy brygadier Jacek Pytlak, aspirant sztabowy Zbigniew Zdral. Brązowy medal otrzymał natomiast starszy kapitan Arkadiusz Bogucki.

W trakcie uroczystości wręczono również, postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych, brązową odznakę aspirantowi sztabowemu Sylwestrowi Petniakowi, starszemu kapitanowi  Arturowi Skwarczyńskiemu oraz aspirantowi Tomaszowi Socha.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali: komisarz Mateusz Podlewski, starszy ogniomistrz Krzysztof Ciucias, aspirant Dariusz Jasik oraz młodszy aspirant Lech Ginał.

Awans na stopień brygadiera otrzymał dotychczasowy komendant pionkowskiej jednostki Grzegorz Wikaliński oraz Bartosz Musiał z Warszawy. Stopień młodszego brygadiera otrzymał dotychczasowy kapitan Robert Adamczyk, Jacek Pytlak oraz Sławomir Zarzycki. To jednak nie jedyni wyróżnieni podczas uroczystości. Strażacy zostali awansowani również na stopnie starszego kapitana, kapitana, starszego ogniomistrza, ogniomistrza, młodszego ogniomistrza, starszego sekcyjnego oraz sekcyjnego.

Tuż po wręczeniu medali i awansów do strażaków popłynęło wiele ciepłych słów od przedstawicieli władz centralnych, posłów oraz władz samorządowych. Po zakończeniu przemówień strażacy ochotnicy oraz Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w uroczystej paradzie ulicami miasta.

Galeria zdjęć

 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki
 • Dzień strażaka 2019 Pionki

wstecz

Aktualności

 • 2019.06.19

  Drogi w powiecie radomskim z największym rządowym dofinansowaniem w regionie

  Dwa duże wnioski, złożone przez Powiat Radomski do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, uzyskały największe dofinansowanie w regionie radomskim. W 2019 roku na modernizację dróg w gminach Gózd, Skaryszew, Kowala i Wierzbica samorząd powiatowy otrzyma łącznie blisko 6 milionów złotych.

 • 2019.06.17

  Zlot rowerowy nad zalewem w Domaniowie

  Piękna pogoda, wspaniałe krajobrazy i atrakcyjne nagrody sprawiły, że prawie 400 uczniów, przybyło nad zalew w Domaniowie w ramach XVI Rowerowego Zlotu Gwieździstego, który odbył się w piątek, 14 czerwca.

 • 2019.06.13

  Holendrzy zachwyceni gospodarstwem w powiecie radomskim

  Holendrzy zachwyceni gospodarstwem w powiecie radomskim

  Grupa rolników z Holandii, głównie producentów mleka i hodowców bydła, gościła w środę, 12 czerwca w gospodarstwie paprykowym pana Łukasza Jankowskiego, laureata naszego konkursu Perła Powiatu, w miejscowości Dęba koło Przytyka. Gościom bardzo podobały się najnowocześniejsze metody uprawy tego smacznego warzywa.

 • 2019.06.05

  Inwestycje drogowe w powiecie radomskim

  Milionowe oszczędności, długie odcinki do modernizacji oraz nowe ścieżki rowerowe – tak można w skrócie podsumować tegoroczne inwestycje drogowe w powiecie radomskim. W sumie zmodernizowanych ma być ponad 35 kilometrów dróg, które łączą wiele miejscowości w różnych gminach powiatu. Gdzie trwają lub zaczną się prace?

 • 2019.05.30

  Iłżeckie Dni Leśmianowskie

  Leśmianowskie konkursy artystyczne, wystawy plastyczne oraz koncert gwiazd piosenki autorskiej wypełniły program XXXIII Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich organizowanych przez Iłżecki Dom Kultury.

 • 2019.05.29

  Nowa dyrektor szpitala w Pionkach

  Bernarda Dudek została dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu po dwóch konkursach na to stanowisko, do których zgłaszała się tylko jedna osoba.

 • 2019.05.29

  Wielkie sukcesy niewielkiego Warsztatu Terapii Zajęciowej Pozytywni!

  Jednym z ostatnich jest zdobycie pierwszego miejsca na II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Radomiu. Jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ w konkursie brało udział siedemnaście zespołów z całej Polski.

 • 2019.05.24

  O szpitalu w Iłży i projekcie multimodalnym, czyli majowa sesja Rady Powiatu

  W piątek, 24 maja odbyła się VIII Sesja Rady Powiatu, podczas której starosta przekazał Radnym informację o pracy Zarządu pomiędzy sesjami oraz o wykorzystaniu środków unijnych i własnych na zadania inwestycyjne.

 • 2019.05.24

  Sukcesy uczniów konkursie „Nasza Mała Ojczyzna – Pionki i Powiat Radomski”

  W pionkowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się podsumowanie X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była twórczość wielkiego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

 • 2019.05.24

  W powiecie nie ma zagrożenia powodzią. Poszkodowani mieszkańcy otrzymali już pomoc

  W ostatnich dniach strażacy i mieszkańcy z niemal wszystkich gminy powiatu radomskiego borykali się ze skutkami gwałtownych i intensywnych opadów deszczu, a więc podtopieniami. Mimo wszystko stopień zagrożenia powodziowego na terenie powiatu jest jeszcze niski. Gdzie były największe straty?

Kalendarium

«czerwiec2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia

 • 302019-06-30 Powitanie lata w Domaniowie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.