Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej

Jednostka OSP w Rudzie Małej może kupować nowy wóz gaśniczy

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Małej w gminie Kowala mają już promesę na kwotę 730 tysięcy złotych oraz realne wsparcie ze strony władz powiatu radomskiego. Od wielu lat czekali na możliwość zakupu średniego wozu gaśniczego, ale z wielu względów nie udawało się tego dokonać. – Swoją ofiarną pracą na rzecz mieszkańców gminy Kowala, ale też powiatu radomskiego, druhny i druhowie dowiedli już wielokrotnie, że zasługują na pełne wsparcie w tej sprawie – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Jednostka OSP w Rudzie Małej działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dużym problemem dla strażaków, uczestniczących często w różnych działaniach, głównie ratownictwa drogowego, był brak nowoczesnego wozu bojowego. Ponad 30-letnie iveco, które posiada obecnie jednostka, jest utrzymywane w pełnej gotowości tylko dzięki poświęceniu i trosce druhów. Drugi wóz bojowy, ciężki Jelcz, utrzymany w idealnym stanie, jest używany przede wszystkim do działań gaśniczych. W jednostce czynnie działa kilkudziesięciu strażaków, w tym pięć pań, a niektóre z nich regularnie wyjeżdżają na akcje.

Finansowa układanka gotowa

Nowy średni wóz gaśniczy z podstawowym wyposażeniem kosztuje około 750-800 tysięcy złotych. Próby zdobycia finansowania na zakup nowego wozu były podejmowane kilkakrotnie, ale nigdy nie udawało się zebrać kwoty wystarczającej na zakup. W styczniu tego roku swoje wsparcie dla strażaków z Rudy Malej zadeklarował starosta radomski Waldemar Trelka. W czwartek, 16 maja, podczas spotkania ze strażakami – ochotnikami, mógł przekazać im dobre wiadomości.

- Na początku mieliśmy tylko 250 tysięcy złotych, zarezerwowane w budżecie i zaakceptowane przez Radę Gminy Kowala. Potrzeba było zdecydowanych działań. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 230 tysięcy złotych – powiedział Waldemar Trelka. - Swoje cegiełki finansowe dołożyły też Państwowa Straż Pożarna oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, łącznie 150 tysięcy złotych. W efekcie tych działań jednostka ma już zebrane 730 tysięcy złotych. Teraz trzeba jak najszybciej rozpocząć procedurę przetargową. W razie konieczności będziemy mogli wesprzeć zakup, aby nowy wóz wreszcie stanął w remizie – dodał starosta radomski.

Strażaków wsparł też kwotą 130 tysięcy złotych wojewoda mazowiecki. Za pomoc i wsparcie dziękował zaś druh Mariusz Bielecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Małej.

To jedyna szansa

Obecny podczas spotkania młodszy brygadier  Paweł Tuzinek, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz komendant OSP w powiecie radomskim, podkreślił, że szansa na zakup drugi raz już się nie powtórzy.

- Na dotacje centralne liczy bardzo wiele jednostek OSP w całym kraju, jeśli teraz nie zostaną one wykorzystane, o zakupie wozu nie będzie mowy. Liczę na pomoc ze strony władz gminy Kowala przy przetargu, a do druhów apeluję, aby nie przesadzili z wymaganiami, bo to może spowodować, że samochód będzie droższy. O dodatkowe wyposażenie będziemy się martwić później – tłumaczył komendant Paweł Tuzinek.

Pełne wsparcie dla strażaków ze strony Urzędu Gminy zadeklarował obecny na spotkaniu Dariusz Bulski, wójt gminy Kowala. On również stwierdził, że jeśli byłaby taka potrzeba, gmina będzie w stanie dołożyć pieniądze do zakupu.

Najlepsi w powiecie radomskim

Starosta Waldemar Trelka pogratulował również druhom zdobycia tytułu Najlepszej Jednostki OSP w powiecie radomskim w regionalnym konkursie, towarzyszącym tegorocznej ogólnopolskiej akcji Floriany. Przekazał też druhom specjalną mapę dla jednostek OSP, na wojskowym podkładzie topograficznym oraz drobne upominki dla jednostki.

 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej
 • Wsparcie dla OSP w Rudzie Małej

wstecz

Aktualności

 • 2019.06.19

  Drogi w powiecie radomskim z największym rządowym dofinansowaniem w regionie

  Dwa duże wnioski, złożone przez Powiat Radomski do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, uzyskały największe dofinansowanie w regionie radomskim. W 2019 roku na modernizację dróg w gminach Gózd, Skaryszew, Kowala i Wierzbica samorząd powiatowy otrzyma łącznie blisko 6 milionów złotych.

 • 2019.06.17

  Zlot rowerowy nad zalewem w Domaniowie

  Piękna pogoda, wspaniałe krajobrazy i atrakcyjne nagrody sprawiły, że prawie 400 uczniów, przybyło nad zalew w Domaniowie w ramach XVI Rowerowego Zlotu Gwieździstego, który odbył się w piątek, 14 czerwca.

 • 2019.06.13

  Holendrzy zachwyceni gospodarstwem w powiecie radomskim

  Holendrzy zachwyceni gospodarstwem w powiecie radomskim

  Grupa rolników z Holandii, głównie producentów mleka i hodowców bydła, gościła w środę, 12 czerwca w gospodarstwie paprykowym pana Łukasza Jankowskiego, laureata naszego konkursu Perła Powiatu, w miejscowości Dęba koło Przytyka. Gościom bardzo podobały się najnowocześniejsze metody uprawy tego smacznego warzywa.

 • 2019.06.05

  Inwestycje drogowe w powiecie radomskim

  Milionowe oszczędności, długie odcinki do modernizacji oraz nowe ścieżki rowerowe – tak można w skrócie podsumować tegoroczne inwestycje drogowe w powiecie radomskim. W sumie zmodernizowanych ma być ponad 35 kilometrów dróg, które łączą wiele miejscowości w różnych gminach powiatu. Gdzie trwają lub zaczną się prace?

 • 2019.05.30

  Iłżeckie Dni Leśmianowskie

  Leśmianowskie konkursy artystyczne, wystawy plastyczne oraz koncert gwiazd piosenki autorskiej wypełniły program XXXIII Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich organizowanych przez Iłżecki Dom Kultury.

 • 2019.05.29

  Nowa dyrektor szpitala w Pionkach

  Bernarda Dudek została dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu po dwóch konkursach na to stanowisko, do których zgłaszała się tylko jedna osoba.

 • 2019.05.29

  Wielkie sukcesy niewielkiego Warsztatu Terapii Zajęciowej Pozytywni!

  Jednym z ostatnich jest zdobycie pierwszego miejsca na II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Radomiu. Jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ w konkursie brało udział siedemnaście zespołów z całej Polski.

 • 2019.05.24

  O szpitalu w Iłży i projekcie multimodalnym, czyli majowa sesja Rady Powiatu

  W piątek, 24 maja odbyła się VIII Sesja Rady Powiatu, podczas której starosta przekazał Radnym informację o pracy Zarządu pomiędzy sesjami oraz o wykorzystaniu środków unijnych i własnych na zadania inwestycyjne.

 • 2019.05.24

  Sukcesy uczniów konkursie „Nasza Mała Ojczyzna – Pionki i Powiat Radomski”

  W pionkowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się podsumowanie X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była twórczość wielkiego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

 • 2019.05.24

  W powiecie nie ma zagrożenia powodzią. Poszkodowani mieszkańcy otrzymali już pomoc

  W ostatnich dniach strażacy i mieszkańcy z niemal wszystkich gminy powiatu radomskiego borykali się ze skutkami gwałtownych i intensywnych opadów deszczu, a więc podtopieniami. Mimo wszystko stopień zagrożenia powodziowego na terenie powiatu jest jeszcze niski. Gdzie były największe straty?

Kalendarium

«czerwiec2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia

 • 302019-06-30 Powitanie lata w Domaniowie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.