Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Lotnisko w Radomiu

Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Marek Suski, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Mariusz  Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Nie zabrakło też parlamentarzystów PiS z regionu, a także przedstawicieli wojska, czy radomskiego biznesu.

Inwestycja głęboko uzasadniona

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma głębokie uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

- Lotniska pomocnicze na całym świecie są tworzone w odległości około 100 kilometrów od metropolii, tak będzie również w przypadku powstania CPK w Baranowie, dla którego głównym zapleczem będzie właśnie port lotniczy w Radomiu - mówił premier Morawiecki, podkreślając, że już od od trzech lat trwały prace nad projektami, które zwiększą szanse rozwojowe Radomia i powiatu radomskiego.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękował z kolei wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie plan zrównoważonego rozwoju, wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego również ziemia radomska ma mieć okazję do szybkiego rozwoju i doganiania Warszawy, która pędzi niczym pendolino - mówił Adam Bielan.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski zaakcentował zaś znaczenie nowego lotniska dla biznesu. - Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom - mówił podczas uroczystości.

Pamięci Robotników Czerwca 1976

Premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Suski, wicemarszałek Adam Bielan, wiceminister Mikołaj Wild i prezes Mariusz Szpikowski wbili też pierwszą łopatę na placu budowy. W ten symboliczny sposób rozpoczęli budowę nowego portu, który już za dwa lata ma obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie. Zaprezentowali też nową nazwę dla przyszłego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Powiatowy wkład w gigantyczną inwestycję

Uroczystość na lotnisku w Radomiu nie mogła obyć się bez samorządowców z powiatu radomskiego. Reprezentowali go starosta Waldemar Trelka oraz członek zarządu powiatu Zdzisław Mroczkowski. Byli też obecni: Ewa Markowska - Bzducha, wójt gminy Wolanów, Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, czy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Oficjalne uroczystości zakończyła wizyta szefa rządu pod Pomnikiem Czerwca 1976, gdzie czekali na niego uczestnicy tamtych wydarzeń oraz leśnicy. Premier złożył również kwiaty pod pomnikiem Pary Prezydenckiej. W obu miejscach towarzyszył mu również starosta radomski wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem.

Jak podkreśla Waldemar Trelka, powiat radomski ma również wkład w tę przełomową dla regionu inwestycję, ponieważ w zakres rozbudowy portu lotniczego wchodzi półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń – Małęczyn.

- Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, w myśl zapisów tak zwanego ZIL-u, czyli Zezwolenia na Inwestycję Lotniskową, inwestor musi zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt. Ma ona zostać wykonana do września 2020 roku - mówi Waldemar Trelka. - Będzie przebiegać równolegle do istniejącej drogi w Kiedrzyniu, ale po terenach prywatnych, mniej więcej tam, gdzie podczas pokazów Air Show znajdują się parkingi. Działki pod inwestycję, ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę, realizowaną z tak zwanej specustawy drogowej, będzie nadzorować Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oraz wydziały Starostwa Powiatowego - dodaje starosta radomski.

 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Radomiu

wstecz

Aktualności

 • 2019.07.12

  Radzili o powiatowych finansach

  Kolejna, X sesja Rady Powiatu Radomskiego za nami.

 • 2019.07.12

  Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Aktywny samorząd”

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu zaprasza osoby z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym i zamieszkałe na terenie powiatu radomskiego, do składania wniosków o dofinansowanie.

 • 2019.07.03

  Nowi dyrektorzy liceów w Pionkach oraz Iłży

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła dwa konkursy oświatowe, prowadzone przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu. Liceum w Pionkach ma nowego dyrektora i jest nim Pan Rafał Kącki. Liceum w Iłży będzie nadal zarządzać Pani Agnieszka Kopeć - Fila.

 • 2019.07.02

  Nowa droga i most w Owadowie już otwarte

  Mieszkańcy miejscowości Owadów w gminie Jastrzębia mogą już użytkować około 1,5 kilometra drogi powiatowej relacji Gulin – Wsola – Wojciechów. Dodatkowo wyremontowano tam most na rzece Mlecznej. Otwarcie inwestycji miało miejsce 1 lipca 2019 roku.

 • 2019.07.02

  Młodzi strażacy na spotkaniu w Iłży

  29 czerwca 2019 roku w Sali Widowiskowo-Kinowej w Iłży odbyło się II Powiatowe Spotkanie Opiekunów i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Radomskiego. Patronat Honorowy nad spotkaniem objęli: starosta radomski Waldemar Trelka oraz burmistrz Miasta i Gminy Iłża Przemysław Burek. Organizatorami spotkania byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu oraz Urząd Miasta i Gminy Iłża.
 • 2019.07.01

  Gorące Powitanie Lata w Domaniowie

  To już tradycja, że sezon letni rozpoczynamy nad największym zbiornikiem wodnym w powiecie radomskim, czyli zalewem w Domaniowie. W tym roku dopisała wręcz upalna pogoda oraz publiczność, więc wydarzenie zaliczamy do tych wyjątkowo udanych.
 • 2019.06.28

  Starosta Radomski i Zarząd Powiatu z absolutorium i wotum zaufania

  W piątek, 28 czerwca radni Rady Powiatu Radomskiego zdecydowali o udzieleniu wotum zaufania dla starosty Waldemara Trelki oraz całego Zarządu Powiatu, który otrzymał również absolutorium.  Radni jednogłośnie przyjęli też sprawozdanie z realizacji i wykonania budżetu za 2018 rok.

 • 2019.06.25

  Kulturalny potencjał powiatu w Wierzbicy

  Piękna pogoda sprawiła, że w niedzielę, 23 czerwca do Wierzbicy przybyli przedstawiciele niemal wszystkich gmin powiatu radomskiego, aby zaprezentować się przed licznie zgromadzoną publicznością podczas XV Przeglądu Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego.

 • 2019.06.19

  Drogi w powiecie radomskim z największym rządowym dofinansowaniem w regionie

  Dwa duże wnioski, złożone przez Powiat Radomski do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, uzyskały największe dofinansowanie w regionie radomskim. W 2019 roku na modernizację dróg w gminach Gózd, Skaryszew, Kowala i Wierzbica samorząd powiatowy otrzyma łącznie blisko 6 milionów złotych.

 • 2019.06.17

  Zlot rowerowy nad zalewem w Domaniowie

  Piękna pogoda, wspaniałe krajobrazy i atrakcyjne nagrody sprawiły, że prawie 400 uczniów, przybyło nad zalew w Domaniowie w ramach XVI Rowerowego Zlotu Gwieździstego, który odbył się w piątek, 14 czerwca.

Kalendarium

«lipiec2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.