Aktualności 2019

Breadcrumbs

Treść strony

 • Lotnisko w Radomiu

Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Marek Suski, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Mariusz  Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Nie zabrakło też parlamentarzystów PiS z regionu, a także przedstawicieli wojska, czy radomskiego biznesu.

Inwestycja głęboko uzasadniona

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma głębokie uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

- Lotniska pomocnicze na całym świecie są tworzone w odległości około 100 kilometrów od metropolii, tak będzie również w przypadku powstania CPK w Baranowie, dla którego głównym zapleczem będzie właśnie port lotniczy w Radomiu - mówił premier Morawiecki, podkreślając, że już od od trzech lat trwały prace nad projektami, które zwiększą szanse rozwojowe Radomia i powiatu radomskiego.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękował z kolei wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie plan zrównoważonego rozwoju, wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego również ziemia radomska ma mieć okazję do szybkiego rozwoju i doganiania Warszawy, która pędzi niczym pendolino - mówił Adam Bielan.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski zaakcentował zaś znaczenie nowego lotniska dla biznesu. - Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom - mówił podczas uroczystości.

Pamięci Robotników Czerwca 1976

Premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Suski, wicemarszałek Adam Bielan, wiceminister Mikołaj Wild i prezes Mariusz Szpikowski wbili też pierwszą łopatę na placu budowy. W ten symboliczny sposób rozpoczęli budowę nowego portu, który już za dwa lata ma obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie. Zaprezentowali też nową nazwę dla przyszłego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Powiatowy wkład w gigantyczną inwestycję

Uroczystość na lotnisku w Radomiu nie mogła obyć się bez samorządowców z powiatu radomskiego. Reprezentowali go starosta Waldemar Trelka oraz członek zarządu powiatu Zdzisław Mroczkowski. Byli też obecni: Ewa Markowska - Bzducha, wójt gminy Wolanów, Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, czy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Oficjalne uroczystości zakończyła wizyta szefa rządu pod Pomnikiem Czerwca 1976, gdzie czekali na niego uczestnicy tamtych wydarzeń oraz leśnicy. Premier złożył również kwiaty pod pomnikiem Pary Prezydenckiej. W obu miejscach towarzyszył mu również starosta radomski wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem.

Jak podkreśla Waldemar Trelka, powiat radomski ma również wkład w tę przełomową dla regionu inwestycję, ponieważ w zakres rozbudowy portu lotniczego wchodzi półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń – Małęczyn.

- Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, w myśl zapisów tak zwanego ZIL-u, czyli Zezwolenia na Inwestycję Lotniskową, inwestor musi zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt. Ma ona zostać wykonana do września 2020 roku - mówi Waldemar Trelka. - Będzie przebiegać równolegle do istniejącej drogi w Kiedrzyniu, ale po terenach prywatnych, mniej więcej tam, gdzie podczas pokazów Air Show znajdują się parkingi. Działki pod inwestycję, ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę, realizowaną z tak zwanej specustawy drogowej, będzie nadzorować Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oraz wydziały Starostwa Powiatowego - dodaje starosta radomski.

 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Radomiu

wstecz

Aktualności

 • 2019.05.22

  Młodzi mieszkańcy powiatu radomskiego laureatami konkursu „Bezpiecznie na wsi…”

  „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” - to hasło IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, którego podsumowanie odbyło się we wtorek, 21 maja w Placówce Terenowej KRUS w Radomiu.

 • 2019.05.22

  Skutki nawałnicy w powiecie

  Trwa szacowanie strat w gospodarstwach, które ucierpiały w wyniku przejścia trąby powietrznej w Gminie Wolanów oraz Gminie Przytyk.

 • 2019.05.21

  Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym - 21.05.0219r.

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej nr 3564W Radom-Augustów, od 22 maja 2019 r. zostanie zamknięty dla ruchu odcinek drogi od skrzyżowania z południową obwodnicą Radomia w miejscowości Kosów do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 733 w miejscowości Augustów.

 • 2019.05.17

  Powiatowy Dzień Strażaka 2019 w Pionkach

  Uroczysta msza święta, parada pojazdów strażackich, a także medale, awanse i odznaczenia dla tych, którzy ratują życie i mienie – uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowy Zarząd OSP miały miejsce w piątek, 17 maja w Pionkach.

 • 2019.05.17

  Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. Finałowy koncert laureatów odbył się 16 maja w Kuźni Artystycznej radomskiego Amfiteatru.
 • 2019.05.17

  Nagroda Kryształowy Czepek dla pielęgniarki z Iłży

  W piątek, 17 maja w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbyła się uroczysta Gala Nagrody Kryształowy Czepek, zorganizowana przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Radomiu. Była to okazja do uhonorowania ciężkiej pracy, troski i opieki nad pacjentami. Wśród laureatek znalazła się Danuta Goguła z Iłży.

 • 2019.05.16

  Jednostka OSP w Rudzie Małej może kupować nowy wóz gaśniczy

  Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Małej w gminie Kowala mają już promesę na kwotę 730 tysięcy złotych oraz realne wsparcie ze strony władz powiatu radomskiego. Od wielu lat czekali na możliwość zakupu średniego wozu gaśniczego, ale z wielu względów nie udawało się tego dokonać. – Swoją ofiarną pracą na rzecz mieszkańców gminy Kowala, ale też powiatu radomskiego, druhny i druhowie dowiedli już wielokrotnie, że zasługują na pełne wsparcie w tej sprawie – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.
 • 2019.05.13

  Co za jazda! po powiecie radomskim

  Razem z 500 rowerzystami dotarliśmy wczoraj, 12 maja na metę wyprawy rowerowej Co za jazda!, nad którą patronat objął starosta radomski Waldemar Trelka. Tegoroczna, druga edycja wycieczki swój początek miała w centrum Radomia. Dalej trasa prowadziła przez malownicze tereny powiatu radomskiego. Barwny peleton pokonał 32 km. W Wolanowie przy urzędzie władze gminy przygotowały słodki poczęstunek.
 • 2019.05.10

  Święto Polskiej Niezapominajki

  19 maja 2019 r.

 • 2019.05.07

  Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

  We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

Kalendarium

«maj2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:
pn: 8.00 - 16.00
wt - pt: 7.30 - 15.30
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.