Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

W piątek, 28 sierpnia 2020 roku odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Najważniejsze decyzje, podjęte przez radnych to między innymi rezygnacja z zaciągnięcia 7,5-milionowego kredytu oraz umorzenie zadłużenia szpitala w Pionkach w kwocie 1,7 miliona złotych. Uchwalono również powiatowy program na rzecz osób niepełnosprawnych.


Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, któremu towarzyszył wiceprzewodniczący Zdzisław Mroczkowski. Waldemar Trelka, starosta radomski przedstawił informacje o pracach Zarządu Powiatu w ostatnich tygodniach oraz poinformował o wykorzystaniu środków unijnych i własnych na zadania inwestycyjne.

- Wyrazy uznania dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które od stycznia tego roku pozyskało ze środków zewnętrznych i krajowych 1. 736,608 miliona złotych - powiedział między innymi starosta Waldemar Trelka.

Radni zapoznali się również z wykonaniem planów finansowych za pierwsze półrocze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach oraz Iłży. Informacje o sytuacji w zarządzanych przez siebie placówkach przekazały zarządzające szpitalami w Pionkach i Iłży, czyli odpowiednio: dyrektor Bernarda Dudek oraz dyrektor Marzena Barwicka.

Pozytywne zmiany w budżecie

W trakcie obrad zdecydowano również o wprowadzeniu zmian do uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Radomskiego oraz uchwały budżetowej na rok 2020. Przede wszystkim zrezygnowano z zaciągnięcia kredytu w wysokości 7,5 miliona złotych, zaplanowanego wcześniej w uchwale budżetowej na 2020 rok.

Stan finansów Powiatu Radomskiego - mimo skutków epidemii koronawirusa - przedstawia się całkiem dobrze. Stało się tak za sprawą dodatkowych środków zewnętrznych, pozyskanych głównie z funduszy rządowych. Takim zastrzykiem finansowym ma być przekazanie dla powiatu ponad 11,1 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych, czyli tzw. Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. To największa kwota, przyznana samorządowi powiatowemu w całym regionie radomskim.
 

Umorzenie długu szpitala

Radni zgodzili się przy tym na umorzenie kwoty 1,7 miliona złotych zobowiązań, jakie wobec powiatu posiadał szpital w Pionkach. To jeden z kolejnych elementów długofalowego planu oddłużania pionkowskiej placówki służby zdrowia, zaproponowany przez starostę i Zarząd Powiatu.

- Zaplanowaliśmy w 2020 roku bardzo dużo inwestycji, a dodatkowo na nasze barki wzięliśmy również wiele innych zadań. Planując je, braliśmy pod uwagę również zaciągnięcie kredytu na ich realizację w wysokości 7,5 miliona złotych. Dziś zrezygnowaliśmy z jego zaciągnięcia, mało tego: umorzyliśmy także 1.7 miliona na oddłużenie szpitala w Pionkach, a przecież na bieżąco realizujemy nasze inwestycje i wciąż dokładamy nowych zadań –tak w imieniu Zarządu Powiatu uzasadniał zmiany starosta Waldemar Trelka.

MOW w Wierzbicy zostaje

Następnie radni uchwalili Powiatowy Program Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2020 – 2023 oraz zatwierdzili do realizacji projekt pozakonkursowy „Szansa dla Ciebie”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Nadany został także nowy statut dla Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz ustalony nowy plan sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Radomskiego.

Jak już informowaliśmy, Zarząd Powiatu Radomskiego odstąpił od zamiaru likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy. Główną przyczyną zmiany decyzji stało się zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Nastąpił również znaczny wzrost liczby wychowanek, co pozwala na bilansowanie się działalności placówki. Dlatego podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu, pomimo spełnienia wszystkich wymaganych warunków formalnych, nie poddawano pod głosowanie uchwały o ostatecznej likwidacji MOW w Wierzbicy. Odstąpienie od tej decyzji kończy procedurę w tej sprawie.

Pomoc dla Gminy Zakrzew

Ponadto radni zadecydowali w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Zakrzew na dofinansowanie zadania własnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Zapoznali się także ze sprawozdaniami z działań podejmowanych przez Państwowe Gospodarstwa Wodne Wody Polskie, Nadzory Wodne w: Białobrzegach, Iłży, Kozienicach, Przysusze, Radomiu – na obszarze powiatu, a także Szydłowcu i Zwoleniu. Sesję zakończyły jak zawsze wolne wnioski, interpelacje i zapytania radnych.

Galeria zdjęć

 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 1
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 2
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 3
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 4
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 5
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 6
 • Sesja o finansach Powiatu Radomskiego 7

wstecz

Aktualności

 • 2020.09.21

  Radni o podziale Mazowsza i godnych patronach szpitala w Pionkach

  Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek, 21 września, Rada Powiatu w Radomiu przyjęła pozytywne stanowisko w sprawie podziału województwa mazowieckiego. Poprzedziła je momentami gorąca dyskusja radnych. Przychylono się również do wniosku o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich – Pary Prezydenckiej nowemu szpitalowi w Pionkach. W tej ostatniej kwestii uchwała została przyjęta jednogłośnie.

 • 2020.09.17

  Uwaga na fałszywą akcję „Polska dla hoteli” – to oszustwo „na bon turystyczny”

  Jak informuje Powiatowy Rzecznik Konsumenta, coraz częściej mieszkańcy Powiatu Radomskiego odbierają liczne telefony od niezidentyfikowanych oszustów, zachęcające do skorzystania ze „specjalnej oferty na voucher urlopowy”. Na czym polega to oszustwo?

 • 2020.09.15

  Dyżury Rzecznik Praw Rodziny Powiatu Radomskiego Jolanty Borek

  W styczniu tego roku starosta radomski, w ramach funkcjonowania Karty Praw Rodziny Powiatu Radomskiego, powołał Rzecznika Praw Rodziny Powiatu Radomskiego. Społeczną funkcję sprawuje Jolanta Borek.

  Zobacz terminy najbliższych dyżurów.

 • 2020.09.15

  Ambasador Austrii z wizytą u Starosty Radomskiego

  W poniedziałek, 14 września Waldemar Trelka - starosta radomski spotkał się z Ambasadorem Austrii dr Wernerem Almhoferem. Towarzyszył mu radca handlowy Konstantin Bekos.

   

 • 2020.09.07

  Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Radomskiego zakończona

  W poniedziałek, 07 września 2020 roku odbyła się uroczystość otwarcia V odcinka przebudowanej drogi powiatowej Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów. Ostatni, V etap, był realizowany w cyklu dwuletnim w latach 2019 - 2020 w ramach 80 – procentowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz dotacji udzielonych z budżetu gmin Jedlińsk i Jastrzębia, wynoszących 35 procent wkładu własnego Powiatu Radomskiego.

 • 2020.09.05

  Ochotnicza Straż Pożarna w Cerekwi ma powody do dumy i świętowania

  W sobotę, 5 września strażacy - ochotnicy z Cerekwi otrzymali od starosty radomskiego Waldemara Trelki motopompę pożarniczą. Sprzęt jest nagrodą w akcji profrekwencyjnej, którą starosta ogłosił przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Gmina z najwyższą frekwencją miała otrzymać quada dla wybranej jednostki OSP.

   

 • 2020.09.03

  Powiat Radomski wspiera najsłabszych

  Epidemia koronawirusa zmieniła życie społeczne, jednak w szczególnej sytuacji znalazły się osoby niepełnosprawne, czy podopieczni domów pomocy społecznej, gdzie potrzeby zabezpieczenia ich zdrowia i życia są ogromne. Duże wsparcie zapewniło im Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz władze Powiatu Radomskiego.

   

 • 2020.09.02

  Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

  Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

   

 • 2020.08.31

  Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie sanitarnym

  Wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego 1 września uczniowie szkół średnich w Powiecie Radomskim rozpoczynają naukę. Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu zapewnia, że zajęcia zostaną zorganizowane w sposób bezpieczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 • 2020.08.28

  Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

  W piątek, 28 sierpnia 2020 roku odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Najważniejsze decyzje, podjęte przez radnych to między innymi rezygnacja z zaciągnięcia 7,5-milionowego kredytu oraz umorzenie zadłużenia szpitala w Pionkach w kwocie 1,7 miliona złotych. Uchwalono również powiatowy program na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kalendarium

«wrzesień2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ograniczona obsługa interesantów Wydziału Budownictwa i Architektury w poniedziałek 28 września 2020 roku