Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Podpisanie umów

Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

W spotkaniu, które przeprowadzono z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wzięli udział: Waldemar Trelka, starosta radomski, Krzysztof Murawski, przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk oraz Anna  Rogulska, radna Powiatu Radomskiego i jednocześnie skarbnik  gminy Przytyk. Wykonawców reprezentowali: Ryszard Wojton, prezes spółki Budromost-Starachowice oraz Grzegorz Adamus, zastępca prezesa, a inwestora - Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu.

Wykonawca gotowy do pracy

Podczas spotkania omówiono również zagadnienia związane z rozpoczęciem i prowadzeniem robót budowlanych oraz przygotowanie firmy do realizacji zadania, w tym planowany termin rozpoczęcia prac, poszczególne etapy robót, czy przewidywane utrudnienia w ruchu. Wójt Dariusz Wołczyński zwracał uwagę wykonawcy na konieczność zapewnienia dojazdu do tamtejszej oczyszczalni ścieków oraz dojazdu do kilku posesji.

Przedstawiciele starachowickiej firmy drogowej zapewnili z kolei, że sytuacja epidemiologiczna nie powinna mieć wpływu na terminowość prowadzenia  poszczególnych etapów robót  i całej inwestycji. Ich pracownicy realizują zadania z zachowaniem środków bezpieczeństwa, są dowożeni na budowy firmowym transportem i jak dotąd żaden z nich nie miał objawów koronawirusa.

Ponad 3,5 kilometra ważnej drogi

Modernizowany odcinek drogi  powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na terenie gminy Przytyk będzie miał długość około 3,5 kilometra (dokładnie 3 565,96 metra). Obecnie droga posiada nawierzchnię gruntową. W ramach prac zostaną wytyczone granice działek, wzmocniona konstrukcja jezdni oraz ułożona nowa nawierzchnia o szerokości 6 metrów. Oprócz tego wykonawca zbuduje skrzyżowania z drogami gminnymi oraz drogami wewnętrznymi, a także istniejące zjazdy indywidualne oraz publiczne. Na zakończenie zostanie wykonane odwodnienie drogi oraz jej oznakowanie poziome i pionowe. Na wszystkie prace, oprócz ścieralnego oznakowania poziomego, wykonawca udzielił 7 lat gwarancji. Termin zakończenia robót to 30 listopada 2020 roku.

Szacunkowa wartość inwestycji zgodnie z kosztorysem wynosiła ponad 6 milionów złotych, ale w przetargu starachowicka firma zaproponowała niewiele ponad 5 milionów złotych (dokładnie 5 092 220,58 zł). Powiat Radomski pozyskał 70 procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020, czyli kwotę ponad 3,5 miliona złotych.

- Dzięki bardzo dobrej współpracy z panem wójtem Dariuszem Wołczyńskim i samorządem Gminy Przytyk, przekazała ona dotację w wysokości 535 tysięcy złotych z jej budżetu, co stanowi 35 procent wkładu Powiatu. W ten sposób na drogę o wartości 5 milionów złotych wydamy z budżetu Powiatu Radomskiego niewiele ponad 992 tysiące złotych. To efekt zgodnej, wspólnej pracy również pani radnej Anny Rogulskiej, pana przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Murawskiego oraz pana wicestarosty Romana Frąka – podkreśla Waldemar Trelka - starosta radomski.

Druga droga w gminie Przytyk

To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych będzie realizował remont blisko 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Wrzeszczów – Wrzos – Domaniów. Zakres prac będzie obejmował położenie warstwy wyrównawczej oraz warstwy nowej nawierzchni i wykonanie poboczy z kruszywa. Wartość inwestycji to około 900 tysięcy złotych, niebawem będzie ogłaszany przetarg na to zadanie.

Ogólnopolskie Targi Papryki dopiero za rok

Oprócz tego wójt Dariusz Wołczyński i starosta Waldemar Trelka ustalili, że planowane na sierpień Ogólnopolskie Targi Papryki w gminie Przytyk, które są współfinansowane przez Powiat Radomski, odbędą się dopiero w przyszłym roku. Powodem jest oczywiście zagrożenie epidemiczne w związku ze światową pandemią koronawirusa.

- Dziś trudno przewidzieć jakie ograniczenia będą obowiązywały za kilka miesięcy, a z wypowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że zakaz imprez masowych będzie utrzymywany jak najdłużej. Dlatego zdecydowaliśmy wspólnie, aby impreza, która odbywa się w Gminie Przytyk od 20 lat, została wyjątkowo przełożona na przyszły rok – mówił wójt Dariusz Wołczyński.

Galeria zdjęć

 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost
 • Podpisanie umowy z firmą Budromost

wstecz

Aktualności

 • 2020.09.17

  Uwaga na fałszywą akcję „Polska dla hoteli” – to oszustwo „na bon turystyczny”

  Jak informuje Powiatowy Rzecznik Konsumenta, coraz częściej mieszkańcy Powiatu Radomskiego odbierają liczne telefony od niezidentyfikowanych oszustów, zachęcające do skorzystania ze „specjalnej oferty na voucher urlopowy”. Na czym polega to oszustwo?

 • 2020.09.15

  Dyżury Rzecznik Praw Rodziny Powiatu Radomskiego Jolanty Borek

  W styczniu tego roku starosta radomski, w ramach funkcjonowania Karty Praw Rodziny Powiatu Radomskiego, powołał Rzecznika Praw Rodziny Powiatu Radomskiego. Społeczną funkcję sprawuje Jolanta Borek.

  Zobacz terminy najbliższych dyżurów.

 • 2020.09.15

  Ambasador Austrii z wizytą u Starosty Radomskiego

  W poniedziałek, 14 września Waldemar Trelka - starosta radomski spotkał się z Ambasadorem Austrii dr Wernerem Almhoferem. Towarzyszył mu radca handlowy Konstantin Bekos.

   

 • 2020.09.07

  Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Radomskiego zakończona

  W poniedziałek, 07 września 2020 roku odbyła się uroczystość otwarcia V odcinka przebudowanej drogi powiatowej Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów. Ostatni, V etap, był realizowany w cyklu dwuletnim w latach 2019 - 2020 w ramach 80 – procentowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz dotacji udzielonych z budżetu gmin Jedlińsk i Jastrzębia, wynoszących 35 procent wkładu własnego Powiatu Radomskiego.

 • 2020.09.05

  Ochotnicza Straż Pożarna w Cerekwi ma powody do dumy i świętowania

  W sobotę, 5 września strażacy - ochotnicy z Cerekwi otrzymali od starosty radomskiego Waldemara Trelki motopompę pożarniczą. Sprzęt jest nagrodą w akcji profrekwencyjnej, którą starosta ogłosił przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Gmina z najwyższą frekwencją miała otrzymać quada dla wybranej jednostki OSP.

   

 • 2020.09.03

  Powiat Radomski wspiera najsłabszych

  Epidemia koronawirusa zmieniła życie społeczne, jednak w szczególnej sytuacji znalazły się osoby niepełnosprawne, czy podopieczni domów pomocy społecznej, gdzie potrzeby zabezpieczenia ich zdrowia i życia są ogromne. Duże wsparcie zapewniło im Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz władze Powiatu Radomskiego.

   

 • 2020.09.02

  Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

  Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

   

 • 2020.08.31

  Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie sanitarnym

  Wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego 1 września uczniowie szkół średnich w Powiecie Radomskim rozpoczynają naukę. Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu zapewnia, że zajęcia zostaną zorganizowane w sposób bezpieczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 • 2020.08.28

  Sesja o finansach Powiatu Radomskiego

  W piątek, 28 sierpnia 2020 roku odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Najważniejsze decyzje, podjęte przez radnych to między innymi rezygnacja z zaciągnięcia 7,5-milionowego kredytu oraz umorzenie zadłużenia szpitala w Pionkach w kwocie 1,7 miliona złotych. Uchwalono również powiatowy program na rzecz osób niepełnosprawnych.

 • 2020.08.28

  Trwa przebudowa dróg powiatowych

  Trwa przebudowa kolejnych odcinków dróg powiatowych. Drogowców spotkamy m. in. w gminach: Gózd, Jedlińsk, Przytyk, Zakrzew czy Wierzbica. Najważniejsze inwestycje to rozbudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów czy budowa nowej drogi pomiędzy Zameczkiem a Sukowską Wolą. Powstają też ścieżki rowerowe i chodniki.

Kalendarium

«wrzesień2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.