Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Podpisanie umowy z wykonawcami

Koronawirus nie spowolnił prac na drogach Powiatu Radomskiego

W czwartek, 30 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano umowy z wykonawcami, którzy zajmą się przebudową i modernizacją dwóch dróg powiatowych: Gulin – Wsola – Wojciechów oraz Wierzbica – Modrzejowice. Powiat Radomski uzyskał na nie 70-procentowe dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Mimo epidemii koronawirusa, obie firmy drogowe są gotowe do rozpoczęcia prac w pierwszych dniach maja.

Umowy z wykonawcami podpisywał starosta Waldemar Trelka wraz z Joanną Chojnacką, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych. Nadrzędnym celem obu inwestycji jest stworzenie nowoczesnych odcinków dróg powiatowych, zapewniających wysoki komfort wszystkich użytkowników oraz zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Ze ścieżką rowerową w gminach Jedlińsk i Zakrzew

Pierwsza z inwestycji to przebudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów na terenie gminy Jedlińsk i Zakrzew. Wykonawcę, firmę Strabag, reprezentowali Małgorzata Jędryszek i Grzegorz Sarnecki, byli też obecni wójtowie gmin: Kamil Dziewierz i Leszek Margas.

W ramach rozbudowy drogi zostanie wzmocniona konstrukcja drogi i wykonana nowa jezdnia szerokości 6 metrów wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 1 metra każde. Powstanie również ciąg  pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów (po lewej stronie drogi) i przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi oraz istniejącymi zjazdami do posesji i działek. Wykonawca zapewni również odwodnienie drogi, poprzez budowę kanalizacji deszczowej na odcinku 561 metrów oraz wykopanie rowów przydrożnych.

Prace będą tam prowadzone przez dwa lata. Najpierw ma zostać zmodernizowany najbardziej zniszczony fragment drogi na terenie gminy Jedlińsk. Odcinek o długości blisko 3 kilometrów wykonawca zobowiązał się wykonać w terminie do 30 listopada 2020 roku. W przyszłym roku ma być przebudowany drugi odcinek o długości prawie 2 kilometrów na terenie gminy Zakrzew z czasem realizacji do 30 września 2021 roku.

Z chodnikiem w gminie Wierzbica

Kolejną inwestycją jest rozbudowa drogi Wierzbica – Modrzejowice na terenie gminy Wierzbica. Wykonawcę, spółkę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART z Kielc, reprezentowali wiceprezesi Wiesław Ruchomski i Ariel  Drabarek, był też wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias.

Odcinek o długości ponad 3,6 kilometra zostanie przebudowany od drogi wojewódzkiej numer 744 do skrzyżowania z drogą gminną, a w obrębie zabudowy powstanie również chodnik. Termin zakończenia prac to 30 listopada 2020 roku. Rozbudowa będzie polegała na: wzmocnieniu istniejącej konstrukcji drogi i wykonaniu nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 1 metra każde, wykonaniu przebudowy skrzyżowań z drogami gminnymi oraz istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Powstanie przy tym nowe odwodnienie drogi za pomocą rowów. Oprócz tego zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 metrów na odcinku o długości 2,2 kilometra - od drogi wojewódzkiej numer 744 do skrzyżowania z drogą powiatową (po prawej stronie modernizowanej drogi).

Budujemy więcej, wydajemy mniej

- Mnie szczególnie cieszą liczby, które pokazują, że warto rozmawiać z wójtami gmin o wspólnych inwestycjach, co wcześniej nie było praktykowane oraz ogłaszać przetargi na roboty drogowe jeszcze w zimie. Już drugi rok z rzędu uzyskujemy z tego tytułu widoczny efekt w postaci niższych cen: od 30 do prawie 50 procent wartości kosztorysowej zadań – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Widać to szczególnie w przypadku przebudowy drogi Gulin – Wsola – Wojciechów. Szacunkowa wartość kosztorysowa inwestycji opiewała na 14,6 miliona, ale w przetargu wykonawca zaproponował 10,1 miliona złotych. Z tej kwoty aż 7 milionów to 70 – procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 691 tysięcy to dotacja z budżetu gminy Jedlińsk (35 % wkładu własnego Powiatu), a ponad 373 tysiące to dotacja z budżetu gminy Zakrzew w 2021 roku (kolejne 35 % w 2021 roku).

Szacunkowa wartość prac przy modernizowanym odcinku drogi Wierzbica – Modrzejowice to według kosztorysu ponad 11,3 miliona. W przetargu wykonawca zaproponował kwotę 5,88 miliona złotych. Do tego dochodzi 70 % dofinansowania z FDS (tj. ponad 4,1 miliona) oraz 35 % dotacji z gminy Wierzbica (czyli ponad 617 tysięcy złotych).

- W ten sposób na drogę o wartości 10 milionów złotych z budżetu Powiatu Radomskiego wydamy tylko 1,9 miliona złotych, zaś w przypadku drugiej inwestycji o wartości 5,8 miliona z naszego budżetu wydamy 1,1 miliona złotych – dodaje starosta radomski.

 • data: 2020-04-30

Galeria zdjęć

 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami
 • Podpisanie umów z wykonawcami

wstecz

Aktualności

 • 2020.05.29

  Przybywa ozdrowieńców w DPS w Wierzbicy i Krzyżanowicach

  W Domach Pomoc Społecznej w Wierzbicy oraz Krzyżanowicach w ostatnich dniach przybyło osób, które pokonały koronawirusa i zostały uznane za ozdrowieńców. Na COVID-19 choruje coraz mniej mieszkańców i pracowników obu placówek, w sumie jest to już 30 osób.

   

 • 2020.05.29

  Pozdaliśmy laureatów Festiwalu Słowo i Piosenka 2020

  Znamy już wyniki wyjątkowej, wirtualnej edycji festiwalu „Słowo i Piosenka 2020”. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 90 uczestników z całego kraju.

 • 2020.05.28

  Wideo wizyty w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach

  Od 22 maja pacjenci, którzy potrzebują porady lekarskiej w godzinach nocnych lub w weekendy, mogą kontaktować się z lekarzem dyżurującym w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach za pośrednictwem łącza wideo.

 • 2020.05.27

  Starosta zamierza odwołać dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

  We wtorek, 26 maja Powiatowa Rada Rynku Pracy pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Złożył go starosta radomski Waldemar Trelka z uwagi na dalece niezadowalającą efektywność realizacji statutowych obowiązków PUP, w tym aktywizację osób bezrobotnych oraz jednoznacznie negatywną ocenę realizacji wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 • 2020.05.25

  Dzielnicowi Roku z upominkami od władz Powiatu Radomskiego

  Komenda Miejska Policji w Radomiu nagrodziła najpopularniejszych policjantów w jedenastej edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”. W konkursie oceniano pracę i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa. Władze Powiatu Radomskiego również uhonorowały trzech najlepszych policjantów upominkami i dyplomami.

   

 • 2020.05.22

  Starostwo Powiatowe w Radomiu wznawia obsługę interesantów w budynkach. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

  W związku z powolnym znoszeniem zakazów i łagodzeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, od poniedziałku, 25 maja 2020 roku ulegnie zmianie organizacja obsługi interesantów w budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu. Będą oni przyjmowani w pomieszczeniach biurowych, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem merytorycznym.

   

 • 2020.05.20

  Pieniądze z budżetu państwa na zakupy sprzętu dla szpitala w Pionkach

  Powiat Radomski otrzymał ponad 760 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakupy sprzętu medycznego dla szpitala w Pionkach. Decyzję, przyznającą dotację, podpisał premier Mateusz Morawiecki, a nowoczesne urządzenia mają pojawić się jeszcze w tym roku.  – To kolejny pozytywny efekt współpracy samorządowców i parlamentarzystów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

   

 • 2020.05.18

  Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

  Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

   

 • 2020.05.15

  Podziękowania za pomoc dla DPS w Jedlance

  Dom Pomocy Społecznej w Jedlance w gminie Jedlińsk jest jak dotąd jedyną placówką tego typu, gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa. Mieszkańcy, dyrekcja i pracownicy chcą podziękować za dary, jakie otrzymali od służb państwowych, sponsorów i mieszkańców.

 • 2020.05.14

  Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

  W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

Kalendarium

«maj2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.