Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Mieszkańcy powiatu pomagają ratownikom

Mieszkańcy powiatu pomagają ratownikom

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i  drastycznym  wzrostem zapotrzebowania na maseczki ochronne, z pomocą medykom przychodzą mieszkańcy Powiatu Radomskiego. Łączą swoje siły,  szyją maseczki i dostarczają służbie zdrowia oraz innym instytucjom, których pracownicy najbardziej narażeni są na zarażenie się.

- Powszechna mobilizacja, bezinteresowna chęć pomocy innym oraz solidarność w obliczu epidemii koronawirusa staje się w tych dniach coraz bardziej powszechna, co bardzo cieszy i przywraca wiarę w ludzi – komentuje Waldemar Trelka, starosta radomski. – Mimo starań rządu na wielu polach, pierwszeństwo w zabezpieczaniu sił i środków mają szpitale zakaźne. Placówki powiatowej służby zdrowia są doposażane i zaopatrzenie też tam trafia. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, salowym, laborantom i całemu pozostałemu personelowi medycznemu za wszelki wysiłek i pełną poświęcenia pracę - dodaje starosta.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy już od wielu dni słychać maszyny do szycia. Grupa wspaniałych dziewcząt, wychowanek Ośrodka, wraz z nauczycielką Dorotą Stępniewską szyje tam wielorazowe maseczki ochronne dla szpitali. Pani Dorota zajmuje się tym również po pracy tak, aby jak najwięcej pracowników służby zdrowia, ale również pacjentów mogło otrzymać taki właśnie podstawowy środek ochrony osobistej.

W akcję szycia maseczek włączyli się również podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej WTZ Pozytywni z Młodocina Mniejszego, którzy  w czwartek, 26 marca przekazali 250 sztuk dla radomskich medyków, a 100 dla Starostwa Powiatowego w Radomiu - z przeznaczeniem dla Domów Pomocy Społecznej. W pierwszej transzy WTZ wyprodukował aż 350 gotowych do użycia maseczek.

Wydatną pomoc dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zapewniły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wielogórze,  które wraz z innymi ludźmi dobrej woli z gminy Jedlińsk przekazały tam aż 700 maseczek! 

Szpitale w Iłży oraz Pionkach przez cały czas dostają wyposażenie z rezerw państwowych, w tym maseczki jednorazowe, ale pomaga im również wielu ludzi dobrej woli, którzy szyją maseczki bawełniane. Ostatnio kolejną partię takich osłon dla pionkowskiej lecznicy przekazali mieszkańcy Pionek oraz siostry nazaretanki z Warszawy. Spontanicznie zareagowali także mieszkańcy gmin Iłża i Skaryszew, którzy szyją i dostarczają maseczki służbie zdrowia, najbliższym szpitalom oraz innym instytucjom, których pracownicy są najbardziej narażeni na zarażenie się COVID-19.

Strażacy, policjanci i radni służą pomocą

Wspaniały przykład bezinteresownej pomocy dali także strażacy z jednostek OSP w gminie Skaryszew, którzy w trosce o miejscowych seniorów  i osoby chore wraz z Urzędem Miasta i Gminy oraz innymi instytucjami lokalnego samorządu, dostarczają im maseczki, oferują zrobienie zakupów, zakup leków lub pomoc w innych ważnych sprawach. Podobnie reagują mieszkańcy i radni z innych gmin, na przykład klub radnych Gmina Kowala Wspólny Cel przekazał maseczki oraz rękawiczki ochronne dla jednostek OSP w gminie Kowala.

W ubiegłym tygodniu Bernarda Dudek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach złożyła na ręce komisarza Karola Wojtyły podziękowania dla policjantów, którzy zebrali kilkaset złotych na zakup materiałów do uszycia masek ochronnych dla pracowników SPZZOZ w Pionkach. Zostały one uszyte nieodpłatnie przez mieszkankę Pionek i zostaną wykorzystane w walce z koronawirusem.

Udana zbiórka na respirator

Mieszkańcy powiatu włączyli się także w niedzielną internetową zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, organizowaną w ramach ogólnopolskiej akcji Zanurzeni w Miłości, organizowanej przez Fundację SMS z Nieba znanego księdza Rafała Jarosiewicza z Koszalina wraz z Caritas Diecezji Radomskiej. Wspólnymi siłami udało się zabrać całą wymaganą kwotę, czyli 105 tys. złotych, za co wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do działania!

Mimo, iż ochotników wciąż przybywa, to nadal zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli z Powiatu Radomskiego do przyłączenia się do akcji #SzyćSięChce. Każdy, kto ma maszynę do szycia, może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę do wspólnego dzieła. Pomoc będzie przeznaczona dla szpitali w Pionkach i Iłży oraz Domów Pomocy Społecznej, strażaków OSP i mieszkańców gmin (oczywiście w uzgodnieniu z samorządami). Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat!

Osoby chętne do pomocy przy szyciu maseczek mogą kontaktować się pod adresem: promocja@spradom.eu lub poprzez facebooka - do strony Rzecznik Starosty Radomskiego Marcin Genca. Tam otrzymają dalsze instrukcje. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego działania.

Galeria zdjęć

 • 1Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 2Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 2aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 3Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 4Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 5Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 5aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 6Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 6aMieszkańcy pomagają ratownikom
 • 7Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 7aMieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 8aMieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 9Mieszkańcy pomagaja ratownikom
 • 10Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 11Mieszkańcy pomagają ratownikom
 • 91355470_151504586162415_2620624821649670144_nMieszkańcy...

wstecz

Aktualności

 • 2020.05.29

  Przybywa ozdrowieńców w DPS w Wierzbicy i Krzyżanowicach

  W Domach Pomoc Społecznej w Wierzbicy oraz Krzyżanowicach w ostatnich dniach przybyło osób, które pokonały koronawirusa i zostały uznane za ozdrowieńców. Na COVID-19 choruje coraz mniej mieszkańców i pracowników obu placówek, w sumie jest to już 30 osób.

   

 • 2020.05.29

  Pozdaliśmy laureatów Festiwalu Słowo i Piosenka 2020

  Znamy już wyniki wyjątkowej, wirtualnej edycji festiwalu „Słowo i Piosenka 2020”. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 90 uczestników z całego kraju.

 • 2020.05.28

  Wideo wizyty w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach

  Od 22 maja pacjenci, którzy potrzebują porady lekarskiej w godzinach nocnych lub w weekendy, mogą kontaktować się z lekarzem dyżurującym w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach za pośrednictwem łącza wideo.

 • 2020.05.27

  Starosta zamierza odwołać dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

  We wtorek, 26 maja Powiatowa Rada Rynku Pracy pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Złożył go starosta radomski Waldemar Trelka z uwagi na dalece niezadowalającą efektywność realizacji statutowych obowiązków PUP, w tym aktywizację osób bezrobotnych oraz jednoznacznie negatywną ocenę realizacji wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 • 2020.05.25

  Dzielnicowi Roku z upominkami od władz Powiatu Radomskiego

  Komenda Miejska Policji w Radomiu nagrodziła najpopularniejszych policjantów w jedenastej edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”. W konkursie oceniano pracę i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa. Władze Powiatu Radomskiego również uhonorowały trzech najlepszych policjantów upominkami i dyplomami.

   

 • 2020.05.22

  Starostwo Powiatowe w Radomiu wznawia obsługę interesantów w budynkach. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

  W związku z powolnym znoszeniem zakazów i łagodzeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, od poniedziałku, 25 maja 2020 roku ulegnie zmianie organizacja obsługi interesantów w budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu. Będą oni przyjmowani w pomieszczeniach biurowych, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem merytorycznym.

   

 • 2020.05.20

  Pieniądze z budżetu państwa na zakupy sprzętu dla szpitala w Pionkach

  Powiat Radomski otrzymał ponad 760 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakupy sprzętu medycznego dla szpitala w Pionkach. Decyzję, przyznającą dotację, podpisał premier Mateusz Morawiecki, a nowoczesne urządzenia mają pojawić się jeszcze w tym roku.  – To kolejny pozytywny efekt współpracy samorządowców i parlamentarzystów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

   

 • 2020.05.18

  Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

  Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

   

 • 2020.05.15

  Podziękowania za pomoc dla DPS w Jedlance

  Dom Pomocy Społecznej w Jedlance w gminie Jedlińsk jest jak dotąd jedyną placówką tego typu, gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa. Mieszkańcy, dyrekcja i pracownicy chcą podziękować za dary, jakie otrzymali od służb państwowych, sponsorów i mieszkańców.

 • 2020.05.14

  Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

  W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

Kalendarium

«maj2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.