Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Komunikat o pracy Starostwa

Sytuacja w powiecie radomskim w związku ze stanem epidemicznym

Od poniedziałku, 16 marca 2020 roku, budynki Starostwa Powiatowego i jednostek podległych oraz Powiatowego Urzędu Pracy zostały zamknięte dla interesantów. Zawieszona zostaje również działalność Wydziału Komunikacji i Wydziału Geodezji starostwa - sprawy można tam załatwiać poprzez systemy e-administracji.  Podobne ograniczenia wprowadziły Urzędy Miast i Gmin w powiecie radomskim.

W poniedziałek, 16 marca rano otrzymaliśmy informację, że potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2. Pacjent „zero” trafił na Oddział Zakaźny szpitala miejskiego w Radomiu, ale nie jest mieszkańcem Powiatu Radomskiego.

- Apeluję do wszystkich mieszkańców Powiatu Radomskiego, którzy w przeciągu ostatnich 14 dni wrócili z zagranicy o podwójne poczucie odpowiedzialności. Zostańcie w domach, nie wychodźcie załatwiać spraw, nie odwiedzajcie znajomych. To na Was spoczywa bezpieczeństwo zdrowotne ponad 150 tysięcy mieszkańców powiatu, a w przypadku wystąpienia niepożądanych objawów, kontaktujcie się z sanepidem. Wspólnie zróbmy wszystko, aby koronawirus nie pojawił się na terenie naszego powiatu – apeluje starosta radomski Waldemar Trelka.

Szpitale w Pionkach i Iłży zamknięte, teleporady w przychodniach

Szpitale powiatowe w Pionkach oraz Iłży już od środy, 11 marca aż do odwołania wstrzymały wizyty i odwiedziny na wszystkich oddziałach, a w przypadku pionkowskiego szpitala - również w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym.

W szpitalach zastosowano również wzmożone środki bezpieczeństwa epidemiologicznego, na przykład w placówce w Iłży zorganizowano osobne pomieszczenie, tzw. śluzę, do której najpierw trafia pacjent i gdzie jest przeprowadzany szczegółowy wywiad lekarski.

Również od środy, 11 marca aż do odwołania zostały wstrzymane odwiedziny u pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Jedlance, Krzyżanowicach i Wierzbicy, a także Środowiskowym Domu Samopomocy w Jedlance. Odwołano również Warsztaty Terapii Zajęciowej, a ich uczestnicy zostali odwiezieni do domów.

W poniedziałek, 16 marca przed południem szpitale w Pionkach oraz Iłży otrzymały szczegółowe wytyczne z Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zmiany trybu pracy przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Zostanie tam wprowadzona możliwość korzystania z telefonicznych porad lekarskich (teleporady). Dodatkowo jest możliwość wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich i recept bez konieczności wizyt osobistych pacjentów.

Starostwo nieczynne dla interesantów

Od poniedziałku, 16 marca Starostwo Powiatowe w Radomiu i jednostki podległe pracują w niepełnej obsadzie i realizują tylko najpilniejsze sprawy urzędowe.

– Decyzja o zamknięciu urzędów dla naszych mieszkańców nie była łatwa, ale z pewnością przyczyni się do zwiększenia Państwa bezpieczeństwa zdrowotnego, jak również naszych pracowników. Liczę na zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji i apeluję do mieszkańców o stosowanie zasad zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przestrzeganie rozporządzeń Rządu RP – dodaje starosta Waldemar Trelka.

Niedostępne dla interesantów są:

 • budynki A (Starostwo Powiatowe), B (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) oraz C (ul. Graniczna 24 – Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych i Wydział Geodezji) oraz Powiatowy Urząd Pracy przy ul. ks. Łukasika 3 zostają zamknięte dla interesantów od poniedziałku, 16 marca od godz. 7.00 rano,
 • wszystkie Wydziały, które wydają decyzje administracyjne, zaświadczenia, wpisy do rejestrów czy inne pisma urzędowe nie będą przyjmowały interesantów,
 • Wydział Komunikacji i jego filie w Pionkach i Iłży wstrzymują rejestrację pojazdów, obsługę spraw związanych z prawami jazdy oraz transportu drogowego. Zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdu można złożyć online za pomocą systemów e-administracji (e-PUAP). Pilne sprawy, przypadki losowe itp. związane z obsługą w Wydziale Komunikacji należy zgłaszać pracownikom telefonicznie - w każdym indywidualnym przypadku zostanie podjęta decyzja o dalszym postępowaniu.
 • Kasy Starostwa przy ul. Mazowieckiego 7 i Granicznej 24 nie będą przyjmować wpłat gotówkowych – wszelkie wpłaty będą przyjmowane tylko i wyłącznie za pomocą przelewów elektronicznych,
 • Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne: numer 3 w Radomiu oraz w Pionkach i Iłży odwołały zaplanowane wizyty z dziećmi, udzielają konsultacji telefonicznie. 
 • Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Radomiu i Zwoleniu – odwołane są wszystkie wizyty osobiste w Starostwie Powiatowym w Radomiu oraz Zwoleniu. Kontakt i porady tylko telefoniczne pod numerami telefonów: 48 381 50 97 oraz 48 381 50 98 w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach pracy urzędu. W pozostałe dni za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem: konsument@spradom.eu.
 • Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Radomiu orzeka zaocznie - Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 marca 2020 roku, informujemy, że w celu wydawania orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, jak również orzeczeń o wskazaniach do ulg i uprawnień, orzekanie będzie odbywać się bez osobistego stawiennictwa osoby, której sprawa dotyczy. Jeśli lekarz – przewodniczący składu orzekającego uzna posiadaną dokumentację medyczną za wystarczającą do wydania orzeczenia, nie będzie odbywać się również osobiste badanie stanu zdrowia takiej osoby.

W sprawach pilnych, niecierpiących zwłoki, przypadkach losowych itp. prosimy o:

 • wcześniejszy kontakt telefoniczny z odpowiednim Wydziałem – spis numerów telefonów będą wywieszone przed wejściem głównym do budynku Starostwa przy ul. T. Mazowieckiego 7. Dane teleadresowe i adresy poczty e-mail poszczególnych Wydziałów Starostwa Powiatowego w Radomiu i jednostek podległych znajdują się na stronie internetowej www.radompowiat.pl w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) pod adresem: https://www.spradom.finn.pl/bipkod/027.
 • nadsyłanie wszelkich pism urzędowych za pomocą systemu e-administracji (ePUAP) lub wrzucanie ich do specjalnej urny w budynku głównym Starostwa Powiatowego (ul. T. Mazowieckiego 7), a także w budynku przy ulicy Granicznej 24 – nie dotyczy tylko korespondencji kierowanej do PUP,
 • w sprawach już zarejestrowanych, pisma i decyzje administracyjne będą wysłane tradycyjną pocztą na podane adresy korespondencyjne,
 • wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiedzi na zapytania w danej sprawie można otrzymać za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Sprawy geodezyjne załatwisz z domu

Większość spraw w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości można załatwiać online z domu – za pomocą strony: radom.geoportal2.pl.   Można tam przeglądać ogólnodostępne mapy geodezyjne, a po zalogowaniu do systemu samodzielnie pobrać odpowiednią mapę, a także wypis z rejestru gruntów. Za pomocą tego systemu można również składać wnioski i realizować sprawy urzędowe.

Zamknięte szkoły średnie

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od 16 do 25 marca zawieszono zajęcia w szkołach średnich w Pionkach i Iłży, prowadzonych przez Powiat Radomski. Uczniowie i nauczyciele kontynuują naukę w systemie lekcji internetowych. Budynki szkół są niedostępne dla interesantów.

Urzędy Miast i Gmin bez interesantów

Włodarze miast i gmin powiatu radomskiego podjęli decyzję o zamknięciu urzędów dla interesantów od poniedziałku lub wtorku, 17 marca. Wszędzie można jednak załatwiać najpilniejsze sprawy urzędowe – stosowne informacje są na stronach internetowych poszczególnych gmin.

Uwaga na #fakenewsy!

Prosimy o śledzenie wiarygodnych informacji, przede wszystkim komunikatów, publikowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewody Mazowieckiego i służb im podległych.

Najważniejsze informacje, aktualności i porady, związane z koronawirusem – w rządowym serwisie specjalnym: https://www.gov.pl/web.koronawirus.

Zachęcamy także do akcji #pomagamsąsiadom.  Poniżej załączamy plakat "Pomagam!". Można pobrać plik i wydrukować samodzielnie, albo wziąć z budynku starostwa.

❗️❗️❗️WAŻNA UWAGA! Pomaganie innym należy zacząć od zabezpieczenia siebie: pomagacz z koronawirusem zrobi więcej szkody niż pożytku. Zabezpiecz seniorów i innych, którym pomagasz:

 • podczas zakupów w sklepie czy aptece zachowaj ogólne zasady bezpieczeństwa (odstęp od innych i obsługi, płatność bezgotówkowa, ograniczona liczba klientów, oczekiwanie na zewnątrz itp.)
 • zakupy dla potrzebujących seniorów rób za darmo (jeśli masz takie życzenie) lub "na zeszyt" (później się rozliczycie) - ale nie bierz od nich pieniędzy gołą ręką, nie oddawaj im reszty w banknotach itd.
 • ograniczaj kontakt osobisty - zakupy w osobnej siatce lub koszyku postaw przed drzwiami, a potem: telefon lub dzwonek do drzwi i już cię nie ma,
 • po akcji, zdejmij ubranie, w którym chodziłeś przez cały dzień i upierz w pralce albo naszykuj sobie jeden zestaw do wychodzenia - a po powrocie do domu, zostawiaj go np. na balkonie. Nie przenośmy zarazków!
 • BORR - Bezpieczeństwo, Odpowiedzialność, Rozsądek, Rozwaga - niech to będzie wasze motto w tych dniach!

 

wstecz

Aktualności

 • 2020.04.09

  Starosta radomski czasowo wstrzymuje likwidację Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy

  Ostateczną decyzję o zakończeniu działalności placówki wychowawczej mieli podjąć radni Powiatu Radomskiego podczas najbliższej sesji, zaplanowanej na 24 kwietnia. Z uwagi na epidemię koronawirusa i jej możliwe skutki, starosta radomski będzie wnioskował o czasowe wstrzymanie likwidacji MOW w Wierzbicy. – W tej sytuacji nie chcemy narażać wychowanek i zwalniać pracowników – argumentuje Waldemar Trelka, starosta radomski, dając tym samym placówce co najmniej kilka miesięcy dalszej działalności.

 • 2020.04.08

  Pierwsze w Europie dezynfekatory do rąk dla Powiatu Radomskiego

  Trzy dezynfekatory do rąk Clean & Go trafiły do Starostwa Powiatowego w Radomiu. Genialny w swojej prostocie dezynfekator to wspólne dzieło firm Koordynacja z Radomia oraz ISUS z Zielonej Góry. Urządzenia przekazał nieodpłatnie Mariusz Strzecha, prezes firmy Koordynacja, a wynalazek wypróbował jako pierwszy Waldemar Trelka, starosta radomski. 

 • 2020.04.07

  Mistrzowie sportu Powiatu Radomskiego. Podajemy listę laureatów

  Zaproszenia były gotowe, scenariusz opracowany, program dopięty na ostatni guzik, a statuetki i nagrody czekały na zwycięzców. Tak jak co roku, miała odbyć się Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Niestety, tym razem scenariusz napisało życie.

   

 • 2020.04.03

  Dla kogo Tarcza Antykryzysowa?

  Tarcza Antykryzysowa to plan na kilka najbliższych miesięcy. Została stworzona po to, aby zamortyzować i zmniejszyć negatywny wpływ koronawirusa na gospodarkę, a przede wszystkim na społeczeństwo. Sprawdź na co możesz liczyć.
   

   

 • 2020.04.02

  Zarząd Powiatu Radomskiego wspiera służbę zdrowia

  W czwartek, 2 kwietnia Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu 50 000 złotych na wsparcie powiatowej służby zdrowia w postaci zakupu aparatu USG dla szpitala w Pionkach. Jednocześnie wystąpił z wnioskiem o udzielenie pożyczki dla tej placówki w wysokości ponad 2,4 miliona złotych na spłatę bardzo obciążającego szpital zadłużenia, zaciągniętego kilka lat temu w parabanku. Ostateczne decyzje w tej sprawie ma podjąć Rada Powiatu. Sesję zaplanowano na 24 kwietnia.

 • 2020.04.02

  Szpitale powiatowe otrzymują pomoc i wsparcie

  W ostatnich dniach tylko Starostwo Powiatowe w Radomiu przekazało po 200 zestawów odzieży indywidualnej dla personelu szpitali w Pionkach oraz Iłży (kombinezony, maski, gogle), a także płyn do dezynfekcji (łącznie 350 litrów). Pomoc i wsparcie dla lekarzy i pielęgniarek płynie ze wszystkich stron: od wielu firm, instytucji, organizacji społecznych i ludzi dobrej woli.

 • 2020.04.01

  Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłaszają kolejne obostrzenia

  - Za dużo kontaktów pomiędzy ludźmi, za dużo spacerów, wyjść do miejsc rekreacji. Dziś wiemy już, że stamtąd pochodzą nowe zakażenia. Jeżeli chcemy, żeby życie gospodarczo - społeczne wracało do jako takiej normalności, to musimy wprowadzić dodatkowe ograniczenia - mówił premier.

 • 2020.03.31

  Porodówka bez porodów w Pionkach zakończyła swoją działalność

  - To była jedyna możliwa decyzja, ponieważ działalność medyczna od trzech lat była fikcją - mówi starosta radomski Waldemar Trelka, wyjaśniając powody zakończenia działalności oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Pionkach. Wkrótce powstanie tam oddział ginekologii jednego dnia. Czy porody wrócą do Pionek?

 • 2020.03.31

  Gorący czas w szpitalach Powiatu Radomskiego. Personel medyczny apeluje: nie kłam ratownikom!

  W ostatnich dniach na terenie Powiatu Radomskiego dochodziło do incydentalnych sytuacji, które mogły rzutować na dalszą działalność całej powiatowej służby zdrowia. Główną przyczyną jest całkowite ignorowanie zagrożenia koronawirusem. W dwóch przypadkach chorzy nie powiedzieli prawdy personelowi medycznemu.

 • 2020.03.30

  Mieszkańcy powiatu pomagają ratownikom

  W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i  drastycznym  wzrostem zapotrzebowania na maseczki ochronne, z pomocą medykom przychodzą mieszkańcy Powiatu Radomskiego. Łączą swoje siły,  szyją maseczki i dostarczają służbie zdrowia oraz innym instytucjom, których pracownicy najbardziej narażeni są na zarażenie się.

Kalendarium

«kwiecień2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.