Aktualności 2019/2020

Breadcrumbs

Treść strony

 • Lotnisko w Radomiu

Rozpoczęcie prac na lotnisku w Radomiu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

We wtorek, 7 maja w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zainaugurowano budowę nowego lotniska w Radomiu. Wśród gości uroczystości był również starosta radomski Waldemar Trelka i przedstawiciele samorządu powiatowego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu radomskiego.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Marek Suski, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Mariusz  Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Nie zabrakło też parlamentarzystów PiS z regionu, a także przedstawicieli wojska, czy radomskiego biznesu.

Inwestycja głęboko uzasadniona

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że inwestycja w radomski port ma głębokie uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

- Lotniska pomocnicze na całym świecie są tworzone w odległości około 100 kilometrów od metropolii, tak będzie również w przypadku powstania CPK w Baranowie, dla którego głównym zapleczem będzie właśnie port lotniczy w Radomiu - mówił premier Morawiecki, podkreślając, że już od od trzech lat trwały prace nad projektami, które zwiększą szanse rozwojowe Radomia i powiatu radomskiego.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękował z kolei wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie plan zrównoważonego rozwoju, wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego również ziemia radomska ma mieć okazję do szybkiego rozwoju i doganiania Warszawy, która pędzi niczym pendolino - mówił Adam Bielan.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski zaakcentował zaś znaczenie nowego lotniska dla biznesu. - Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy. Liczymy na to, że rozwój portu przyniesie wymierne korzyści nie tylko inwestorom, ale także lokalnym przedsiębiorcom - mówił podczas uroczystości.

Pamięci Robotników Czerwca 1976

Premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Suski, wicemarszałek Adam Bielan, wiceminister Mikołaj Wild i prezes Mariusz Szpikowski wbili też pierwszą łopatę na placu budowy. W ten symboliczny sposób rozpoczęli budowę nowego portu, który już za dwa lata ma obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie. Zaprezentowali też nową nazwę dla przyszłego lotniska: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Powiatowy wkład w gigantyczną inwestycję

Uroczystość na lotnisku w Radomiu nie mogła obyć się bez samorządowców z powiatu radomskiego. Reprezentowali go starosta Waldemar Trelka oraz członek zarządu powiatu Zdzisław Mroczkowski. Byli też obecni: Ewa Markowska - Bzducha, wójt gminy Wolanów, Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, Przemysław Burek, burmistrz Iłży, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, czy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Oficjalne uroczystości zakończyła wizyta szefa rządu pod Pomnikiem Czerwca 1976, gdzie czekali na niego uczestnicy tamtych wydarzeń oraz leśnicy. Premier złożył również kwiaty pod pomnikiem Pary Prezydenckiej. W obu miejscach towarzyszył mu również starosta radomski wraz z wicestarostą Romanem Frąkiem.

Jak podkreśla Waldemar Trelka, powiat radomski ma również wkład w tę przełomową dla regionu inwestycję, ponieważ w zakres rozbudowy portu lotniczego wchodzi półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń – Małęczyn.

- Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, w myśl zapisów tak zwanego ZIL-u, czyli Zezwolenia na Inwestycję Lotniskową, inwestor musi zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt. Ma ona zostać wykonana do września 2020 roku - mówi Waldemar Trelka. - Będzie przebiegać równolegle do istniejącej drogi w Kiedrzyniu, ale po terenach prywatnych, mniej więcej tam, gdzie podczas pokazów Air Show znajdują się parkingi. Działki pod inwestycję, ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę, realizowaną z tak zwanej specustawy drogowej, będzie nadzorować Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oraz wydziały Starostwa Powiatowego - dodaje starosta radomski.

 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Lotnisko w Radomiu
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Delegacja pod Pomnikiem Bohaterów Czerwca '76
 • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Radomiu

wstecz

Aktualności

 • 2020.05.28

  Wideo wizyty w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach

  Od 22 maja pacjenci, którzy potrzebują porady lekarskiej w godzinach nocnych lub w weekendy, mogą kontaktować się z lekarzem dyżurującym w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej w Szpitalu w Pionkach za pośrednictwem łącza wideo.

 • 2020.05.27

  Starosta zamierza odwołać dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

  We wtorek, 26 maja Powiatowa Rada Rynku Pracy pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Złożył go starosta radomski Waldemar Trelka z uwagi na dalece niezadowalającą efektywność realizacji statutowych obowiązków PUP, w tym aktywizację osób bezrobotnych oraz jednoznacznie negatywną ocenę realizacji wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 • 2020.05.25

  Dzielnicowi Roku z upominkami od władz Powiatu Radomskiego

  Komenda Miejska Policji w Radomiu nagrodziła najpopularniejszych policjantów w jedenastej edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”. W konkursie oceniano pracę i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa. Władze Powiatu Radomskiego również uhonorowały trzech najlepszych policjantów upominkami i dyplomami.

   

 • 2020.05.22

  Starostwo Powiatowe w Radomiu wznawia obsługę interesantów w budynkach. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

  W związku z powolnym znoszeniem zakazów i łagodzeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, od poniedziałku, 25 maja 2020 roku ulegnie zmianie organizacja obsługi interesantów w budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu. Będą oni przyjmowani w pomieszczeniach biurowych, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem merytorycznym.

   

 • 2020.05.20

  Pieniądze z budżetu państwa na zakupy sprzętu dla szpitala w Pionkach

  Powiat Radomski otrzymał ponad 760 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakupy sprzętu medycznego dla szpitala w Pionkach. Decyzję, przyznającą dotację, podpisał premier Mateusz Morawiecki, a nowoczesne urządzenia mają pojawić się jeszcze w tym roku.  – To kolejny pozytywny efekt współpracy samorządowców i parlamentarzystów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

   

 • 2020.05.18

  Wysoka ocena działań WOT w Powiecie Radomskim

  Starosta Radomski wysoko ocenił dotychczasową działalność żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” na terenie Powiatu Radomskiego. Od ponad dwóch miesięcy terytorialsi z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty niosą pomoc i wsparcie tam, gdzie tylko jest taka potrzeba.

   

 • 2020.05.15

  Podziękowania za pomoc dla DPS w Jedlance

  Dom Pomocy Społecznej w Jedlance w gminie Jedlińsk jest jak dotąd jedyną placówką tego typu, gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa. Mieszkańcy, dyrekcja i pracownicy chcą podziękować za dary, jakie otrzymali od służb państwowych, sponsorów i mieszkańców.

 • 2020.05.14

  Modernizacja kolejnej drogi w Powiecie Radomskim - tym razem w gminie Przytyk. Jest też decyzja w sprawie Targów Papryki 2020

  W środę, 14 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano kolejną umowę na modernizację odcinka drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk. Jej wykonawcą jest spółka Budromost – Starachowice, a na jej przebudowę Powiat Radomski uzyskał 70-procentowe dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2020. To nie jedyna dobra informacja z gminy Przytyk.

 • 2020.05.13

  Dokumentacja na budowę pawilonu zabiegowego w Pionkach gotowa

  Dyrekcja szpitala w Pionkach otrzymała właśnie od firmy projektowej z Gliwic kompletną dokumentację wykonawczą, niezbędną do rozpoczęcia przetargu na I etap budowy nowego pawilonu zabiegowego.

   

 • 2020.05.08

  Wideorozmowy w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Pionkach

  Szpital w Pionkach wprowadził jako jeden z pierwszych w regionie radomskim możliwość wideorozmów z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Od połowy marca obowiązuje tam zakaz odwiedzin dla osób z zewnątrz, ale bliscy i pacjenci potrzebują wzajemnego kontaktu.

   

Kalendarium

«maj2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.