Aktualności 2018

Breadcrumbs

Treść strony

W Iłży multimedialnie o historii

Ponad 100 uczestników z kilkunastu szkół regionu radomskiego wzięło udział w IX edycji konkursu „Historia multimedialnie”, którego podsumowanie odbyło się w Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży.

W uroczystości udział wzięli, nagrody i wyróżnienia wręczali m.in.: wicestarosta Leszek Margas oraz doradca metodyczny i główny pomysłodawca konkursu Marek Łata. 

– W imieniu władz powiatu serdecznie dziękuję organizatorom konkursu za ciekawy pomysł na popularyzację historii, szczególnie regionalnej, zaś uczniom i ich nauczycielom gratuluję zdobycia nagród i wyróżnień – powiedział wicestarosta Leszek Margas.

Jury nagrodziło 23 uczniów w pięciu kategoriach. „Feudalizm w średniowieczu” to zwycięska praca Roberta Kacperczyka z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach w kategorii „Gospodarka”. Tuż za nim uplasowała się Julia Telbusiewicz z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, autorka pracy „Nowy świat po II Wojnie Światowej”. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Bąk z LO im. Armii Krajowej w Białobrzegach, której tytuł pracy brzmi: „Gospodarka Polski w XVI wieku”.

W kategorii „Kultura” zwyciężyła Agata Machała z ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku za pracę „Reformacja”. Drugie miejsce przypadło Julii Łęckiej z LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży – „Kultura w czasach PRL-u” i Monice Kamińskiej  CKZiU w Pionkach – „Kultura w okresie międzywojennym”. Podium uzupełniła Wiktoria Płatkowska z ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach – „Kultura okresu międzywojennego”.

Bezkonkurencyjną pracą w kategorii „Polityka” okazała się „Talvisota” Klaudii Olszewskiej z ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży. Tuż za nią znalazły się prace: „Ojcowie Polskiej Niepodległości” Wiktorii Krekory z ZS w Pionkach ex aequo z „Świat po II Wojnie Światowej” Aleksandry Pawełek z LO w Iłży oraz „Wojna Zimowa” Dominiki Pyszyńskiej LO w Białobrzegach.

W ostatniej kategorii „Społeczeństwo” na podium stanęli kolejno: Dawid Wielochowski z ZSP w Iłży – „Nazwy Iłżeckich ulic jako hołd złożony bohaterom walki o niepodległość”, Kornelia Brzostowska z ZS w Pionkach – „Życie Publiczne” oraz Aleksandra Miernik z LO w Iłży – „Holocaust”.

Za wykonanie najlepszego plakatu pn. „100 lecie niepodległości” nagrodzono   Wiktorię Chamerską z ZSP Iłża,  Natalię Miller z LO Iłża oraz Weronikę Krekorę z ZS Pionki.

Podczas uroczystości można było również obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą pułkownikowi Dionizemu Czachowskiemu z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego.

Galeria zdjęć

 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"
 • Konkurs "Historia multimedialnie"

wstecz

Aktualności

 • 2018.06.20

  Udane mistrzostwa

  Cztery medale wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu Light Contact PZKB, które odbyły się w Kurzętniku. W mistrzostwach wzięło udział blisko pięciuset zawodników z 77 klubów.
 • 2018.06.20

  Laureaci z „Zielonego”

  Ogłoszono wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć Nieustająca”, którego laureatami zostało 29. uczniów  Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach.

 • 2018.06.18

  Zarząd Powiatu z absolutorium

  15 czerwca br. Rada Powiatu Radomskiego powiedziała Zarządowi większościowe „tak”, przyjmując sprawozdania: finansowe oraz z wykonania budżetu za 2017 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych, 8 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.
 • 2018.06.11

  Upalna „Niedziela z Powiatem”

  Fachowe porady kadry starostwa, konkurencje sportowo - rekreacyjne oraz konkurs wiedzy - to tylko nieliczne atrakcje jakie czekały na mieszkańców Pionek podczas kolejnego wydarzenia społeczno – kulturalnego „Niedziela z Powiatem”, których współorganizatorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 • 2018.06.05

  „Niedziela z Powiatem” w Bartodziejach

  Za nami druga odsłona „Niedzieli z Powiatem”, organizowanej przez  Starostwo Powiatowe w Radomiu  przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, która odbyła się w Bartodziejach w gminie Jastrzębia.

 • 2018.06.05

  Jak zapobiegać ….upadkom

  W placówce terenowej KRUS w Radomiu podsumowano VIII edycję etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pn. „Bezpiecznie na wsi mamy  – upadkom zapobiegamy!” zorganizowanego przez  Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Radomiu.

 • 2018.05.29

  Niedziela w Suskowoli

  Przy pięknej, upalnej pogodzie odbyło się pierwsze z cyklu  10 wydarzeń społeczno – kulturalnych „Niedziela z Powiatem”, których współorganizatorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Na inaugurację ekipa Starostwa Powiatowego w Radomiu  wybrała się  na teren stadionu w Suskowoli w gminie Pionki.

 • 2018.05.25

  Posadziliśmy 1000 dębów w Marculach

  Ponad tysiąc sadzonek dębów szypułkowych posadzili pracownicy Starostwa Powiatowego, wsparci przez radnego Marka Jarosza i przedstawicieli urzędu miasta i gminy w Iłży. Akcja, w której czynnie uczestniczył i którą dowodził starosta radomski Mirosław Ślifirczyk przy wsparciu sekretarz urzędu Renaty Mazur i wicestarosty Leszka Margasa została bardzo sprawnie przeprowadzona 24 maja br.  w Nadleśnictwie Marcule.

 • 2018.05.24

  Rusza „Niedziela z Powiatem”

  W najbliższą niedzielę, tj. 27 maja o godz. 15.00 na  terenie  Stadionu w Suskowoli rusza pierwsza odsłona tego cyklu  wydarzeń społeczno – kulturalnych „Niedziela z Powiatem ”.

 • 2018.05.23

  W Iłży multimedialnie o historii

  Ponad 100 uczestników z kilkunastu szkół regionu radomskiego wzięło udział w IX edycji konkursu „Historia multimedialnie”, którego podsumowanie odbyło się w Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży.

Kalendarium

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zapraszamy na Niedziele z Powiatem