Aktualności 2018

Breadcrumbs

Treść strony

 • Turniej wiedzy pożarniczej

Młodzież „pali się” do pomocy strażakom

67 uczniów w 3 grupach wiekowych rywalizowało w eliminacjach do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, które odbyły się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko.

          Głównym organizatorem imprezy byli:  Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu, a patronat honorowy objęli: starosta radomski, prezydent Radomia oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Uroczystego otwarcia, powitania uczestników, ich opiekunów oraz gości dokonał prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek.

          W czasie, kiedy uczestnicy pisali test wiedzy, opiekunowie oraz goście mieli możliwość uczestniczyć w prelekcji na temat bezpieczeństwa przeprowadzonej przez st. kpt Łukasza Szymańskiego. Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy, który zaprezentowali druhowie z OSP Jedlnia-Letnisko.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała Komisja pod przewodnictwem  bryg. Roberta Muszyńskiego, która wyłoniła zwycięzców.

W kat. szkół podstawowych najlepszy okazał się Szymon Marczak z  PSPw Suskowoli. Tuż za nim Weronika Woźniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Owadowie i  Miłosz Derlecki z  PSP im. Kornela Makuszyńskiego we Wrzeszczowie.Wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych klas VII-VII – największą wiedzą wykazali się  Aleksandra Siczek z PSP w Jedlni, Patryk Pucuła z PSP w Wolanowie oraz Wiktor Żaczek z PG im. Biskupa Jana Chrapka w Jastrzębi zajmując odpowiednio pierwsze trzy miejsca.W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na podium stanęli Dominika Jaroszek z LO w Pionkach oraz Kacper Domagała i  Arkadiusz Janas z  OSP Makowie.

Podczas eliminacji ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. W  kategorii szkół podstawowych I miejsce jury przyznało Natalii Górnickiej z  Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, II miejsce przypadło Amelii Potockiej z PSP nr 5 w Pionkach, a III Janowi Radomskiemu z PSP we Wrzosie. Wyróżnienie otrzymała Luiza Lament z  PSP we Wrzosie. Wśród uczniów gimnazjalnych  I miejsce zajęła praca zbiorowa Eweliny Kalbarczyk, Krystiana Lis, Piotra Kozłowskiego i  Krystiana Mazanka ze Szkoły Specjalnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach, drugie - Żanety Matejek z  PSP w Podgórze, a trzecie Katarzyny Fabiszewskiej z  PSP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu. Jury przyznało także wyróżnienia dla Julii Sobol z PSP w Suskowoli i pracy zbiorowej Wiktorii Płazy, Mateusza Kozłowskiego oraz Wiktora Rękosiewcza ze Szkoły Specjalnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. W najstarszej grupie uczniów ponadgimnazjalnych najładniejsze prace przygotowały Malwina Obarska z  CKZiU w Pionkach, Wiktoria Filipiak z  Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Monika Kamińska z  CKZiU w Pionkach. Wyróżniono prace Judyty Chmury z ZSSiPOw Radomiu oraz Weroniki Kiragiz CKZiU w Pionkach.

Nagrody, dyplomy i upominki, ufundowane min. przez starostę radomskiego laureatom oraz wszystkim uczestnikom, wręczali przewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego Teresa Bartosiewicz oraz  prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek.

Wśród gości byli się także: p.o. Komendanta Miejski PSP w Radomiu bryg. Andrzej Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. Gospodarki Leśnej Piotr Kacprzak, wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski,  wójt gminy Gózd Paweł Dziewit  , wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, zastępca burmistrza Iłży Marek Łuszczek oraz prezesi OSP z terenu powiatu radomskiego.

Galeria zdjęć

 • Turniej wiedzy pożarniczej, 1
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 2
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 3
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 4
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 5

wstecz

Aktualności

 • 2018.08.13

  Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. zapraszają do udziału w konkursie rodzinnym „Inspiracja płynie z tradycji”.

 • 2018.08.13

  W Kowali bawili się z powiatem

  Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się ósma edycja „Niedzieli z powiatem” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Radomiu przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

 • 2018.08.01

  ASF – jak walczyć i zapobiegać

  Afrykański pomór świń (ASF) to zakaźna choroba wirusowa atakująca świnie domowe, świniodziki oraz dziki. Z uwagi, iż miasto i gmina Pionki oraz gminy Jastrzębia i Jedlińsk zostały objęte żółtą strefą ochronną w Starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu radomskiego.

 • 2018.07.30

  „Niedziela z Powiatem” w Wielogórze

  Scenariusz siódmej już edycji „Niedzieli z Powiatem” był bardzo bogaty. Publiczność powitali przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bartosiewicz i wicestarosta Leszek Margas. Udanego popołudnia mieszkańcom Wielogóry, gminy Jedlińsk i gościom życzyli także radni powiatu: Robert Dobosz, Marian Wikło oraz dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek – Nowak.
 • 2018.07.23

  Udana Niedziela w Goździe

  Tym razem pogoda nie zawiodła, nie zawiedli też mieszkańcy gminy Gózd, którzy całymi rodzinami przybyli na boisko przy Zespole Szkół, gdzie zorganizowaliśmy szóstą edycję imprezy „Niedziela z powiatem”.
 • 2018.07.22

  Nie zapominają o twórczości Józefa Myszki

  Po raz kolejny w Iłży zrobiło się kolorowo, w mieście rozbrzmiewała ludowa muzyka, a to wszystko za sprawą XXIV Festiwalu Folkloru im. Józefa Myszki.

 • 2018.07.16

  Niedziela z Powiatem tym razem w Wierzbicy

  Nie przeszkodził nam deszcz, a nawet finałowy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i kolejna edycja wydarzenia społeczno-kulturalnego pn. „Niedziela z Powiatem” odbyła się w Wierzbicy. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Radomiu przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.
 • 2018.07.04

  Zawitało lato

  W minioną niedzielę nad zalewem w Domaniowie witaliśmy lato. Imprezę jak co roku zorganizował powiat radomski we współpracy z gminą Przytyk i redakcją Echa Dnia.
 • 2018.07.03

  UWAGA!

  Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego Programu Współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok.

  Propozycje można składać na formularzu konsultacyjnym na stronie www.dialog.mazovia.pl w zakładce „Program współpracy” / Konsultacje programu na rok 2019.

  Termin składania uwag i propozycji do projektu upływa 6 lipca br.

 • 2018.06.27

  Szkolenie: szpitale w czasie kryzysu

  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach odbyło się szkolenie obronne  z inspektorami urzędów miast i gmin powiatu radomskiego oraz szpitali w Iłży i Pionkach.

Kalendarium

«sierpień2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.