Aktualności 2018

Breadcrumbs

Treść strony

 • Turniej wiedzy pożarniczej

Młodzież „pali się” do pomocy strażakom

67 uczniów w 3 grupach wiekowych rywalizowało w eliminacjach do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, które odbyły się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko.

          Głównym organizatorem imprezy byli:  Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu, a patronat honorowy objęli: starosta radomski, prezydent Radomia oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Uroczystego otwarcia, powitania uczestników, ich opiekunów oraz gości dokonał prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek.

          W czasie, kiedy uczestnicy pisali test wiedzy, opiekunowie oraz goście mieli możliwość uczestniczyć w prelekcji na temat bezpieczeństwa przeprowadzonej przez st. kpt Łukasza Szymańskiego. Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy, który zaprezentowali druhowie z OSP Jedlnia-Letnisko.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała Komisja pod przewodnictwem  bryg. Roberta Muszyńskiego, która wyłoniła zwycięzców.

W kat. szkół podstawowych najlepszy okazał się Szymon Marczak z  PSPw Suskowoli. Tuż za nim Weronika Woźniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Owadowie i  Miłosz Derlecki z  PSP im. Kornela Makuszyńskiego we Wrzeszczowie.Wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych klas VII-VII – największą wiedzą wykazali się  Aleksandra Siczek z PSP w Jedlni, Patryk Pucuła z PSP w Wolanowie oraz Wiktor Żaczek z PG im. Biskupa Jana Chrapka w Jastrzębi zajmując odpowiednio pierwsze trzy miejsca.W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na podium stanęli Dominika Jaroszek z LO w Pionkach oraz Kacper Domagała i  Arkadiusz Janas z  OSP Makowie.

Podczas eliminacji ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. W  kategorii szkół podstawowych I miejsce jury przyznało Natalii Górnickiej z  Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, II miejsce przypadło Amelii Potockiej z PSP nr 5 w Pionkach, a III Janowi Radomskiemu z PSP we Wrzosie. Wyróżnienie otrzymała Luiza Lament z  PSP we Wrzosie. Wśród uczniów gimnazjalnych  I miejsce zajęła praca zbiorowa Eweliny Kalbarczyk, Krystiana Lis, Piotra Kozłowskiego i  Krystiana Mazanka ze Szkoły Specjalnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach, drugie - Żanety Matejek z  PSP w Podgórze, a trzecie Katarzyny Fabiszewskiej z  PSP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu. Jury przyznało także wyróżnienia dla Julii Sobol z PSP w Suskowoli i pracy zbiorowej Wiktorii Płazy, Mateusza Kozłowskiego oraz Wiktora Rękosiewcza ze Szkoły Specjalnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. W najstarszej grupie uczniów ponadgimnazjalnych najładniejsze prace przygotowały Malwina Obarska z  CKZiU w Pionkach, Wiktoria Filipiak z  Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Monika Kamińska z  CKZiU w Pionkach. Wyróżniono prace Judyty Chmury z ZSSiPOw Radomiu oraz Weroniki Kiragiz CKZiU w Pionkach.

Nagrody, dyplomy i upominki, ufundowane min. przez starostę radomskiego laureatom oraz wszystkim uczestnikom, wręczali przewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego Teresa Bartosiewicz oraz  prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek.

Wśród gości byli się także: p.o. Komendanta Miejski PSP w Radomiu bryg. Andrzej Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. Gospodarki Leśnej Piotr Kacprzak, wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski,  wójt gminy Gózd Paweł Dziewit  , wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, zastępca burmistrza Iłży Marek Łuszczek oraz prezesi OSP z terenu powiatu radomskiego.

Galeria zdjęć

 • Turniej wiedzy pożarniczej, 1
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 2
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 3
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 4
 • Turniej wiedzy pożarniczej, 5

wstecz

Aktualności

 • 2018.04.11

  Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka

  Kolejne spotkanie z cyklu Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, zorganizowane przez  Radomskie Centrum Onkologii, odbyło się w Starostwie.

 • 2018.04.11

  Siła unijnego wsparcia dla szkolnictwa zawodowego

  Dwa powiatowe technika: w CKZiU w Pionkach oraz ZSP w Iłży poszerzą oferty edukacyjne o dodatkowe możliwości organizacji praktyk, staży, szkoleń, rozwijania doradztwa zawodowego i współpracy z rynkiem pracy, wdrażania innowacyjnych programów kształcenia, a także w zakresie podnoszenia kwalifikacji pedagogicznych samych nauczycieli.

 • 2018.04.10

  Ruszyła nowa edycja kampanii „Stop pożarom traw”

  Każdego roku w pożarach traw śmierć ponosi kilkanaście osób. W tym roku są już 2 ofiary śmiertelne, a 101 osób zostało rannych. Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, zwrócił uwagę, że 30 proc. pożarów, z jakimi zmagają się strażacy, to właśnie pożary traw. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw.

 • 2018.04.09

  Perły Powiatu za 2017 rok rozdane

  Za nami siódma edycja Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego „Perła Powiatu”. Głównym celem konkursu było wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2017 roku.

 • 2018.03.17

  Młodzież „pali się” do pomocy strażakom

   67 uczniów w 3 grupach wiekowych rywalizowało w eliminacjach do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, które odbyły się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko.

 • 2018.03.16

  Jaja, koguciki i zajączki …

  Mimo, że do świąt jeszcze dwa tygodnie, to w starostwie zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą kiermaszu wielkanocnego, podczas którego można było nabyć przepiękne ozdoby, a przy okazji wesprzeć uzdolnionych plastycznie podopiecznych WTZ-ów.

 • 2018.03.08

  Ach, te baby…

  Tak organizatorzy zatytułowali spotkanie w Centrum Aktywności  Lokalnej w Pionkach. Oczywiście, impreza poświęcona była paniom obchodzącym w marcu swoje święto.

 • 2018.03.07

  Powiat w zimowej scenerii

  Już po raz szósty rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Mój powiat w obiektywie” skierowany do uczniów 7 klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radomskiego.

  W tegorocznej edycji prosiliśmy o zdjęcia w scenerii zimowej. Z przyjemnością oglądaliśmy fotografie powiatu pokrytego śniegiem, poranną szadzią, okna wymalowane mrozem jak również fotografie z zimowych spacerów.

 • 2018.02.23

  Dzielnicowi z zaufaniem mieszkańców

  Powiat Radomski z Komendą Miejską Policji w Radomiu nagrodzili najpopularniejszych policjantów. To 9. edycja konkursu  „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku ", w którym oceniana jest praca i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa.

 • 2018.02.22

  OSTRZEŻENIE

  W związku ze złą jakością powietrza na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie I stopnia.

Kalendarium

«kwiecień2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.