Wszystkie Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Wyjątkowe kierunki, wysoka jakość kształcenia - to atuty szkół średnich Powiatu Radomskiego
2020.05.07
Wybierz szkołę blisko domu

Warto wybrać jedną ze szkół średnich w Powiecie Radomskim. Ich atutem jest jakość kształcenia, o czym świadczą znakomite wyniki egzaminów zewnętrznych – maturalnych oraz potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Pod tym względem szkoły Powiatu Radomskiego są wśród najlepszych na Mazowszu.

 

 

Koronawirus nie spowolnił prac na drogach Powiatu Radomskiego
2020.04.30
Koronawirus nie spowolnił prac na drogach Powiatu Radomskiego

W czwartek, 30 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano umowy z wykonawcami, którzy zajmą się przebudową i modernizacją dwóch dróg powiatowych: Gulin – Wsola – Wojciechów oraz Wierzbica – Modrzejowice. Powiat Radomski uzyskał na nie 70-procentowe dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Mimo epidemii koronawirusa, obie firmy drogowe są gotowe do rozpoczęcia prac w pierwszych dniach maja.

 

Polska Fundacja Narodowa pomaga DPS w Krzyżanowicach
2020.04.28
Polska Fundacja Narodowa pomaga DPS w Krzyżanowicach

Polska Fundacja Narodowa solidarnie włączyła się w działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zapobiegania chorobie zakaźnej COVID-19. W związku z zagrożeniem koronawirusem dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach zwróciła się z prośbą do PFN o przekazanie środków na zakup preparatów dezynfekcyjnych oraz środków ochrony indywidualnej dla pracowników i mieszkanek Domu.

Kolejne wsparcie dla DPS w Wierzbicy
2020.04.28
Kolejne wsparcie dla DPS w Wierzbicy

Starosta radomski Waldemar Trelka wraz z Rafałem Czajkowskim, sekretarzem powiatu radomskiego po raz kolejny odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy, gdzie część mieszkańców i personelu jest zarażona koronawirusem. Spotkali się tam z pracownikami, przekazując informacje o kolejnych transportach ze środkami ochrony. Stan pensjonariuszy, chorych na COVID-19 jest nadal stabilny. Na razie nie ma potrzeby ewakuacji DPS w Wierzbicy.

 

Do szpitala w Pionkach trafił pierwszy sprzęt od Grupy Enea
2020.04.27
Do szpitala w Pionkach trafił pierwszy sprzęt od Grupy Enea

Pięć urządzeń dezynfekujących Clean&Go firmy Koordynacja tym razem trafiło do Szpitala w Pionkach. Zakup był możliwy dzięki darowiźnie w wysokości 100 tysięcy złotych z Fundacji Enea. Szpital zamierza również kupić w ramach tej kwoty sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej dla personelu.

Głosowanie korespondencyjne podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Radomskiego
2020.04.24
Głosowanie korespondencyjne podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Radomskiego

Sesja Rady Powiatu Radomskiego, zwołana na piątek, 24 kwietnia odbyła się całkowicie zdalnie, a radni otrzymali wcześniej pakiety do głosowania korespondencyjnego. Takie wyjątkowe rozwiązanie zostało wprowadzone na czas sytuacji kryzysowej związanej z epidemią COVID-19.

 

Wiktoria z „Zielonego” laureatką konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.
2020.04.24
Wiktoria z „Zielonego” laureatką konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.

24 kwietnia w Sejmie miała odbyć się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów szkół średnich „Polskie serce pękło – Katyń 1940”, zainicjowanego przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu znalazła się uczennica Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach Wiktoria Krekora.

 

Nowe ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy
2020.04.23
Nowe ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy

Ponad 30 podopiecznych i 5 pracowników dużego budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza w Wierzbicy, otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Obecnie przebywa tam 79 mieszkańców, najwięcej z niepełnosprawnością intelektualną oraz ponad 20 opiekunów.

 

Coraz dłuższa lista darów dla szpitali w Pionkach i Iłży
2020.04.21
Coraz dłuższa lista darów dla szpitali w Pionkach i Iłży

Od początku trwania pandemii koronawirusa Starostwo Powiatowe w Radomiu zapewnia finansowanie oraz środki na niezbędne zakupy sprzętu medycznego i ochronnego dla szpitali w Pionkach i Iłży. Oprócz tego pomoc dla powiatowej służby zdrowia oferuje wiele fundacji, firm, instytucji, organizacji społecznych i ludzi dobrej woli. Wśród darczyńców jest chociażby Fundacja ENEA, Nadleśnictwo Kozienice, firma Inter-Irex, ale także znana projektantka mody Viola Piekut.

Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa do Iłży, pięć do Pionek
2020.04.17
Dezynfektory dla szpitali Powiatu Radomskiego: dwa do Iłży, pięć do Pionek

Urządzenia do dezynfekcji rąk, przekazane niedawno staroście radomskiemu przez ich producenta, firmę Koordynacja z Radomia, trafią do powiatowych szpitali oraz miejsc publicznych. Trwają prace nad powiatowym programem dezynfekcji rąk, w ramach którego mieszkańcy każdej z 13 gmin Powiatu Radomskiego otrzymają bezpłatnie po jednym urządzeniu. Wraz z jesiennymi bezpłatnymi szczepieniami na grypę dla seniorów, będą lokalnymi narzędziami do walki z koronawirusem oraz innymi chorobami zakaźnymi.

Aktualności

 • 2020.09.21

  Radni o podziale Mazowsza i godnych patronach szpitala w Pionkach

  Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek, 21 września, Rada Powiatu w Radomiu przyjęła pozytywne stanowisko w sprawie podziału województwa mazowieckiego. Poprzedziła je momentami gorąca dyskusja radnych. Przychylono się również do wniosku o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich – Pary Prezydenckiej nowemu szpitalowi w Pionkach. W tej ostatniej kwestii uchwała została przyjęta jednogłośnie.

 • 2020.09.18

  Powiatowe ćwiczenie obronne pk. RADOMKA 20

  W dniach 16-17 września 2020 roku Starosta Radomski zorganizował na terenie Powiatu Radomskiego „Powiatowe ćwiczenie obronne pk. RADOMKA 20”. W ćwiczenie zaangażowane było 13 gmin z terenu powiatu, 2 szpitale podległe Staroście Radomskiemu, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz Państwowy - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu.

   

 • 2020.09.17

  Uwaga na fałszywą akcję „Polska dla hoteli” – to oszustwo „na bon turystyczny”

  Jak informuje Powiatowy Rzecznik Konsumenta, coraz częściej mieszkańcy Powiatu Radomskiego odbierają liczne telefony od niezidentyfikowanych oszustów, zachęcające do skorzystania ze „specjalnej oferty na voucher urlopowy”. Na czym polega to oszustwo?

 • 2020.09.15

  Dyżury Rzecznik Praw Rodziny Powiatu Radomskiego Jolanty Borek

  W styczniu tego roku starosta radomski, w ramach funkcjonowania Karty Praw Rodziny Powiatu Radomskiego, powołał Rzecznika Praw Rodziny Powiatu Radomskiego. Społeczną funkcję sprawuje Jolanta Borek.

  Zobacz terminy najbliższych dyżurów.

 • 2020.09.15

  Ambasador Austrii z wizytą u Starosty Radomskiego

  W poniedziałek, 14 września Waldemar Trelka - starosta radomski spotkał się z Ambasadorem Austrii dr Wernerem Almhoferem. Towarzyszył mu radca handlowy Konstantin Bekos.

   

 • 2020.09.07

  Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Radomskiego zakończona

  W poniedziałek, 07 września 2020 roku odbyła się uroczystość otwarcia V odcinka przebudowanej drogi powiatowej Jedlińsk – Bartodzieje – Łukawa – Głowaczów. Ostatni, V etap, był realizowany w cyklu dwuletnim w latach 2019 - 2020 w ramach 80 – procentowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz dotacji udzielonych z budżetu gmin Jedlińsk i Jastrzębia, wynoszących 35 procent wkładu własnego Powiatu Radomskiego.

 • 2020.09.05

  Ochotnicza Straż Pożarna w Cerekwi ma powody do dumy i świętowania

  W sobotę, 5 września strażacy - ochotnicy z Cerekwi otrzymali od starosty radomskiego Waldemara Trelki motopompę pożarniczą. Sprzęt jest nagrodą w akcji profrekwencyjnej, którą starosta ogłosił przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Gmina z najwyższą frekwencją miała otrzymać quada dla wybranej jednostki OSP.

   

 • 2020.09.03

  Powiat Radomski wspiera najsłabszych

  Epidemia koronawirusa zmieniła życie społeczne, jednak w szczególnej sytuacji znalazły się osoby niepełnosprawne, czy podopieczni domów pomocy społecznej, gdzie potrzeby zabezpieczenia ich zdrowia i życia są ogromne. Duże wsparcie zapewniło im Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz władze Powiatu Radomskiego.

   

 • 2020.09.02

  Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

  Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

   

 • 2020.08.31

  Szkoły Powiatu Radomskiego rozpoczną pracę w reżimie sanitarnym

  Wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego 1 września uczniowie szkół średnich w Powiecie Radomskim rozpoczynają naukę. Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu zapewnia, że zajęcia zostaną zorganizowane w sposób bezpieczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Kalendarium

«wrzesień2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów

Godziny urzędowania:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek 7.00 - 15.00
 

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

Rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty)

38 1600 1462 1839 9265 3000 0005

 

Rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury)

98 1600 1462 1821 4410 6000 0002

 

Rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich)

71 1600 1462 1821 4410 6000 0003

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

Rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)

92 1600 1462 1821 4410 6000 0013

Rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów)

76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ograniczona obsługa interesantów Wydziału Budownictwa i Architektury w poniedziałek 28 września 2020 roku