Wszystkie Aktualności

Breadcrumbs

Treść strony

Sztuczna inteligencja made by Iłża
2021.06.30
Sztuczna inteligencja made by Iłża

Maksymilian Paczyński, uczeń z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Iłży znalazł się w finale Programu Intel AI for Youth. Stworzył sztuczną inteligencję, która może uratować życie uczestników ruchu drogowego. "Zmęczenie plagą dzisiejszego świata - detekcja oraz analiza użytkownika" - tak brzmi pełna nazwa nagrodzonego projektu licealisty.

Przebudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów. Firma Strabag: termin zakończenia prac dotrzymany
2021.06.28
Przebudowa drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów. Firma Strabag: termin zakończenia prac dotrzymany

Dodatkowe prace na dwóch odcinkach drogi w okolicach Piastowa związane ze stabilizacją gruntu przed położeniem nowych warstw nawierzchni nie wpłyną na termin zakończenia prac – deklaruje wykonawca prac, firma Strabag z Pruszkowa. – Nie zamierzamy już przedłużać terminu realizacji tej inwestycji, który wyznaczono na 31 września 2021 roku – zapowiada Waldemar Trelka, starosta radomski.

Obiekt Sportowy w Jedlni w gminie Pionki ma swojego patrona
2021.06.27
Obiekt Sportowy w Jedlni w gminie Pionki ma swojego patrona

W niedzielę, 27 czerwca 2021r., w 10-tą rocznicę powstania Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy Jedlnia” odbyła się uroczystość nadania imienia Tomasza Wróbla Obiektowi Sportowemu w Jedlni w gminie Pionki. Inicjatorem nadania imienia był utworzony dziewięcioosobowy Komitet składający się z miejscowych społeczników.

Remonty dróg powiatowych
2021.06.25
Remonty dróg powiatowych

W tym roku prace będą prowadzone na terenie pięciu gmin. Na ich realizację w budżecie powiatu zarezerwowano 5 milionów złotych. W ramach prac remontowych zostaną wykonane nowe nawierzchnie bitumiczne, a pobocza dróg będą wzmacniane kruszywem. Istniejące rowy przydrożne zostaną odmulone, a przepusty udrożnione lub wyremontowane.

Najlepsi sportowcy i trenerzy Powiatu Radomskiego nagrodzeni
2021.06.24
Najlepsi sportowcy i trenerzy Powiatu Radomskiego nagrodzeni

Już po raz dwunasty sportowcy, trenerzy oraz wychowawcy otrzymali nagrody i wyróżnienia Starosty Radomskiego podczas Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Gościem specjalnym był Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski. Całość zakończył występ Szymona Wydry. 

Uwaga, pomoc dla rolników!
2021.06.24
Uwaga, pomoc dla rolników!

Jeśli jesteś rolnikiem i w 2020 roku poniosłeś straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi bądź chcesz skorzystać z kwalifikowanego materiału siewnego lub prowadzisz zarejestrowaną działalność pszczelarską możesz ubiegać się o pomoc z Agencji Modernizacji Restrukturyzacji Rolnictwa.

 

Rozstrzygnięto konkursy w ramach programu Bezpieczny Powiat Radomski
2021.06.21
Rozstrzygnięto konkursy w ramach programu Bezpieczny Powiat Radomski

W Starostwie Powiatowym w Radomiu wybrano laureatów dwóch konkursów przeprowadzonych w ramach Powiatowego Programu  Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego ,,Bezpieczny Powiat Radomski”: ,,Bezpieczny senior” oraz ,,Odblaski na topie.”

Starosta i Zarząd Powiatu z absolutorium za 2020 rok
2021.06.18
Starosta i Zarząd Powiatu z absolutorium za 2020 rok

Podczas piątkowej sesji Zarząd Powiatu Radomskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok, za czym zagłosowało 22 radnych. Wcześniej udzielono wotum zaufania staroście, a sprawozdanie finansowe zostało przyjęte jednogłośnie. - Sukcesy powiatu są naprawdę wspólne, dlatego dziękuję wszystkim, którzy się do nich przyczynili – powiedział starosta Waldemar Trelka.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety
2021.06.18
Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety skierowanej do mieszkańców Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego. Posłuży ona do opracowania strategii rozwoju Miasta Radomia. Ponieważ Powiat Radomski, a w tym w szczególności gminy sąsiadujące z miastem, są ważnymi partnerami Radomia - największej jednostki samorządowej ROF, władze miasta zwróciły się z prośbą o rozpowszechnianie tej ankiety wśród mieszkańców naszego powiatu. Odpowiedzi na pytania z ankiety posłużą do określenia priorytetów wpływających na rozwój całego regionu.

Ponad 75 milionów złotych na inwestycje Powiatu Radomskiego w Pionkach
2021.06.17
Ponad 75 milionów złotych na inwestycje Powiatu Radomskiego w Pionkach

Podpisanie umowy na budowę najnowocześniejszej w regionie, zeroemisyjnej sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Dąbrowskiej w Pionkach, wizyta na budowie pawilonu zabiegowego nowego szpitala oraz ocena stanu prac przy przebudowie ulic Spacerowej i Polnej w ciągu drogi powiatowej – to wszystko miało miejsce w czwartek, 17 czerwca. Tego dnia starosta radomski Waldemar Trelka wraz z Zarządem i Radnymi Powiatu, którym towarzyszył poseł Marek Suski, zapoznali się ze stanem inwestycji powiatowych w Mieście Pionki. Ich wartość w tej kadencji przekroczy 75 milionów złotych.

Aktualności

 • 2021.09.17

  Budowa obwodnicy Skaryszewa

  Biuro Arkas-Projekt z Olsztyna działająca na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaprasza mieszkańców miasta i gminy Skaryszew do  wzięcia udziału w „II akcji informacyjnej” dotyczącej projektowanej obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9.

  Formularze opinii i uwag na temat przebiegu trasy można przesyłać w terminie: do dnia 30 września 2021 r.

  Materiały informacyjne dostępne są na stronie internetowej:

  https://dk9-obwodnica-skaryszewa.pl

 • 2021.09.16

  Jazda z miasta! po powiecie radomskim

  Już w najbliższą niedzielę kolejna wyprawa z cyklu Jazda z miasta!, której celem będzie leśny Przystanek Historia w pobliżu Augustowa.

  Na przedostatnią w tym roku „Jazdę z miasta!” zapraszają Salon Rowerowy Rodex, Bractwo Rowerowe i radomski oddział Gazety Wyborczej. Swój udział w wydarzeniu ma także Powiat Radomski. Na mecie przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy  o powiecie a w nagrodę uczestnicy dostaną przydatne gadżety promocyjne takie jak: torba sportowa, ręcznik szybkoschnący czy kubek z logo powiatu. Zachęcamy do udziału w wyprawie, a więcej o przebiegu trasy mówi Paweł Matracki.

   

 • 2021.09.13

  Wielki plac budowy na drogach Powiatu Radomskiego

  W tym roku w Powiecie Radomskim zostanie przebudowanych ponad 21 kilometrów dróg powiatowych w kolejnych kilku gminach. Jednocześnie pięć innych odcinków zostanie wyremontowanych wraz z odnową nawierzchni. Prace mają zakończyć się do końca października, a w niektórych przypadkach do końca listopada.

 • 2021.09.01

  Powiatowe szkoły średnie na dużym plusie

  Od środy, 1 września 1702 uczniów rozpocznie naukę w szkołach średnich i placówkach oświatowych, prowadzonych przez Powiat Radomski. Wszystkie są doskonale przygotowane do nowego roku szkolnego, ponieważ podczas wakacji wiele obiektów szkolnych zostało zmodernizowanych. Powiatowa edukacja zmienia się na plus, a to za sprawą potężnych inwestycji, których wartość przekroczyła już kwotę 12 milionów złotych. Najważniejsze z nich to rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chwałowicach czy budowa nowoczesnej sali gimnastycznej oraz wirtualnej strzelnicy przy liceum w Pionkach.

   

 • 2021.08.30

  Dożynki Województwa Mazowieckiego

  W ostatnią niedzielę sierpnia w Muzeum Wsi Radomskiej obyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy Powiat Radomski otrzymał trzecie miejsce. Nagrodzony wianek przygotowali mieszkańcy Lisowa w gminie Jedlińsk, a ośpiewali go członkowie Zespołu śpiewaczego z Bieniędzic w gminie Wolanów.

   

 • 2021.08.25

  Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie!

  Już od najbliższego piatku, 27 sierpnia w Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży można oglądać wystawę zdjęć dawnej Iłży.

 • 2021.08.24

  O strefie ciszy w Jagodnie oraz inwestycjach powiatu

  W poniedziałek, 23 sierpnia o godz. 10 rozpoczęła się kolejna, 23 sesja Rady Powiatu Radomskiego. Radni przegłosowali szereg uchwał, dotyczących m.in. działań nadzoru wodnego, zmiany w sieci powiatowych szkół średnich czy pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Przyjęto również informację o wykonaniu planu finansowego dwóch powiatowych szpitali w Pionkach oraz Iłży. Najwięcej emocji wzbudził projekt uchwały, skierowany do Rady przez grupę wędkarzy, dotyczący ponownego ustanowienia tzw. strefy ciszy na zalewie Jagodno.

   

 • 2021.08.20

  Koperta Życia dla mieszkańców Powiatu Radomskiego

  Powiat Radomski rozpoczął program Kopreta Życia. Koperty są dostępne w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

 • 2021.08.13

  Ponad 800 tys. złotych na wsparcie niepełnosprawnych

  Ponad 800 000 złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu.

 • 2021.08.09

  Udany Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży

  Wielbiciele sztuki ludowej, ale także odwiedzający Iłże turyści mogli podziwiać piękne i niepowtarzalne wyroby twórców ludowych. W niedzielę na Przystani w Iłży, pod patronatem starosty radomskiego Waldemara Trelki, odbył się XXVI Jarmark Sztuki Ludowej zorganizowany przez Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących w Iłży.

Kalendarium

«wrzesień2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga! Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują dane:

Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom


Numery telefonów centrali:

 • tel. +48 48 365 58 01
 • fax +48 48 365 58 07

Bezpośrednie numery telefonów


Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 8:00 - 16:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 8:00 - 15:30,
 • wtorek - czwartek 7:30 - 15:30; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:30 - 15:00,
 • piątek 7:00 - 15:00; Wydział Komunikacji przyjmuje petentów w godzinach 7:00 - 14:30.

Skrzynki pocztowe:


Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe

 • rachunek dochodów Skarbu Państwa (opłaty melioracyjne, użytkowanie wieczyste gruntów Skarbu Państwa, opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, karty parkingowe, legitymacje osoby niepełnosprawnej i ich duplikaty):
  38 1600 1462 1839 9265 3000 0005
 • rachunek dochodów własnych (opłaty komunikacyjne i geodezyjne, karty wędkarskie, płatności za faktury):
  98 1600 1462 1821 4410 6000 0002
 • rachunek sum depozytowych (wadia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, dzierżawa obwodów łowieckich):
  71 1600 1462 1821 4410 6000 0003
 • opłata skarbowa za czynności urzędowe:
  52 1240 3259 1111 0010 1340 6544
 • rachunek dochodów własnych (kary pieniężne wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym):
  92 1600 1462 1821 4410 6000 0013
 • rachunek sum depozytowych (zezwolenia na zbieranie odpadów):
  76 1600 1462 1821 4410 6000 0010

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.