Aktualności 2017

Breadcrumbs

Treść strony

 • Obchody Dnia Niepodległości

Godnie uczciliśmy Dzień Niepodległości

Za nami 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, jak co roku,  w wielu gminach powiatu radomskiego przygotowano bogaty program obchodów.

Ciekawy program przygotowały władze miasta Pionki. Swoje świętowanie zaczęli już 7 listopada  XXIII Powiatowym Konkursem Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w pionkowskim MOK-u.  11 listopada w Kościele Św. Barbary odprawiona została uroczysta Msza Święta za Ojczyznę, po której  przemaszerowano ulicami Pionek przed "Legionówkę", gdzie odbył się Apel Pamięci. W dalszej części programu Stowarzyszenie Ochotniczy Oddział Kawaleryjski w barwach 22 Pułku Ułanów Podkarpackich i Szczepu „Puszcza” ZHR zaprezentowali Rekonkstrukcję Historyczną „Niepodległa”. Miłośnicy sportu wzięli udział w Sztafetowym Biegu Niepodległościowym, a w mauzoleum w Żytkowicach odbył się Zlot Niepodległości PTTK. W miejscowym MOK-u można było wysłuchać prelekcji  prof. M. Wierzbickiego ”Harcerstwo Siła Niepodległości”. Nie zabrakło pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy KLiK z Pionek oraz Góralskiego Zespołu ONDRASZKI. Na zakończenie w Centrum Aktywności Lokalnej odbył się  Bal Niepodległości ZHR.  Niedzielne obchody harcerki i harcerze ZHR zaczęli Biegiem Śladami Niepodległości . Dla najmłodszych przygotowano poranek z teatrem „Lech, Czech i Rus”, zaraz po nim  warsztaty plastyczne „Kto Ty jesteś ? Polak mały …” Obchody  zakończył koncert „O Polsce, dla Polski - Polacy”.

 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 1
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 2
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 3
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 4
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 5

Na terenie gminy Jastrzębia uroczystości odbyły się już 10 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Jana Chrapka, gdzie tamtejsi gimnazjaliści zaprezentowali  swój program artystyczny. Następnie, przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej w Jastrzębi odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W gminie Jedlińsk obchody rozpoczęły się zbiórką uczestników i pocztów sztandarowych na placu przy kościele parafialnym w Jedlińsku, po czym  uczniowie z ZSP we Wsoli zaprezentowali program okolicznościowy pt. PISK ORŁA Białego. W kościele parafialnym odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, po której złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Ku Czci Pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Następnie zgromadzeni przemaszerowali na Rynek w Jedlińsku przed Pomnik Ku Czci Poległych i  Pomordowanych w latach 1939 – 1956, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Obchody zakończył koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobnie w Jedlni –Letnisko; uroczyste obchody rozpoczęła msza święta, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz mieszkańców do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni – Letnisko, gdzie odbyła się część oficjalna oraz występ artystyczny w wykonaniu uczniów placówki  i  Klubu Seniora.

W Jedlni w gminie Pionki na początek odprawiono mszę w intencji Ojczyzny,  odbyła się akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół gminnych oraz procesja na cmentarz, gdzie na grobie Junaków złożono kwiaty i zapalono znicze.

Iłżeckie obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podobnie jak w wielu gminach, rozpoczęła Patriotyczna Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie  uczestnicy obchodów, przy akompaniamencie Iłżeckiej Orkiestry Dętej, przemaszerowali pod pomnik Obrońców Ziemi Iłżeckiej przy Placu 11-listopada, gdzie starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wygłosił okolicznościowe wystąpienie.

- Spotykamy się przed Pomnikiem Bohaterów Ziemi Iłżeckiej z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności, bo 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Właśnie dzisiaj oddajemy szacunek symbolom narodowym i bohaterom, którzy odeszli oraz tym, którzy są jeszcze wśród nas. Tym, którzy pamiętają czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie. – mówił starosta. Liczne delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce kwiatów, a młodzież z miejscowego Domu Kultury zaprezentowała program artystyczny.

 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 1
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 2
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 3
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 4
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 5

Obchody niepodległościowe w mieście i gminie Skaryszew rozpoczęły się już 10 listopada. W siedzibie stowarzyszenia „Aktywni na Targowej” odbył się wernisaż wystawy pn.: „Polskie Symbole Narodowe” oraz wręczono nagrody w gminnym konkursie o tym samym tytule, który obył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Ireneusza Kumięgi. W dalszej części spotkania zaplanowano koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie i Chóru „Ad Gloriam Dei”. Również 10 listopada na stadionie miejskim w Skaryszewie wystartowało „I SKARYSZEWSKIE NOCNE NIEPODLEGŁOŚCIOWE BIEGANIE”. Tradycyjnie 11 listopada mieszkańcy Miasta i Gminy Skaryszew spotkali się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wzięli  udział we wspólnej Defiladzie Niepodległości. Tegoroczne, oficjalne uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele Św. Jakuba, po której zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta i złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej. W sali MGOK odbył się tradycyjny koncert pieśni patriotycznych pt.: "Wieczornica Niepodległościowa".

W gminie Wolanów uroczystości niepodległościowe poprzedziła piątkowa wieczornica w Gminnym Centrum Kultury. W sobotę 11 listopada w kościele parafialnym pw. św. Doroty w intencji ojczyzny odprawiono uroczystą mszę św. Swój program artystyczny zaprezentowała  młodzież  szkolna z Wolanowa oraz zespół Wolanianki.

Mimo dość mroźnej aury około, stu biegaczy - mieszkańców gminy Kowala wzięło udział  w VII  Międzypokoleniowej Sztafecie Niepodległości 11.11.11.11.17. Uroczystego otwarcia imprezy dokonały władze gminy na czele z  wójtem Tadeuszem Osińskim. W tegorocznej,  liczącej ok 9 km trasie, znaleźli się m.in. seniorzy z Klubu Seniora, wolontariusze ze szkół i Gminnego Centrum Wolontariatu, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, zawodnicy Judo Kowala oraz innych klubów sportowych, strażacy i  grupa mieszkańców Trablic o nazwie „Drużyna ks. Kotlarza”. Na poszczególnych etapach  tradycyjnie złożono kwiaty i zapalono znicze.  

 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 1
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 2
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 3
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 4
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 5

wstecz

Aktualności

 • 2018.03.16

  Jaja, koguciki i zajączki …

  Mimo, że do świąt jeszcze dwa tygodnie, to w starostwie zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą kiermaszu wielkanocnego, podczas którego można było nabyć przepiękne ozdoby, a przy okazji wesprzeć uzdolnionych plastycznie podopiecznych WTZ-ów.

 • 2018.03.08

  Ach, te baby…

  Tak organizatorzy zatytułowali spotkanie w Centrum Aktywności  Lokalnej w Pionkach. Oczywiście, impreza poświęcona była paniom obchodzącym w marcu swoje święto.

 • 2018.03.07

  Powiat w zimowej scenerii

  Już po raz szósty rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Mój powiat w obiektywie” skierowany do uczniów 7 klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radomskiego.

  W tegorocznej edycji prosiliśmy o zdjęcia w scenerii zimowej. Z przyjemnością oglądaliśmy fotografie powiatu pokrytego śniegiem, poranną szadzią, okna wymalowane mrozem jak również fotografie z zimowych spacerów.

 • 2018.02.23

  Dzielnicowi z zaufaniem mieszkańców

  Powiat Radomski z Komendą Miejską Policji w Radomiu nagrodzili najpopularniejszych policjantów. To 9. edycja konkursu  „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku ", w którym oceniana jest praca i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa.

 • 2018.02.22

  OSTRZEŻENIE

  W związku ze złą jakością powietrza na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie I stopnia.

 • 2018.02.19

  Wstępy na nowych zasadach

  Za nami 385. Wstępy w Skaryszewie. Targi Końskie jak co roku rozpoczęły się w pierwszy poniedziałek po Środzie Popielcowej. To największa tego typu impreza w Europie, na którą zjechali nie tylko okoliczni rolnicy, ale też hodowcy z całego kraju oraz zagranicy. Ten przywilej jarmarczny nadany został przez króla Władysława IV w 1633 roku.

 • 2018.02.17

  W Chwałowicach na wojskowo

  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbył się obóz zimowy dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła i okolice zmieniły się na ten czas w koszary i poligon do ćwiczeń

 • 2018.02.17

  Sportowe święto powiatu radomskiego

      Gdy w PyeongChang Kamil Stoch zdobywał złoty medal salę koncertową Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zapełniali młodzi sportowcy, ich rodzice, działacze oraz władze samorządowe powiatu. Kolejny sukces naszego skoczka zapewne spowodował, że widzowie zaczęli ważyć szanse bohaterów wieczoru na olimpijski medal.  

 • 2018.02.15

  Uwaga konkurs !!!

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Głównymi organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 • 2018.02.15

  Niecodzienni goście w pionkowskim liceum

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Liceum Ogólnokształcącym w Pionkach odbyło się spotkanie z przedstawicielami ambasady USA w Polsce.

Kalendarium

«marzec2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.